Společnost Sony představuje nejnovější přírůstek do řady fullframových objektivů G Master™ – nepostradatelný model FE 35mm F1.4 GM

Publikováno: 14. ledna 2021 | autor Redakce
Společnost Sony představuje nejnovější přírůstek do řady fullframových objektivů G Master™ – nepostradatelný model FE 35mm F1.4 GM

Společnost Sony představuje FE 35mm F1.4 GM (model SEL35F14GM) – nejnovější přírůstek do uznávané řady fullframových objektivů G Master, který přináší prvotřídní kvalitu obrazu a nádherný bokeh pro široké výrazové možnosti v extrémně kompaktním a lehkém těle.

Model FE 35mm F1.4 GM je nezbytností pro uživatele systému E-mount od Sony, v kombinaci s těly fotoaparátů Sony se může pochlubit vyspělým systémem ostření – dokonale se tak hodí pro široké spektrum použití, jako je například snímání krajiny, portrétů nebo života v ulicích, a to jak pro fotografování, tak i pro natáčení videí.

Společnost Sony představuje nejnovější přírůstek do řady fullframových objektivů G Master™ – nepostradatelný model FE 35mm F1.4 GM

„Cílem společnosti Sony je naplnit svět emocemi díky spojení síly kreativity a technologií. Proto jsme navrhli objektiv FE 35mm F1.4 GM tak, aby dokázal dokonale zachytit okamžiky, které bychom si chtěli uchovat navždy,“ uvedl Yann Salmon Legagneur, ředitel produktového marketingu divize digitálního zobrazování společnosti Sony Europe. „Díky výjimečnému rozlišení a technologii inteligentního ostření, jež přichází v lehké konstrukci a kompaktních rozměrech, se jedná o nepostradatelný objektiv, který je nekompromisní, pokud jde o kvalitu snímků.“

Společnost Sony představuje nejnovější přírůstek do řady fullframových objektivů G Master™ – nepostradatelný model FE 35mm F1.4 GM

Výjimečné rozlišení kompaktního objektivu

Pokročilá optická konstrukce a výrobní technologie společnosti Sony zajišťují výjimečné rozlišení, nádherný bokeh a precizní výkon ostření tohoto kompaktního objektivu, který se pohodlně vejde do dlaně. Váží jen 524 gramů s rozměry pouhých 76 mm v průměru x 96 mm a průměrem filtrů Φ 67 mm. Model FE 35mm F1.4 GM se může pochlubit pokročilou optickou technologií, která zajišťuje špičkový kontrast a výjimečné rozlišení. Dva extrémně asférické členy (XA) efektivně zajišťují špičkové rozlišení po celé ploše snímku. Kompaktní 35mm objektiv není pouze snadnopřenosný a dobře ovladatelný, ale funguje obdivuhodně skvěle také v obtížných světelných podmínkách. Skleněný člen ED a další zdokonalení optické členy efektivně potlačují chromatickou aberaci a fialové okraje pro dech beroucí výsledky.

Nádherný bokeh pro široké možnosti výrazu

Clona modelu FE 35mm F1.4 GM má díky konstrukci s 11 lamelami téměř kruhový tvar – to je vzácná vlastnost u lehce přenosného objektivu. Precizní kontrola sférické aberace ve fázi navrhování i ve fázi výroby přispívá k nádhernému bokehu, který je pro řadu G Master typický a zajistí, aby fotografované objekty skutečně vynikly.

Dva inovativní členy XA umožňují zachycení neuvěřitelně působivých snímků zblízka. Kombinace maximální clony F1,4 a možnosti zvolit tu pravou vzdálenost pro snímání (minimální zaostřovací vzdálenost je pouhých 27 cm s maximálním zvětšením 0,23x v režimu automatického ostření) zajišťují špičkové ovládání a úchvatný bokeh při fotografování i při natáčení videí.

Pokročilé zaostřování pro dokonalejší zobrazení

Dva lineární motory XD (extreme dynamic) od Sony zajišťují vysokou efektivitu pohonu, která je nezbytná pro precizní automatické ostření a sledování zaostřených objektů. Výsledkem je výjimečné rozlišení při fotografování na jakoukoli vzdálenost. Špičkové ovládací algoritmy, vyvinuté speciálně pro lineární motory s označením XD Linear Motors, zlepšují odezvu a přesnost ovládání. Zároveň minimalizují vibrace a hluk, takže je chod AF tichý a plynulý. Špičkového zaostření lze dosáhnout také při snímání vysokou rychlostí.

Linear Response MF je ideální pro docílení kreativních zaostřovacích efektů při natáčení videa, protože zajišťuje, že zaostřovací kroužek reaguje na jemné ovládání při ručním zaostřování. Rotace zaostřovacího kroužku se promítá přímo do odpovídající změny zaostření, takže ovládání je okamžité a přesné.

Profesionální ovládání a spolehlivost

FE 35mm F1.4 GM nabízí plně profesionální ovládání s tlačítkem pro uzamčení zaostření, přepínačem režimu ostření, který podporuje plynulé a efektivní ovládání. Při nahrávání videa lze vypnout cvakání clonového kroužku. S tělem fotoaparátu se senzory APS-C nebo Super 35 se tento objektiv dá používat jako standardní objektiv, který je ekvivalentem objektivu s ohniskovou vzdáleností 52,5 mm. Díky tomu je model FE 35mm F1.4 GM dokonalou volbou pro nahrávání videí. Tlačítku uzamčení zaostření lze pomocí menu těla fotoaparátu přiřadit několik dalších funkcí, což zajistí přímý přístup k funkcím, které jsou pro fotografy a tvůrce videí zásadně důležité. Tento objektiv byl navržen tak, aby byl spolehlivý, má konstrukci odolnou proti prachu a vodě[1] a fluorovou povrchovou úpravu předního členu, která odpuzuje vodu, olej a další nečistoty.

Cena a dostupnost

Nový objektiv FE 35mm F1.4 GM bude dostupný na konci ledna, s přibližnou maloobchodní cenou 1 700 €. Více o produktu naleznete zde: https://www.sony.cz/electronics/fotoaparaty-objektivy/sel35f14gm

 


 

Už máte lednové vydání časopisu FOTOVIDEO?

fotovideo-01-2021.jpg

S kým se v lednovém FotoVideo setkáte?

Hned v úvodu s Jiřím Křenkem, jediným Čechem, který má akreditaci na fotografování závodů Formule 1. Jeho zážitky jsou až neuvěřitelné a fotografie úžasné. Hned v závěsu za ním je na dalších stránkách neuvěřitelná žena, oficiální fotografka Českého olympijského týmu, právě čerstvě oceněná Bára Reichová. Jeden fotografický zážitek tedy střídá další. Abychom nebyli jen v pohybu, dali jsme slovo i mistrům krajinářům. Co vám říkají jména Martin Rak a Martin Šaroch. Každý z nich své krajiny pojímá a snímá jinak a současně oba milují krásu a nedotknutelnost přírodu. Jejich snímky jsou dokonalými a propracovanými obrazy. A tak bychom mohli pokračovat s líčením originality Dana Vojtěcha, vzpomínkami Františka Dostála nebo dokumenty Lucie Mojžíšové. Naše nabídka je i v roce 2021 široká a bude taková stále. Jsme rádi, že jste s námi.

Vybírejte z lednového vydání časopisu FotoVideo v novém kabátě:

ROZHOVOR: JIŘÍ KŘENEK

Pouze dvacet fotografů z celého světa na trati Formule 1

jiri-krenek.jpg

INTERVIEW: BARBORA REICHOVÁ

Projekt Nezlomní olympionici vznikl v lockdownu a je dokonalý

barbora-reichova.jpg

ROZHOVOR: MARTIN RAK

Nejraději mám krajiny na sever od Prahy, říká mistr

martin-rak.jpg

ROZHOVOR: MAREK ŠAROCH

Dá se říct, že přes den létám s dronem jen výjimečně…

marek-saroch.jpg

PRAXE: DAN VOJTĚCH

Virtuální skatepark v Maxspace

dan-vojtech.jpg

FOTOGRAF ROKU: VYHRAJTE TÝDEN S VOLVO

Výjimečná soutěžní kategorie zahájena

vyfot-volvo.jpg

FOTOGRAF ROKU: PRVNÍ TÉMA NOVÉHO ROČNÍKU VYHODNOCENO

Téma Pohled z okna přitáhlo téměř 1500 fotografií! Jak jste dopadli vy a jak vaši fotografičtí přátelé? Pořadí najdete jen v tištěném vydání FotoVideo.

fotograf-roku.jpg

… a samozřejmě dalších minimálně dvacet zajímavých článků!

Výhodné je si nechat posílat FotoVideo až domů!

A zase máme pro vás další dárky k celoročnímu předplatnému FotoVideo. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na celý rok 2021! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás na zimní měsíce a vyzkoušejte si, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného klesá jeho cena….

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze s námi!

Za branou čtvrtstoletí – lednové FOTOVIDEO

Právě vychází
fv04-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.