Speciální výroční edice Hasselblad 907X

Publikováno: 28. září 2021 | autor Redakce
Speciální výroční edice Hasselblad 907X

Společnost Hasselblad uvedla 28. září na trh speciální 907X Anniversary Edition Kit, který se skládá z digitální stěny CFV II 50C, těla fotoaparátu 907X, ovládací rukojeti, optického hledáčku a objektivu XCD 3,5/30. Tato edice je omezena na pouhých 800 kusů těchto kitů, a Haselblad si jejím prostřednictvím připomíná 80 let od uvedení prvního Hasselblad fotoaparátu HK-7 v roce 1941.

Od vzniku těchto fotoaparátů zachytili fotografové velké množství ikonických okamžiků a fotografických příběhů, včetně dokumentování historického okamžiku prvních lidí na Měsíci. Za posledních osm desetiletí společnost Hasselblad neustále posunovala hranice středního formátu a využíváním a vývojem nejmodernějších zobrazovacích technologií využíváním a unikátními fotografickými styly a poskytovala inspiraci náročným tvůrcům.

Speciální výroční edice Hasselblad 907X

V 50. letech 20. století vytvořil Hasselblad svou první sérii širokoúhlých kamer, Super Wide Camera. V té době byla oprava optické aberace a zkreslení širokoúhlých objektivů velkou výzvou, protože asférické čočky, které dnes známe, ještě nebyly k dispozici. Namísto použití zrcadla využili design dálkoměru, který umožňoval umístění zadního prvku blíže k rovině ohniska, čímž se účinně snížila aberace a zkreslení. Tento vývoj přinesl jasný obraz a umožnil výrazně štíhlejší tělo fotoaparátu.

Speciální výroční edice Hasselblad 907X

30mm širokoúhlý objektiv v této sadě Hasselblad 907X Anniversary Edition byl úmyslně zvolen tak, aby napodoboval 38mm širokoúhlý objektiv používaný v SWC. Objektiv 907X Anniversary Edition má novou konstrukci a jemně leptaný zaostřovací kroužek s potiskem loga Hasselblad. Fotoaparát a grip v sadě jsou potaženy černou koženkou a zvýrazněny eloxovaným lemováním Lunar Grey. Tato kombinace také ladí s barvami SWC. Na jedné straně fotoaparátu je navíc pamětní destička s nápisem „Od roku 1941“ a logo „Hasselblad“ je provedeno ručně psaným písmem a je umístěno na těle fotoaparátu i na optickém hledáčku.

Speciální výroční edice Hasselblad 907X

907X také připomíná dědictví kamery SWC. Kromě živého náhledu a automatického zaostřování je tělo fotoaparátu 907X plně kompatibilní s adaptéry objektivů HC/HCD, V a XPan, které umožňují snímání pomocí digitální zadní stěny CFV II 50C. Tato digitální stěna bezproblémově splývá s tělem fotoaparátu a umocňuje tak spojení analogové a digitální technologie.

Digitální stěna CFV II 50C má zadní dotykový a výklopný displej, který umožňuje snadné fotografování v úrovni pasu.

Sada 907X Anniversary Edition je vyráběna v omezeném množství 800 kusů a je nyní k dispozici pro předobjednávku. Informujte se prosím u místních prodejců. Ediční sada má dle výrobce doporučenou cenu 15 500 EUR včetně DPH.

Hlavní technické vlastnosti najdete v některém z nejbližších vydání časopisu FotoVideo.


Už máte zářijové číslo časopisu FOTOVIDEO?

Hned na prvních deseti stranách najdete nejlepší produkty roku tak, jak je vybrali a odhlasovali experti světové organizace EISA. Věnujeme se samozřejmě expertní skupině Photography, které jsme členem a jsme rádi, že v celkovém přehledu najdete i vám důvěrně známé značky a produkty.

Následují dva výborní zástupci mladé fotografické generace, shodou okolností oba dlouhodobě pracující v zahraničí. Je nám velkou ctí uvítat na našich stránkách Janu Ašenbrennerovou a Davida Harnga.

FV 09 21

Jako každý rok, tak i letos přinášíme tradiční vyhodnocení soutěže EISA MAESTRO, která díky účasti vysoce kvalitních fotografů ze dvou desítek zemí přinesla nádherné výsledky. Představujeme Willema Kuijperse z Nizozemí, Paulinu Petit z Francie a Barbaru Farkas z Maďarska. Téma Faces (Tváře) zaujalo i řadu našich výborných fotografů a vítěz našeho národního kola se Roman Jaroš, se tentokrát umístil těsně na čtvrtém místě. Kvalita české fotografie se prostě nezapře!

A to už jsme za čtyřicátou stranou, hned poté, co jsme si prohlédli novou FotoEsej Kevina V Tona a upoutávku na nádhernou brněnskou výstavu Otisk cest, kterou připravila manželská dvojice dvou úžasných francouzských fotografů. Za velmi důležitý považujeme investigativní článek JUDr Pavly Nečasové v rubrice FotoPrávo, který se zabývá obranou proti zneužití zdánlivě běžných autorských fotografií, popisuje přístup Policie ČR i našich soudů a nabízí způsob, jak se má postižený fotograf bránit.

V polovině a druhé polovině tohoto vydání jsme si dovolili poblahopřát vítězům největší fotografické soutěže současnosti s názvem CEWE Photo Award, s tím, že se těšíme na celkového vítěze, kterého porota této soutěže vyhlásí v tomto měsíci září. Pokračujeme dalšími inspirativními a praktickými články od Jakuba Cejpka, Lukáše Tycara, Jana Strii a dalších a dalších a samozřejmě nechybí vyhodnocení a nejlepších dvacet snímků z tématu Příroda ve městě, soutěže Fotograf roku.

Nezapomeňte si občas prohlédnout některé z videí, která vám v našich materiálech nabízíme formou QR kódu. Dozvíte se ještě více…

Fotograf roku 21 jde do finále a má nová témata pro 22. ročník

Téma STOPY na vás čeká až do 26. září! Nezapomeňte vložit své nápadité snímky! Píšeme o něm v záhlaví jeho galerie: „Také vám připadá poslední téma symbolické? Každý po sobě zanecháváme stopy a třeba i elektronickou, soutěžní a obrazovou stopu. Otisky nohou či tlapek v písku, blátě, sněhu… nebo jiné otisky činnosti – například bobří hráze, ptačí hnízda, stopy lidské civilizace…“ Více na: http://fotografroku.ifotovideo.cz

FV 09 21

V zářijovém FotoVideo například najdete:

ROZHOVOR: DAVID HARING

Krajina je moje srdcovka, ale objevuji i další fotografické žánry.

ROZHOVOR: DAVID HARING

ROZHOVOR: JANA AŠENBRENNEROVÁ

Focením žiji, lidé jsou pro mě magnety.

ROZHOVOR: JANA AŠENBRENNEROVÁ

FOTOPRÁVO: ZNEUŽITÁ FOTOGRAFIE?

Fotografové, braňme si svá autorská práva!

SOUŤĚŽ: CEWE PHOTO AWARD 2021

Vyhlášení deseti vítězů užšího výběru této největší světové soutěže.

SOUŤĚŽ: CEWE PHOTO AWARD 2021

NEGATIV, NEBO DIAPOZITIV – O TO ZDE BĚŽÍ

Filmová fotografie je krásná z mnoha důvodů. Zkusíte ji?

NEGATIV, NEBO DIAPOZITIV – O TO ZDE BĚŽÍ

MINIATURNÍ SVĚT PŘED OBJEKTIVEM

Makrofotografie je jedním z nejoblíbenějších fotografických žánrů. Už jste jí zkusili a s čím?

MINIATURNÍ SVĚT PŘED OBJEKTIVEM

LAOWA PŘEDSTAVUJE: LUKÁŠ TYCAR

Laowa Argus 33 mm f/0,95 CF APO 52 oceněný EISA.

LAOWA PŘEDSTAVUJE: LUKÁŠ TYCAR

FOTOGRAF ROKU: NOVÁ TÉMATA

Ročník 22 největší naší fotografické soutěže začíná novými tématy, která brzy najdete na našem webu.

FOTOGRAF ROKU: NOVÁ TÉMATA

…a další a další důležité, inspirativní i praktické články

Podzim je pomalu a jistě zde, je čas na nové předplatné! Chcete paměťovou kartu LEXAR, módní tašku či parfém, předplatné ZONER? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou v omezených počtech! Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Vybírejte si na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte. Takové je naše předplatné!

V září FotoVideo září

Právě vychází
fv07-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.