SONY ZV-E10 – Vlogovací fotoaparát s výměnnými objektivy

Publikováno: 5. září 2021 | autor Redakce
SONY ZV-E10 – Vlogovací fotoaparát s výměnnými objektivy

Víceúčelová hračka pro mladé i dospělé, která se už opravdu povedla. Někdo ve společnosti Sony asi pečlivě sledoval trh a dělal si poznámky. Když si doma pomalu začnete otevírat jednotlivé krabičky, nebudete se stačit divit, jak je to vše jednoduché, dobře provedené, hlavně bez drátů a snad i rozšiřovatelné. Přítulná stavebnice pro všechny, co chtějí relativně levně vytvářet videa i streamovat a přitom si ještě dobře a kvalitně zafotit.

Text: nadšená redakce FotoVideo, foto: Sony a FotoVideo

SONY ZV-E10 – Vlogovací fotoaparát s výměnnými objektivy

Co jsme testovali?

Od místního zastoupení společnosti Sony (její agentury) jsme jednoho krásného letního dne na týden obdrželi k testování přístroj Sony Alpha ZV-E10 4K, objektivy E 10–18 mm f/4 OSS a E PZ 16–50 mm f/3,5–5,6 OSS, mikrofon EC M-LV1, oddělitelný a s bezdrátovým ovládáním GP-VPT2BT, a dvoudílný „chlupatý“ bezdrátový mikrofon s receiverem.

TEST FOTOVIDEO

Celek tvoří naprosto dostačující studio, s nímž můžete vlogovat jako zběsilí. A když vás to přestane bavit, vezmete samotný přístroj a vyrazíte do ulic za svými známými s vědomím, že máte mladšího bratříčka fullframových „sedmiček“, který je sice bezzrcadlovkou APS-C, ale převzal od nich spoustu nejlepších vlastností – malé tělo s obrovským výkonem!

SONY ZV-E10 – Vlogovací fotoaparát s výměnnými objektivy

Začněme focením

Testovali jsme už před léty jeho předchůdce, od kterého se ale dost podstatně liší. Má například Active SteadyShot, což je velmi pokročilý režim stabilizace obrazu, který zajišťuje stabilní video při pohybu, a to i při fotografování z ruky a za chůze. Je jasné, že patří hlavně do rukou mladé a „neklidné“ generace.

SONY ZV-E10 – Vlogovací fotoaparát s výměnnými objektivy

Hodně vlastností vychází z upřednostňovaného videa. Přístroj nabízí…

Celý článek si přečtěte v zářijovém vydání časopisu FOTOVIDEO...

Hned na prvních deseti stranách najdete nejlepší produkty roku tak, jak je vybrali a odhlasovali experti světové organizace EISA. Věnujeme se samozřejmě expertní skupině Photography, které jsme členem a jsme rádi, že v celkovém přehledu najdete i vám důvěrně známé značky a produkty.

Následují dva výborní zástupci mladé fotografické generace, shodou okolností oba dlouhodobě pracující v zahraničí. Je nám velkou ctí uvítat na našich stránkách Janu Ašenbrennerovou a Davida Harnga.

FV 09 21

Jako každý rok, tak i letos přinášíme tradiční vyhodnocení soutěže EISA MAESTRO, která díky účasti vysoce kvalitních fotografů ze dvou desítek zemí přinesla nádherné výsledky. Představujeme Willema Kuijperse z Nizozemí, Paulinu Petit z Francie a Barbaru Farkas z Maďarska. Téma Faces (Tváře) zaujalo i řadu našich výborných fotografů a vítěz našeho národního kola se Roman Jaroš, se tentokrát umístil těsně na čtvrtém místě. Kvalita české fotografie se prostě nezapře!

A to už jsme za čtyřicátou stranou, hned poté, co jsme si prohlédli novou FotoEsej Kevina V Tona a upoutávku na nádhernou brněnskou výstavu Otisk cest, kterou připravila manželská dvojice dvou úžasných francouzských fotografů. Za velmi důležitý považujeme investigativní článek JUDr Pavly Nečasové v rubrice FotoPrávo, který se zabývá obranou proti zneužití zdánlivě běžných autorských fotografií, popisuje přístup Policie ČR i našich soudů a nabízí způsob, jak se má postižený fotograf bránit.

V polovině a druhé polovině tohoto vydání jsme si dovolili poblahopřát vítězům největší fotografické soutěže současnosti s názvem CEWE Photo Award, s tím, že se těšíme na celkového vítěze, kterého porota této soutěže vyhlásí v tomto měsíci září. Pokračujeme dalšími inspirativními a praktickými články od Jakuba Cejpka, Lukáše Tycara, Jana Strii a dalších a dalších a samozřejmě nechybí vyhodnocení a nejlepších dvacet snímků z tématu Příroda ve městě, soutěže Fotograf roku.

Nezapomeňte si občas prohlédnout některé z videí, která vám v našich materiálech nabízíme formou QR kódu. Dozvíte se ještě více…

Fotograf roku 21 jde do finále a má nová témata pro 22. ročník

Téma STOPY na vás čeká až do 26. září! Nezapomeňte vložit své nápadité snímky! Píšeme o něm v záhlaví jeho galerie: „Také vám připadá poslední téma symbolické? Každý po sobě zanecháváme stopy a třeba i elektronickou, soutěžní a obrazovou stopu. Otisky nohou či tlapek v písku, blátě, sněhu… nebo jiné otisky činnosti – například bobří hráze, ptačí hnízda, stopy lidské civilizace…“ Více na: http://fotografroku.ifotovideo.cz

FV 09 21

V zářijovém FotoVideo například najdete:

ROZHOVOR: DAVID HARING

Krajina je moje srdcovka, ale objevuji i další fotografické žánry.

ROZHOVOR: DAVID HARING

ROZHOVOR: JANA AŠENBRENNEROVÁ

Focením žiji, lidé jsou pro mě magnety.

ROZHOVOR: JANA AŠENBRENNEROVÁ

FOTOPRÁVO: ZNEUŽITÁ FOTOGRAFIE?

Fotografové, braňme si svá autorská práva!

SOUŤĚŽ: CEWE PHOTO AWARD 2021

Vyhlášení deseti vítězů užšího výběru této největší světové soutěže.

SOUŤĚŽ: CEWE PHOTO AWARD 2021

NEGATIV, NEBO DIAPOZITIV – O TO ZDE BĚŽÍ

Filmová fotografie je krásná z mnoha důvodů. Zkusíte ji?

NEGATIV, NEBO DIAPOZITIV – O TO ZDE BĚŽÍ

MINIATURNÍ SVĚT PŘED OBJEKTIVEM

Makrofotografie je jedním z nejoblíbenějších fotografických žánrů. Už jste jí zkusili a s čím?

MINIATURNÍ SVĚT PŘED OBJEKTIVEM

LAOWA PŘEDSTAVUJE: LUKÁŠ TYCAR

Laowa Argus 33 mm f/0,95 CF APO 52 oceněný EISA.

LAOWA PŘEDSTAVUJE: LUKÁŠ TYCAR

FOTOGRAF ROKU: NOVÁ TÉMATA

Ročník 22 největší naší fotografické soutěže začíná novými tématy, která brzy najdete na našem webu.

FOTOGRAF ROKU: NOVÁ TÉMATA

…a další a další důležité, inspirativní i praktické články

Podzim je pomalu a jistě zde, je čas na nové předplatné! Chcete paměťovou kartu LEXAR, módní tašku či parfém, předplatné ZONER? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou v omezených počtech! Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Vybírejte si na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte. Takové je naše předplatné!

V září FotoVideo září

 

Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.