Sony Xperia 1 V má nový snímač a technologii z řady Alpha

Publikováno: 16. června 2023 | autor Redakce
xperia-1-v-colormood-3-colors.jpg

Snaha výrobců smartphonů o dosažení kvality statických i pohyblivých obrázků podobné současným fotoaparátům je obrovská. U společnosti Sony vyrábějící úspěšnou řadu Alpha to vypadá ještě zajímavěji, ale proč se nevěnovat i tržním segmentům, které mají velký potenciál, že?

V obsáhlé tiskové zprávě, která se objevila v naší redakční poště 11. května, je uvedena řada zajímavých technických novinek této smartphonové novinky, a tak se pokusme o těch, jež nás nejvíce zaujaly, alespoň krátce zmínit.

xperia-1-v-colormood-2-colors.jpg

Snímky jako z fullframového fotoaparátu?

Sony Xperia 1 V obsahuje zcela nově vyvinutý obrazový snímači, který by měl zobrazovat syté barvy a textury při focení lidí, krajin nebo tmavých scén. Jeho výkon při slabém osvětlení by měl být přibližně dvojnásobný ve srovnání s předchozím modelem. Tento senzor se pyšní technologií vysokorychlostního procesu překrývání více snímků (high-speed multi frame overlay procession technology) takže fotoaparát této novinky by měl umět pořizovat fotografie s minimem šumu a širším dynamickým rozsahem.

xperia-1-v-camera-main-16.9.jpg

Dle informace výrobce jejich kvalita odpovídá fotografiím z fullframového fotoaparátu. Na zadní straně Xperie 1 V je 24mm objektiv spolupracující s dvouvrstvým skládaným obrazovým snímačem CMOS Exmor T for mobile (skládání tranzistorových pixelů), který je přibližně 1,7krát větší než obrazový snímač předchozího modelu. Nechybí ani optický zoom 85–125 mm (f/2,3–2,8), jehož hlavním cílem je pořizovat jasné portréty s malým zkreslením.

Smartphone Xperia 1 V disponuje mnoha funkcemi, včetně barevných předvoleb, jako je Creative Look, které se používají i u fotoaparátů řady Alpha, a vysoce výkonného automatického ostření Real Time AF. Vysoce výkonná funkce Real Time AF a sledování očí v reálném čase Real-time Eye AF umožňují telefonu Xperia fotografovat podobně jako s aparáty řady Sony Alpha. Díky technologii AI depth, která analyzuje informace o vzdálenosti, lze jasně zaostřit i na vzdálené objekty. Navíc je tu nově k dispozici vysokorychlostní sériové snímání až 30 snímků za sekundu se sledováním AF/AE.

Video přímo filmové

Při natáčení videa zájemce využije obrazový profil S-Cinetone, který je dobře známý filmovým tvůrcům a byl upraven pro mobilní telefon. Kromě toho má nový snímač přibližně třikrát vyšší úroveň saturace informací ve srovnání s běžným snímačem a nové zpracování kvality obrazu potlačuje šum, který se obvykle vyskytuje při snímání tmavých scén.

xperia-1-v-sub6-group-black.jpg

Displej a zvuk

Nejnovější smartphone od Sony je vybaven 6,5palcovým displejem OLED s rozlišením 4K, obnovovací frekvencí 120 Hz a minimalizovaným efektem rozmazání. Výkonný a tichý zesilovač reproduktorů zlepšuje šíření a hloubku zvuku a rozsah nízkých a vysokých frekvencí, čímž vytváří dynamičtější a čistší zvuk.

Cena a dostupnost

Xperia 1 V bude k dispozici koncem června přibližně za 34 990 Kč. K dispozici bude v černé, platinově stříbrné a khaki zelené barvě. Předobjednávky modelu Xperia 1 V budou zahájeny 5. 6. 2023. Zákazníci, kteří si od telefon Xperia 1 V předobjednají, budou mít po omezenou dobu nárok na nejnovější bezdrátová sluchátka Sony WH-1000XM5 s potlačením okolního hluku, která obdrží při nákupu (mají hodnotu 9999 Kč).

Právě vychází
fv07-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.