Sony uvádí nová skutečně bezdrátová sluchátka WF-1000XM4

Publikováno: 17. června 2021 | autor Redakce
Sony uvádí nová skutečně bezdrátová sluchátka WF-1000XM4

Sony WF-1000XM4 – nejnovější skutečně bezdrátový model kritiky oceňované řady sluchátek 1000X. Sluchátka WF-1000XM4 posouvají špičkové potlačení okolního hluku a kvalitu zvuku na novou úroveň. Jsou vyrobena tak, aby vyhovovala každému uchu, a nabízejí individuální zážitek, který se přizpůsobí každé situaci.

  • Vylepšené digitální potlačení okolního hluku s integrovaným procesorem V1
  • Skutečně bezdrátová sluchátka nyní podporují technologii High-Resolution Audio Wireless pro ještě lepší zážitek z poslechu.
  • Špičková kvalita hovoru a chytrý způsob poslechu například díky funkci Speak-to-Chat
  • Vychutnejte si působivou 8hodinovou výdrž baterie s aktivovaným potlačením hluku
Sony uvádí nová skutečně bezdrátová sluchátka WF-1000XM4

Model WF-1000XM4 poskytuje špičkové potlačení okolního hluku, které je nyní ještě zdokonaleno. Nově navržený integrovaný procesor V1 zajišťuje ještě lepší potlačení okolního hluku. Integrovaný procesor V1, speciálně vyvinutý společností Sony, je postaven na výkonu již dříve uznávaného čipu QN1e společnosti Sony pro odstranění okolního hluku a jde ještě dál.  Vylepšený výkon potlačení okolního hluku a technologie Bluetooth® „System on Chip“ přináší nejvyšší úroveň potlačení okolního hluku v rámci odvětví, a přitom spotřebovává méně energie než jeho předchůdce.

Sony uvádí nová skutečně bezdrátová sluchátka WF-1000XM4

Model WF-1000XM4 je vybaven vysoce výkonnými mikrofony se dvěma snímači ruchu pro vynikající potlačení hluku. Díky dvěma mikrofonům se snímačem hluku na každém uchu – jedním směřujícím dopředu a druhým dozadu – jsou sluchátka schopna monitorovat okolní hluk a s vysokou přesností jej odstraňovat.

Sony uvádí nová skutečně bezdrátová sluchátka WF-1000XM4

Nově navržená 6mm jednotka reproduktoru s o 20 % větším magnetem také přispívá ke zdokonalenému odstranění ruchu sluchátek WF-1000XM4. Zvětšení velikosti magnetu a membrány s vysokou poddajností poskytuje lepší výkon při nízkých frekvencích a zlepšuje odstranění ruchu generováním vysoce přesného rušení o nízkých frekvencích.

Sony uvádí nová skutečně bezdrátová sluchátka WF-1000XM4

Díky nově vyvinutým koncovkám s izolací hluku se sluchátka WF-1000XM4 dokážou lépe přizpůsobit. Nové koncovky sluchátek jsou vyrobeny z jedinečného polyuretanového pěnového materiálu, který je měkký a pružný, což maximalizuje kontaktní plochu mezi koncovkou a zvukovodem. Tím se eliminují mezery. Koncovky izolují zvuk a snižují hluk, a také poskytují lepší přilnavost ke zvukovodu, takže sluchátka lépe drží.

Sony uvádí nová skutečně bezdrátová sluchátka WF-1000XM4

I ve větrných dnech se můžete zcela soustředit na poslech. Režim automatického odstranění hluku, při nastavení v aplikaci, detekuje zvuk větru a automaticky jej potlačí.

Výjimečná kvalita zvuku

Model WF-1000XM4 nyní podporuje bezdrátový přenos zvuku ve vysokém rozlišení, a to díky technologii LDAC, kterou společnost Sony používá pro kódování zvuku. LDAC přenáší přibližně třikrát více dat (při maximální přenosové rychlosti 990 kb/s) než běžné audio Bluetooth®, což vám umožní vychutnat si obsah High-Resolution Audio ve výjimečné kvalitě, která se maximálně blíží kvalitě připojení pomocí kabelu. Díky speciálně navrženým 6 mm reproduktorům, které poskytují dynamický zvuk i přes své malé rozměry, a membráně s vysokou poddajností reprodukují sluchátka bohatý zvuk v oblasti basového pásma. Integrovaný procesor V1 také zvyšuje kvalitu zvuku, omezuje zkreslení a umožňuje zpracování kodeku LDAC a DSEE Extreme™.

Ještě chytřejší zážitek z poslechu

Inovace v podobě funkce Speak-to-Chat se dočkala širokého ohlasu, když byla poprvé představena u modelu s hlavovým mostem, sluchátek WH-1000XM4. Funkce je nyní dostupná také u modelu WF-1000XM4 a umožní vám vést krátkou konverzaci, aniž byste si museli sluchátka vyndat. Jakmile s někým začnete mluvit, zastaví funkce Speak-to-Chat automaticky hudbu a umožní okolnímu zvuku pronikat sluchátky, abyste mohli konverzovat. To se hodí, pokud si chcete sluchátka nechat v uších nebo máte zrovna plné ruce. Jakmile konverzaci ukončíte, začne se opět automaticky přehrávat hudba. Funkce Speak-to-Chat rozpozná váš hlas a zareaguje na něj. Je založena na technologii Precise Voice Pickup Technology, která kombinuje čtyři mikrofony a senzory s pokročilým zpracováním signálu.

U modelu WF-1000XM4 je k dispozici režim „Quick Attention“, který vám umožní poslechnout si oznámení nebo něco krátce říct. Jednoduše přiložte prst na levé sluchátko, tím okamžitě ztlumíte hlasitost a můžete poslouchat okolní zvuky.

Sluchátka WF-1000XM4 jsou dále vybavena chytrou funkcí Adaptive Sound Control, která vytuší, kde se nacházíte a co právě děláte – například, že cestujete, jdete nebo čekáte – poté přizpůsobí nastavení pro okolní zvuk pro ideální zážitek z poslechu. Můžete si zvolit, aby se funkce Adaptive Sound Control naučila rozpoznávat místa, která často navštěvujete, například kancelář, posilovnu nebo oblíbenou kavárnu, a vytvořila zvuk, který je na míru šitý dané situaci.

Sluchátka přicházejí s funkcí okamžitého zastavení a přehrávání, čímž umocní váš zážitek z poslechu. Jednoduše vytáhněte sluchátka z uší a hudba se zastaví díky senzoru přiblížení, který detekuje, zda máte v uších jedno nebo obě sluchátka. Jednoduše je vložte zpět do ucha a hudba začne znovu hrát.

Od představení prvních sluchátek do uší v roce 1982 (MDR-E252) provedla společnost Sony analýzu obrovského množství dat z celého světa týkajících se tvaru ucha. Sluchátka WF-1000XM4 jsou výsledkem tohoto výzkumu a kombinují tvar, který sedí v ušní dutině, s nejnovějším ergonomickým povrchem, jenž zajistí, aby sluchátka dobře držela.

Pomocí aplikace Sony | Headphones Connect si nyní můžete vybrat tu pravou velikost pěnových koncovek pro vaše uši. Aplikace provede několik snadných měření a pomůže stanovit ideální velikost koncovek Noise Isolation Earbud Tips. Tím se zajistí maximální kvalita zvuku a minimalizuje se hluk z okolí. Nyní si můžete užívat maximální komfort a skvělý zvuk.

Sluchátka WF-1000XM4 nepotřebují díky snadnému bezdrátovému nabíjení s technologií Qi žádné kabely. Dokonce pro jejich dobíjení můžete používat Qi technologii svého chytrého telefonu, například nejnovějšího modelu Xperia s funkcí sdílení baterie, díky níž můžete dobít pouzdro a následně sluchátka.

Snadné spárování & funkce hlasového asistenta

Pomoc bez dotyku – stačí pouze vyslovit pokyn „Hey Google“ nebo „Alexa“, jimiž aktivujete hlasový asistent, kterému dáváte přednost. Užijte si zábavu, spojte se s přáteli, získejte informace, poslouchejte hudbu a oznámení, nastavujte připomenutí a další.

Odolnost proti vodě

Sluchátka WF-1000XM4 splňují standard odolnosti proti vodě IPX4, proto vás nezastaví postříkání vodou ani pot – a vy můžete zůstat v pohybu v rytmu hudby. Ať už běžíte v dešti na autobus, nebo sedíte v útulné kanceláři, tato sluchátka vás podrží.

Cena a dostupnost

Sluchátka WF-1000XM4 budou v prodeji v černé a krémově-stříbrné variantě a jejich cena se bude 7499 Kč. V prodeji budou od června 2021.


Už máte červnové vydání časopisu FOTOVIDEO?

A co v něm najdete? Například:

Je už téměř léto, a tak jsme i s tímto vydáním hodně mezi květinami a ženami. Zasloužili se o to významní autoři jako Jan Stria, Nikola Elefant, Radek Kalhous, Filip Hrebenda, František Dostál, ale také Vít Hassan a známý street fotograf Kevin V Ton. Děkujeme jim a dalším za skvělou spolupráci při přípravě a těšíme se, že se vám naše společná práce bude líbit.

FV 06 21 obsah

Nechybí dvě nové rubriky a v trochu nezvyklém úvodníku se šéfredaktor rozplývá i tuhne Nad dopisy čtenářů….

Mimochodem! Vidíme, že si všímáte našich QR kódů, které výrazně rozšiřují zážitky s naším časopisem a píšete si o další videa tak, abyste si je mohli snímat čtečkou na vašem chytrém telefonu. Budou určitě!

Fotograf roku má aktuální téma: Příroda ve městě

Projděme se po městě a zachyťme otisky a krásu matičky přírody. Parky mají svá kouzelná zákoutí, strom na náměstí majestátně odolává sevření urbanistiky. Alej v ulici poskytuje milosrdný stín a příroda se dere do města sama o sobě i bez lidského přičinění. Foťte a vkládejte své příspěvky na toto téma do soutěže Fotograf roku průběžně a kdykoli a nejpozději do 27. 6. 2021 na http://fotografroku.ifotovideo.cz

FOTOGRAF ROKU: ŽIVOT SE ZVÍŘATY

Speciální téma Fotografa roku: Makro – vyhraj objektiv Laowa

Aktuálně je v nabídce na našem trhu již 7 různých makroobjektivů Laowa. I proto se tato významná značka stala partnerem speciální kategorie, do níž můžete vkládat své makrofotografie. Makro je nádherný fotografický žánr plný úžasných překvapení. Čím překvapí naši soutěžící? Vítěz: získá možnost nákupu makroobjektivu Laowa a příslušenství dle vlastního výběru v celkové hodnotě 17 000 Kč. Vkládejte své snímky zde: http://fotografroku.ifotovideo.cz/galerie.php?theme=266

Je toho hodně, co vám v tomto vydání nabízíme, vybírejte například:

ROZHOVOR: NIKOLA ELEFANT

K módní fotografii jsem se dostala později

ROZHOVOR: NIKOLA ELEFANT

ROZHOVOR: VÍT HASSAN

Novinář a fotograf demonstrací na volné noze…

vit-hassan-02.jpg

RECENZE KNIHY: FRANTIŠEK DOSTÁL

Nádraží Braník aneb vlak do stanice touha

RECENZE KNIHY: FRANTIŠEK DOSTÁL

PRAXE: FILIP HREBENDA TAKÉ NA ISLANDU

Co si vzít s sebou a jak fotit v této žhavé destinaci?

PRAXE: FILIP HREBENDA TAKÉ NA ISLANDU

PRAXE: ANALOGOVÁ ŠKOLA INVESTIČNÍ?

Vyberete si specialitu nebo investiční kousek?

PRAXE: ANALOGOVÁ ŠKOLA INVESTIČNÍ?

PRAXE: JAN STRIA MAKRO FOTIL A TESTOVAL

Jak to jde s Canonem 100 mm f/2.8L RF nebo EF?

PRAXE: JAN STRIA MAKRO FOTIL A TESTOVAL

TECHNIKA: LAOWA ARGUS 33 mm f/0,95 CF APO

Jaká je tato překvapivá a vysoce světelná novinka?

TECHNIKA: LAOWA ARGUS 33 mm f/0,95 CF APO

FOTOGRAF ROKU: ŽIVOT SE ZVÍŘATY

Toto téma ihned po otevření nalákalo hodně kreativních a zkušených autorů. Jak jste dopadli vy?

POZOR, máme nový dárek plný poezie k vašemu předplatnému, vyberte si ho! Už jste si objednali vaše FotoVideo až domů! Je to stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

K celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo prostě dárky odjakživa patří. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARME k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

Zvolte si půvaby červnového FotoVideo

Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.