Sony rozšiřuje portfolio fullframových objektivů o lehký objektiv 35 mm a světelností F1.8

Publikováno: 12. července 2019 | autor Redakce
a7iii-sel35f18f-right.jpg

Společnost Sony představila nejnovější přírůstek do rodiny svých fullframových objektivů typu E-mount, kterým je nový širokoúhlý objektiv s velkou clonou a pevnou ohniskovou vzdáleností FE 35mm a světelností F1.8, model SEL35F18F.

Kompaktní rozměry a nízká hmotnost tohoto fullframového objektivu s velkou clonou a pevnou ohniskovou vzdáleností zaručují, že je objektiv skvěle přenosný a dokonale se hodí pro fotografování celé řady objektů od běžných momentek, jídla, krajiny, nočních scén a mnoha dalších. Nový objektiv přináší výjimečnou obrazovou kvalitu po celé ploše snímku s maximální clonou F 1.8, tichým autofokusem a nedostižným výkonem sledování, díky nimž se stává ideální volbou pro fotografování statických snímků i natáčení videí. Díky malým rozměrům je ideální volbou pro fullframové fotoaparáty i těla s APS-C snímačem (ekvivalent[ii] ohniskové vzdálenosti 52,5 mm, která je perfektní pro fotografování momentek, portrétů a mnoho dalšího).

sel35f18f-a.jpg

Klíčové vlastnosti produktu:

Vysoké rozlišení a veliká clona pro fullframe v kompaktním a lehkém objektivu

l  Veliká maximální clona F1.8; s váhou 280 gramů a rozměry 65,6 mm (průměr) na 73,0 mm (délka) z něj činí nový standard přenosnosti.

l  Sofistikovaná optická konstrukce zahrnuje asférický prvek, jehož úkolem je potlačit aberaci a zajistit vysoké rozlišení po celé ploše snímku. Kruhová clona s devíti lamelami umožňuje docílit nádherného bokehu.

l  Minimální ostřící vzdálenost 0,22 m a maximální zvětšení 0,24x nabízí snadný přístup k fotografování detailních snímků.

Všestranné ovládání a snadná manipulace pro široké spektrum situací při fotografování

l  Šikovně umístěné programovatelné tlačítko pro uzamčení ostření a přepínač režimu ostření pro okamžité přepnutí mezi automatickým a manuálním ostřením.

l  Manuální ostření s lineární odezvou pro citlivé ovládání ručního ostření s přesnou odezvou.

l  Konstrukce odolná proti prachu a vlhkosti[i] podporuje všestrannost a spolehlivost tohoto nového objektivu a v uživateli vzbuzuje pocit důvěry.

Tichý AF s vynikajícím trackingem pro nahrávání videa i fotografování

Rychlý, přesný a tichý systém linear-motor AF pohonu pro přesné ostření při snímání fotografií i natáčení videí, při němž je využit chod lineárních motorů pro citlivé kontinuální ostření.

„Objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností 35 mm je skvělou volbou pro celou řadu fotografů, protože je díky své univerzálnosti tím správným objektivem pro tolik různých typů snímků,“ Yann Salmon-Legagneur, ředitel produktového marketingu divize digitální techniky společnosti Sony Europe. „Náš nový objektiv FE 35mm F1.8 spojuje špičkovou ostrost po celé ploše snímku s opravdu lehkou konstrukcí a jsme pevně přesvědčeni, že zaujme široké spektrum fotografů a tvůrců videí.“

Dostupnost: FE 35mm F1.8 se do Evropy začne dovážet od srpna 2019.

Úplné údaje o produktu naleznete na: https://www.sony.cz/electronics/fotoaparaty-objektivy/sel35f18f

Produktové video k novému modelu FE 35mm F1.8 můžete shlédnout na: https://youtu.be/5DCL7tYmEnE

Množství exkluzivních příběhů, videí a atraktivního nového obsahu vytvořeného pomocí nejnovějších fotoaparátů a dalších výrobků z řady Sony α naleznete na https://www.sony.co.uk/alphauniverse. Hlavní evropské stránky zaměřené na fotografování jsou dostupné ve 22 jazycích a přinášejí detailní informace o nových produktech, soutěžích, stejně jako aktuální seznam akcí společnosti Sony v každé ze zemí.[ii] Ekvivalent 35mm filmu

[i] Plná odolnost proti prachu a vlhkosti není zaručena.

Právě vychází
fv03-24-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.