Sony představuje své nejjasnější televizory BRAVIA a novou audiořadu BRAVIA Theatre

Publikováno: 7. května 2024 | autor Redakce
tv3models-red.jpg

Kino přichází domů: Sony představuje své nejjasnější televizory BRAVIA, aby ještě více obohatily dokonalý zážitek z domácího kina a přidává novou řadu domácích audio produktů BRAVIA Theatre.

Společnost Sony inovuje značku BRAVIA, kterou nesou produkty určené ke sledování filmů, a obohacuje tak dokonalý zážitek z domácího kina. Díky rozšíření streamovacích služeb si sledování filmů v pohodlí domova získává stále větší oblibu. Široká škála produktů Sony, jako jsou digitální filmové kamery, profesionální monitory a profesionální sluchátka, je hojně využívána profesionály z oblasti filmové produkce.

tv4models-red.jpg

To společnosti umožňuje hluboce porozumět filmovému průmyslu a záměrům filmařů a tvůrců obsahu. Nová BRAVIA ještě více umocňuje realistický pocit z filmového obsahu a přináší vynikající kvalitu obrazu a zvuku v domácích podmínkách, takže vám budou filmy připadat stejně úžasné jako na velkém plátně.

Sjednocením televizorů, soundbarů a dalších technologií pro domácí ozvučení pod jednu značku chce společnost Sony umožnit zákazníkům, aby si tak na jednom místě mohli vychutnat dokonalý filmový zážitek v podobě oslnivé kvality obrazu a působivého zvuku, jak to zamýšleli tvůrci filmů. Shodné funkce a design televizorů BRAVIA a produktů domácího audia BRAVIA Theatre usnadňují zákazníkům výběr a kombinaci kompletního balíčku domácí zábavy pro výjimečný filmový zážitek.

sq-08-pc-1440x875.jpg

Společnost Sony uvede jako součást nové řady BRAVIA několik modelů televizorů ve třech řadách, přičemž vlajkovou lodí je BRAVIA 9, která se vyznačuje vysokou špičkovou svítivostí, hlubokými odstíny černé, vynikajícím kontrastem a nádherně přirozenými barvami. S nově ohlášenou řadou produktů pro domácí ozvučení BRAVIA Theatre si navíc můžete doma bez problémů vychutnat plné audiovizuální bohatství jakéhokoli filmového obsahu.

„Společnost Sony staví na desetiletích působení ve světě vývoje profesionálního vybavení pro tvorbu filmů, stejně jako v oblasti filmové produkce a distribuce, a je tak v jedinečné pozici, která jí umožňuje zúročit bezkonkurenční zkušenosti z oblasti filmového průmyslu, profesionálního vybavení a spotřební elektroniky díky průkopnickým televizorům BRAVIA a domácím audio zařízením BRAVIA Theatre,“ prohlásil Yoshihiro Ono, ředitel divize Home Entertainment Business Unit společnosti Sony Corporation. „Jsme nadšeni, že můžeme uvést na trh nové televizory BRAVIA a domácí audio zařízení BRAVIA Theatre, které přinášejí nové vzrušující funkce a povyšují sledování filmů v domácím prostředí na novou úroveň,“ dodal Yoshihiro Ono.

power-consumption.png

Sledujte filmy doma tak, jak je tvůrci zamýšleli

Televizory BRAVIA inteligentně optimalizují barvy, kontrast a jas pro domácí prostředí, které je světlejší než v kině. Tím zajišťují, aby byl zážitek z domácího sledování věrný původním představám tvůrce o tom, jak má obraz vypadat. Jedním z prvků, které toho umožňují dosáhnout, je špičkový vysoký jas televizoru BRAVIA 9 ve spojení s přesným řízením podsvícení. Obraz se díky vhodnému osvětlení správných částí obrazovky stává autentickým a umožňuje divákovi objevit i ty nejmenší detaily, které tvůrce do scény vložil, zejména v režimech Studio Calibrated vyvinutých ve spolupráci s předními streamovacími službami.

Klíčové technologie a funkce domácích audio produktů 2024 BRAVIA Theatre

360 Spatial Sound Mapping

Pomocí patentované technologie 360 Spatial Sound Mapping od společnosti Sony je generováno několik virtuálních reproduktorů v místech, kde nejsou žádné skutečné fyzické reproduktory, například nahoře nebo po stranách. To umožňuje získat 360prostorový zvuk optimalizovaný pro konkrétní domácí prostředí s širokým akustickým polem, které vás obklopí zvukem z různých směrů a napodobuje zážitek z kina, aniž byste museli instalovat fyzické reproduktory na strop nebo stěny.

360ssm.jpg

Dříve byl k vytvoření virtuálních reproduktorů zapotřebí soundbar i zadní reproduktory – s nově představenými modely BRAVIA Theatre Bar 9 a BRAVIA Theatre Bar 8 si můžete vychutnat zvuk technologie 360 Spatial Sound Mapping pouze s jedním soundbarem. Také BRAVIA Theatre Quad dokáže realizovat širší prostorový zvuk pomocí 4 tenkých reproduktorů.

Optimalizace zvukového pole

Produkty BRAVIA Theatre jsou kompatibilní s funkcí Sound Field Optimization, která automaticky upravuje a ladí jednotlivé reproduktory podle uspořádání místnosti a pomáhá najít optimální umístění systému, abyste doma zažili působivý zvuk jako v kině.

Acoustic Center Sync

Funkce Acoustic Center Sync integruje zvukový systém, například soundbar, s televizorem tak, aby zvuk přesně odpovídal dění na obrazovce, a vytváří tak atmosféru jako v kině. Reproduktory jsou v kinech umístěny přímo za plátnem, které má řadu malých otvorů.

ha-new-model-lineup.jpg

Zvuk, který z něj vychází, se přenáší dopředu tak, aby se dialogy a zvuky prolnuly s obrazem promítaným na plátno a byly slyšet ze správného místa. Když se propojí televizory BRAVIA a produkty z rodiny BRAVIA Theatre, spojí se zvuk reproduktorů televizoru a soundbaru a vytvoří zážitek jako v kině, kdy se zdá, že zvuk vychází přímo z obrazovky televizoru.

Voice Zoom 3™

Pokud zkombinujete domácí audio produkty BRAVIA Theatre a kompatibilní televizory BRAVIA, rozpozná nová funkce Sony Voice Zoom 3 lidský dialog pomocí algoritmu umělé inteligence a zesílí nebo sníží jeho hlasitost, takže i méně výrazné dialogy zní hlasitě a zřetelně.

Nastavení pro Voice Zoom 3 a produktovou řadu BRAVIA Theatre audio připojenou k televizoru BRAVIA lze ovládat pomocí nové aplikace BRAVIA Connect (dříve Home Entertainment Connect App), aniž by se při sledování filmu zobrazoval panel nabídek na obrazovce televizoru.

Volitelné reproduktory

Přidáním bezdrátového subwooferu nebo zadních reproduktorů si můžete vychutnat silné hluboké basy a vylepšený prostorový zvuk. Subwoofer SA-SW5 nebo SA-SW3, který je vybaven výkonným 180mm měničem a pasivním zářičem a poskytuje 300W hluboký basový zvuk, lze díky bezdrátovému připojení umístit kamkoli.

sound-field-optimization.jpg

SA-RS5 je dvojice zadních reproduktorů, která má vestavěnou baterii a reproduktory s výstupem směřujícím vzhůru. Reproduktory nemusí být připojeny ke zdroji napájení, což umožňuje jejich umístění na různá místa. Díky zadním reproduktorům si také můžete vychutnat mnohem čistší a širší zvukový zážitek 360 Spatial Sound Mapping.

BRAVIA Theatre U

Nový reproduktor na krk od společnosti Sony přináší pohlcující zvuk, který vás obklopí. Umožní vám poslech pod širým nebem, který přesto ale zůstane osobní.

Můžete si vychutnat pohlcující zážitek z filmu při vysoké hlasitosti, aniž byste museli hledět na své okolí, a užívat si obklopující zvuk Dolby Atmos® sound po spárování s kompatibilními televizory Sony BRAVIA TV s technologií 360 Spatial Sound. Připojte dva reproduktory BRAVIA Theatre U k jednomu televizoru nebo jiným zařízením pomocí funkce Speaker Add. Každý divák si může vychutnat čistý, pohlcující prostorový zvuk se svobodou nastavení hlasitosti na preferovanou úroveň.

Kompatibilní s technologiemi IMAX Enhanced a Dolby Atmos®:

BRAVIA Theatre Bar 9, Bar 8 a Quad podporují nejen standardní zvukové technologie včetně pohlcujícího zvuku Dolby Atmos® a DTS:X®, ale mají také certifikaci IMAX® Enhanced.

Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.