Sony LinkBuds S „Earth Blue“ – sluchátka vyrobená z plastových zásobníků na vodu

Publikováno: 3. listopadu 2022 | autor Redakce
linkbudss-in-situ-5-earthblue-large.jpg

LinkBuds S jsou ideální pro celodenní spojení s online i offline světem díky velmi malé a lehké konstrukci s přirozeným ambientním zvukem.

LinkBuds S: nová dimenze sluchátek

Kombinují inovativní technologii ambientního zvuku LinkBuds, která vám umožní komunikovat s okolním světem, s vysoce kvalitním potlačením okolního hluku, díky kterému se můžete soustředit jen na oblíbený obsah a na nic jiného.

linkbudss-colorvisual-add-earthblue-8000-large.jpg

Sluchátka mají integrovanou funkci Adaptive Sound Control, která upravuje nastavení okolního zvuku v závislosti na tom, kde se nacházíte, a vytváří tak ideální zážitek z poslechu. Vzhledem k tomu, že způsoby ovládání zvuku se různí a vyvíjejí, například poslech hudby a hraní her prostřednictvím sluchátek nebo účast na konferenčních hovorech, bude společnost Sony pokračovat ve vývoji řady LinkBuds a jejího využití s aplikacemi dalších partnerských společností, aby zákazníkům zajistila optimální zvukový zážitek, který odráží současný životní styl.

Nová barva sluchátek LinkBuds S: „Earth Blue“

Pohodlná sluchátka LinkBuds S budou k dispozici v nové barvě „Earth Blue“ s částmi konstrukce a pouzdra vyrobenými z recyklovaných pryskyřic, které pocházejí z recyklovaných plastových dávkovačů vody. Tento materiál původně vyvinula společnost Sony ve snaze o nový designový výraz s cílem rozšířit možnosti využití recyklovaných materiálů z dávkovačů vody a využít jejich přilnavých vlastností.

Výsledný materiál použitý pro sluchátka LinkBuds S „Earth Blue“ vytváří krásný jedinečný mramorový vzor, přičemž každý jednotlivý kus je navržen tak, aby měl jiný vzor.

linkbudss-in-situ-6-earthblue-large.jpg

Kromě modelu „Earth Blue“ se celá řada LinkBuds dodává také s obalem bez použití plastů a sluchátka obsahují recyklované materiály z automobilových dílů. To odráží závazek společnosti Sony snižovat dopad výrobků na životní prostředí.

Společnost Sony Group realizuje dlouhodobý plán ochrany životního prostředí nazvaný „Road to Zero“, jehož cílem je snížit do roku 2050 ekologickou stopu na nulu. Součástí tohoto plánu je i stanovení střednědobých cílů společnosti Sony v oblasti ochrany životního prostředí „Green Management 2025“, které vstoupí v platnost od roku 2021 do roku 2025.

Jejím cílem je urychlit úsilí, jako je zavedení používání recyklovaných plastů, snížení spotřeby energie při výrobě produktů, odstranění plastů z obalů nově navrhovaných malých produktů a zavedení obnovitelných zdrojů energie.

5-linkbudss-case-earth-blue-wo-shadow-large.jpg

Dárcovský program na podporu činností na ochranu oceánů

Roční produkce plastů za posledních 50 let zvýšila přibližně 20krát, zatímco množství recyklovaných plastů zůstalo na přibližně 9 %. Společnost Sony věnuje procento z prodeje všech barevných sluchátek LinkBuds S mezinárodní nevládní organizaci Conservation International (CI), která od roku 1987 působí v 70 zemích světa, kde se snaží podporovat společnosti v odpovědné a udržitelné péči o přírodu a globální biologickou rozmanitost pro blaho lidstva.

Částka 2 USD z prodejní ceny každého prodaného kusu bude věnována na podporu aktivit CI v oblasti ochrany oceánů. To znamená, že každý nákup ochrání téměř 58 824 metrů čtverečních oceánu, což je podle výpočtů organizace Conservation International plocha odpovídající přibližně 47 olympijským plaveckým bazénům.

4-linkbudss-caseopen2-earth-blue-large.jpg

„V přírodě se nic neděje ve vzduchoprázdnu – znečištění na jednom místě může mít dopad na celý oceán,“ řekla Anastasia Khoo, marketingová ředitelka organizace Conservation International. „Znečištění plasty je problémem samo o sobě, ale podílí se i na zhoršování dalších problémů, kterým oceán čelí, od změny klimatu po nadměrný rybolov. Lidé jsou závislí na zdravém oceánu a takovéto aktivity pomáhají získávat potřebné finanční prostředky a zvyšovat povědomí a angažovanost spotřebitelů.“

Dostupnost funkce Multipoint Connection

Všechny modely řady LinkBuds navíc dostanou aktualizaci softwaru, která zpřístupní funkci Multipoint Bluetooth, která umožňuje připojení ke dvěma zařízením současně. Pokud například přehráváte hudbu na počítači a váš chytrý telefon přijme příchozí hovor, sluchátka se automaticky přepnou na hovor chytrého telefonu a zajistí, že budete moci telefonovat handsfree, aniž byste museli přepínat připojení.

Aktualizaci softwaru podporující funkci Multipoint Bluetooth dostanou všechny modely řady LinkBuds v listopadu 2022, stejně jako oceňovaná sluchátka WF-1000XM4, pro něž bude tato pohodlnější funkce pro Bluetooth připojení k dispozici již letos v zimě.

1-linkbudss-standard-black-earth-blue-8000-large.jpg

Cena a dostupnost

Cena sluchátek LinkBuds S v barvě „Earth Blue“ bude 4 499 CZK a budou v prodeji od poloviny listopadu 2022.

Právě vychází
fv06-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.