Sony Alpha 7C a další novinky

Publikováno: 16. září 2020 | autor Redakce
Sony Alpha 7C a další novinky

Společnost Sony představila fotoaparát Alpha 7C (model ILCE-7C) a zoomovací objektiv FE 28-60 mm F4-5.6 (model SEL2860), které dohromady tvoří nejmenší a nejlehčí fullframový systém na světě. Nový je i kompaktní blesk HVL-F28RM.

Alpha 7C představuje nejmenší a nejlehčí fullframové tělo na světě s nekompromisním výkonem, pokročilým AF (autofokusem), videem ve vysokém rozlišení 4K  a dalšími schopnostmi. Ve spojení s nejmenším a nejlehčím objektivem se zoomem FE 28-60 mm F4-5.6 na světě přináší tato všestranná kombinace unikátní zážitek, maximalizuje kompaktnost a všestrannost, aniž by obětovala cokoliv z výkonu fullframového fotoaparátu. Blesk HVL-F28RM umožňuje uživatelům rozšířit fotografické možnosti díky vynikající kompaktnosti a inteligentnímu ovládání intenzity světla spojeným s detekcí obličeje ve fotoaparátu.

Nová Alpha 7C: Nekompromisní výkon fullframového fotoaparátu v kompaktním provedeníSony Alpha 7C

Nový model Alpha 7c kombinuje fullframovou kvalitu obrazu Sony, pokročilé funkce automatického ostření a všestranné funkce snímání videa v neuvěřitelně lehkém a kompaktním designu. Nový fotoaparát je vybaven 35mm plnoformátovým snímačem CMOS Exmor R ™ s 24,2 MP (přibližně efektivní) se zadním osvitem a obrazovým procesorem BIONZ X ™, které zajišťují vysokou citlivost, vynikající rozlišení, široký dynamický rozsah 15 kroků   a vysokorychlostní zpracování obrazových dat.

S rozměry pouhých 124,0 mm x 71,1 mm x 59,7 mm (4,9 palce x 2,8 palce x 2,2 palce) a hmotností pouhých 509 g (18 oz) se Alpha 7C podobá velikostí i hmotností fotoaparátům s APS-C   a váží pouze o 1% více než Alpha 6600. Alpha 7C má parametry nejmenšího a nejlehčího kompaktního modelu na světěii díky vylepšenému 5osému stabilizačnímu systému v těle, přepracovaným závěrkám a využití monokokové konstrukce, která se často používá u karoserií automobilů a letadel. Navzdory kompaktním rozměrům těla Alpha 7C dosahuje stabilizace 5 krokům EV. Umožňuje tak fotit nádherné snímky, aniž by bylo nutné použít stativ. Vysokokapacitní baterie NP-FZ100 navíc poskytuje dostatek energie k zachycení špičkových 740 snímků při použití LCD displeje nebo 680 snímkůxi při použití hledáčku – díky tomu se ideálně hodí pro dlouhé snímání.Sony Alpha 7C

Výjimečná fullframová kvalita snímku

Nový Alpha 7C od společnosti Sony kombinuje vysoké rozlišení s nízkou hladinou šumu, a přináší díky tomu vynikající kvalitu obrazu při všech citlivostech. Uživateli tak nabízí úžasnou kvalitu obrazu pro každodenní nahrávání videa a fotografování, například při fotografování přírody, portrétů, sportů, pouličních fotografií a dalších. Horní hodnota standardní citlivosti ISO je 51 200, ale rozsah lze rozšířit až na ISO 50-204 800 pro fotografování při slabém osvětlení s nízkým šumem. Alpha 7C také podporuje 16bitové zpracování a 14bitový výstup RAW   pro přirozenou gradaci.

Pokročilé automatické ostření

Díky funkci Real-time Tracking, která využívá umělou inteligenci, dokáže Alpha 7C při namáčknutí spouště do poloviny automaticky udržovat přesné zaostření. Kromě toho se dá “Tracking On + AF-On” nově přiřadit programovatelnému tlačítku, takže je lze nyní aktivovat současně při stisknutí tlačítka AF-ON. Fotografovaný objekt je navíc možné zaostřit pouhým dotykem na displeji po aktivaci funkce „Touch Tracking“ v menu, která je k dispozici pro fotografie i videa. Mezi funkce automatického ostření modelu Alpha 7C patří také funkce Real-time Eye AF, která funguje pro lidi i zvířata, která pomáhá dosáhnout rychlého a přesného zaostření. Funkce Real-time Tracking (při nastavení „Priorita obličeje / očí v AF“) při fotografování lidí detekuje oči a obličej fotografovaného a uzamkne v reálném čase s extrémně vysokou přesností zaostření.

Alpha 7C poskytuje rychlé a spolehlivé automatické ostření s velkým pokrytím snímače, které se při zaostření na fotografovaný objekt okamžitě zamkne, aniž by došlo k rozostření, a to díky systému 693 AF bodů fázové detekce, které pokrývají přibližně 93 % snímku, v kombinaci s dalšími 425 body detekce kontrastu, který zajistí spolehlivé zaostření i v rušném prostředí.

Alpha 7C dále nabídne sériové snímání rychlostí až 10 sn./s s AF/AE (automatická expozice), při němž využívá nově vyvinutou jednotku závěrky a vylepšený systém zpracování obrazu. Umožňuje také sériové snímání rychlostí až 8 sn./s v režimu živého náhledu s minimálním zpožděním zobrazení v hledáčku / na displeji. Tím usnadňuje dosažení stabilní kompozice také v případě, že se fotografovaný objekt intenzivně pohybuje. Alpha 7C umožňuje pořídit až 223 snímků ve formátu JPEG (Fine L), 115 komprimovaných snímků RAW nebo 45 nekomprimovaných snímků RAW v jedné nepřetržité sérii a dosahuje vysoce precizní a spolehlivé přesnosti automatického ostření při zhoršených světelných podmínkách až do EV-4. Tyto funkce usnadňují snímání rychle se pohybujících objektů s absolutní přesností.

Rozšířené možnosti videa

Fullframová funkce full-pixel readout bez nutnosti slučování pixelů umožňuje zaznamenat více než dvojnásobné   množství dat potřebných pro 4K video (QFHD: 3840 x 2160). Následně dojde k jejich převzorkování, díky čemuž vzniknou vysoce kvalitní 4K záběry s výjimečnými detaily a hloubkou. Alpha 7C navíc podporuje profily HDR (HLG) a S-Log / S-Gamut, Slow & Quick motion, vysokorychlostní nahrávání ve Full HD rychlostí 120 sn./s a další pokročilé funkce pro výjimečné, vysoce kvalitní videozáznamy.

Nový FE 28-60mm F4-5.6: Nejmenší a nejlehčíiv fullframový zoomový objektiv na světě s vysokou kvalitou obrazu.FE 28-60 mm F4-5.6

Nový objektiv FE 28-60 mm F4-5.6 je nejmenším a nejlehčímiv standardním zoomovým objektivem na světě. Přináší špičkový optický výkon, který zajišťuje zachycení vysokého rozlišení Fullframe snímače po celé jeho ploše. Optimální uspořádání 3 asférických členů objektivu účinně potlačuje aberace v celém rozsahu zoomu a dosahuje vysokého rozlišení od rohu k rohu. Minimální zaostřovací vzdálenost 30 cm (28 mm) až 45 cm (60 mm) umožňuje fotografování zblízka. Objektiv se proto ideálně hodí pro každodenní použití nebo vlogování pomocí gimbalu či gripu.

S hmotností 167, průměrem 2,6 palce x délkou 1,8 palce (66,6 mm x 45 mm) v kombinaci s optimální mechanickou a optickou konstrukcí, která je výsuvná, dosahuje FE 28-60 mm F4-5.6 bezkonkurenční kompaktnosti a nízké hmotnosti. Díky tomu ho mohou uživatelé snadno nosit neustále s sebou. Od každodenního fotografování až po fotografování přírodních scenérií, portrétů a cestování – je ideálním objektivem pro jakýkoli typ fotografování na cestách či v nejrůznějších prostředích. V kombinaci s fotoaparátem Alpha 7C přináší tento komplet nekompromisní výkon v plnoformátové kvalitě, přitom se jedná o nejmenší a nejlehčí sestavu fullframového fotoaparátu a objektivu na světěi. I přes své kompaktní rozměry a nízkou hmotnost je FE 28-60 mm F4-5.6 odolný proti prachu a vlhkostixxii a umožňuje použití různých filtrů s průměrem 40,5 mm.

Nový HVL-F28RM: Kompaktní blesk s kontrolou intenzity světla podporuje funkci detekce obličeje (Camera Face Detection).HVL-F28RM

HVL-F28RM je kompaktní blesk pro bezzrcadlové fotoaparáty Sony, který byl navržen tak, aby s nimi tvořil kompaktní a dobře ovladatelný systém, který nabízí spolehlivý a stabilní výkon charakteristický pro výrobky společnosti Sony. Ve srovnání s HVL-F32M má HVL-F28RM o 12 % menší objem a o 7% nižší hmotnost. Tento kompaktní blesk, který se snadno používá, přináší schopnosti a spolehlivost, díky nimž splňuje potřeby jak profesionálních, tak i pokročilých amatérských tvůrců obsahu.

 

Už máte záříjové vydání časopisu FotoVideo? Podívejte se na obsah i na možnosti objednání...

INSPIRACE K NÁKUPU: EISA AWARDS 2020-21

Jaké nejlepší elektronické výrobky vybrala porota z 62 médií?INSPIRACE K NÁKUPU: EISA AWARDS 2020-21

INSPIRACE: TAJNÁ PRÁZDNINOVÁ LÁSKA

Když se nám svěří Adolf Zika, tak to stojí za to, přečtěte si náš rozhovor!

INSPIRACE SOUTĚŽ: VÍTĚZOVÉ EISA MAESTRO 2020

Tři nejlepší světoví fotografové z tématu „Movement“.

NÁŠ SERIÁL: DEVÁTÝ DÍL S CENTREM FOTOŠKODA

Výkup a prodej použité fototechniky a další zajímavosti z tohoto stánku fotografie.

PRAXE: ANALOGOVÁ ŠKOLA VÁS EVIDENTNĚ BAVÍ

Na co si dát pozor při prvním fotografování na film?

PRAXE: FOTOPORADNA – JAK A PROČ MĚNIT EXPOZICI?

Jedním ze základních předpokladů dobré fotografie je její správná expozice…

FOTOGRAF ROKU: JEDNADVACÁTÝ ROČNÍK JE PŘED NÁMI

Vybírejte a chystejte své snímky na nová soutěžní témata.

FOTOGRAF ROKU: OBLÍBENÉ FOTOGRAFICKÉ TÉMA: JÍDLO

Ti nejlepší dokazují, že v Čechách i na Slovensku se fotit prostě umí! Prohlédněte si snímky dvaceti nejlepších seniorů a sedmi výborných juniorů v tomto chutném tématu.FOTOGRAF ROKU – Jídlo

 

S naším předplatným opravdu ušetříte, a ještě k němu dostanete dárek dle vašeho výběru zdarma!

Předplaťte si nás, jde to velmi rychle a můžete si vybrat, zda po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích, či… jak se vám to bude líbit.

Vybírejte si například na těchto webových adresách:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

https://www.send.cz/casopis/779/foto-video

https://foto-video.magaziny.cz/

https://predplatit.cz/detail/foto-video/200/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu ta cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte s námi!

108 stran zářijového FotoVideo

Právě vychází
fv07-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.