Sluchátka jako prostředek k dodržení novoročních předsevzetí

Publikováno: 7. ledna 2023 | autor Redakce
bose-quietcomfort-earbuds-ii-com-1799-qcebii-img-2582-1920x1920.jpg

Už jste po Novém roce vyrazili do posilovny nebo jste byli běhat? Přelom roku přináší nové výzvy a řada z nás ho vnímá také jako zlomový bod pro změnu – ať už v emocionálním, mentální nebo fyzickém ohledu.

Podle nedávného průzkumu se 50 % všech předsevzetí, které si lidé dávají, týká cvičení a zlepšení kondice.

Dát si předsevzetí je velmi snadné. Vzdát se ho během prvních dnů je však ještě jednodušší. Pokud jste skutečně rozhodnuti začít cvičit a proměnit své cíle ve skutečnost, pomůže správná motivace. Sestavte si vlastní energický soundtrack už na cestu do posilovny a nasaďte si sluchátka už doma, když se snažíte vyburcovat. Zde jsou tři způsoby, jak vám mohou sluchátka pomoci ve vašem odhodlání i výdrži.

bose-qc-earbuds-ii-fitness.jpg

Překonejte rozptylující vlivy

Prvním krokem, který vám pomůže překonat sama sebe v zaběhlých návycích, je vyjít z domu. První závan vzduchu vás nakopne a potvrdí vám správnost vašeho rozhodnutí. Pokud budete mít navíc na uších sluchátka s kvalitním aktivním potlačením okolních ruchů, přestanete vnímat troubení klaksonů či křik lidí kolem a ponoříte se do světa své pevné vůle.

Například nová generace Bose QuietComfort Earbuds II s dosud nejlepším potlačením okolí a možností nastavení úrovně odrušení vám pomohou eliminovat všechny rušivé vlivy, zaměřit se na cíl a vytvořit si tu správnou cvičební bublinu už během cesty do fitka. Vaši motivaci a odhodlání vytrvat posílí jak kvalitní a působivý zvuk, tak i správný playlist.

Získejte při cvičení větší výdrž

Také během samotného cvičení nebo běhu vám dodá doslova větší sílu a výdrž vhodně zvolený seznam skladeb. Hudba vás dostane do toho správného rozpoložení a pomůže, byste to nevzdali při prvním zadýchání, dodá vašemu tréninku správný šmrnc a dokonce odstraní bariéry během výkonu. Psycholog Mihaly Csikszentmihalyi, bývalý předseda katedry psychologie na University of Chicago mluví o „stavu plynutí“, ve kterém jsou lidé tak zapojeni do činnosti, že v tu chvíli na ničem jiném nezáleží.

bose-quietcomfort-earbuds-ii-com-1799-qcebii-a15i4491-1920x1920.jpg

Do popsaného stavu plynutí vás může začít přivádět hudba už ve chvíli, kdy spustíte přehrávání. Spusťte zvolený playlist, nastavte si správnou hlasitost a pusťte se do toho. Zapomeňte na neustálé pohrávání si s ovládacími prvky a výběr dalších písní během cvičení, nenechte si takovými maličkostmi přerušit váš tok a přerušit cestu k cíli.

Nezapomeňte na meditaci

Významnou úlohu v našem životě a na cestě za dosažením vytyčených cílů má rozjímání a zklidnění mysli. Pomáhá ke snížení úzkosti a stresu, zlepšuje krevní tlak, spánek a přispívá k tomu, abychom získali nadhled i určitý odstup od sebe sama a svých starostí. Najít si však během každodenního shonu čas a mentální prostor k meditaci není vždy snadné.

Účinný způsob, jak dosáhnout meditačního stavu, představují různé techniky hlubokého dýchání. Dalším významným pomocníkem je opět intenzivní prožitek z hudby, v tomto případě meditační. I zde mohou být tím správným prostředkem k potlačení vnějších rušivých vlivů a soustředění se na svůj dech a tep sluchátka s výkonným ANC, jako jsou Bose QuietComfort Earbuds II nebo QuietComfort 45.

bose-quietcomfort-earbuds-ii-com-1799-qcebii-img-2582-1920x1920.jpg

Bose QuietComfort Earbuds II - Sluchátka s nejlepším aktivním potlačením okolí

Nová generace výjimečných sluchátek legendární řady Bose QuietComfort. Sluchátka si vždy při nasazení změří vlastnosti anatomie konkrétního ucha a přizpůsobí jim reprodukci. Kromě toho jsou oceňována pro nejlepší potlačení okolních ruchů vůbec a vynikají jedinečnou kvalitou zvuku i handsfree hovorů v rušném prostředí. Oproti předchozí generaci je každý „špunt“ asi o třetinu menší a váží méně než 7 gramů.

bose-quietcomfort-earbuds-ii-large-jpg-qcebii-rt-dynamicangle-rgb.jpg

Na jedno nabití hrají až 6 hodin a baterie vestavěná v pouzdře připojitelném přes USB-C umožňuje jejich další trojnásobné dobití. Velmi pevné, a přitom pohodlné uchycení v uších zajišťuje systém dvou samostatných silikonových částí - koncovek do uší a pásku, pomocí kterého se sluchátka „zašroubují“ do ušního boltce. S využitím aplikace Bose Music lze otestovat optimální utěsnění v uších a správný výběr koncovek, což přispívá k lepšímu zvuku i ANC.

Právě vychází
fv04-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.