Širokoúhlý pohled na svět s novým objektivem Nikkor z 17–28 mm f/2,8

Publikováno: 26. září 2022 | autor Redakce
z-17-28-f2.8-usdd-as-3764-a5.jpg

Společnost Nikon uvedla svůj doposud nejlehčí širokoúhlý objektiv se zoomem pro fotoaparáty mirrorless formátu FX: NIKKOR Z 17–28 mm f/2,8.

Tento extrémně širokoúhlý objektiv se zoomem, který byl vytvořen s cílem rozšíření tvůrčích možností fotografů a videografů – a také s cílem poskytnutí lehčího vybavení – je nepostradatelným objektivem pro cestování, akce a tvůrčí vyprávění příběhů.

z6ii-17-28-2.8-front34l.jpg

NIKKOR Z 17–28 mm f/2,8 je ideálním objektivem pro zprostředkování různých vizuálních příběhů z unikátních úhlů od působivých pohledů až po snímky zblízka s objektem zaplňujícím celé obrazové pole. Od krajin po městská panoramata. Od rozsáhlých obloh po pouliční scény.

z17-28-2.8-angle1.jpg

Od architektury po interiéry. Rozsah ohniskových vzdáleností 17–28 mm umožňuje pořizovat detailní všezahrnující širokoúhlé snímky – nebo si hrát s velikostí zobrazení objektů a zvýrazněním perspektivy. Videografové mohou vtáhnout diváky do scény prostřednictvím širokoúhlých úvodních záběrů nebo vytvořit pocit prostoru při snímání ve stísněných prostředích.

z17-28-2.8-angle2.jpg

Objektiv NIKKOR Z 17–28 mm f/2,8 je všestranný a snadno použitelný objektiv, který je konstruován pro spolehlivou tvůrčí práci v oblasti širokoúhlé fotografie. Pevná světelnost f/2,8 je vynikajícím pomocníkem při fotografování za dostupného osvětlení nebo při tvůrčí práci s časy závěrky – a poskytuje rovněž krásnou reprodukci neostrých míst obrazu (bokeh) při fotografování s plně otevřenou clonou.

z-17-28-f2.8-usdd-km-0322.jpg

Uživatelé, kteří chtějí dosáhnout dramatických extrémně širokoúhlých snímků zblízka, budou těžit z nejkratší zaostřené vzdálenosti pouhých 0,19 m, která umožňuje dosáhnout ostrých a brilantních výsledků při fotografování na malou vzdálenost. Široký zoomový kroužek objektivu navíc umožňuje komfortní ovládání a stabilní tvorbu kompozice snímků. a rychle reagující automatické zaostřování Nikon umožňuje rychle zaostřit na požadované objekty bez ohledu na to, jestli se nacházejí v popředí nebo pozadí scény.

z-17-28-f2.8-usdd-km-0137.jpg

Zurab Kiknadze, Product Manager u společnosti Nikon Europe, říká: „Pokud cestujete, fotografujete akce nebo jen máte rádi fotografické příběhy, objektiv NIKKOR Z 17–28 mm f/2,8 přiblíží do vašeho dosahu působivé kompozice a dramatické perspektivy. Tento extrémně širokoúhlý objektiv se zoomem je vytvořen tak, abyste ho mohli ponechat trvale na fotoaparátu při hledání nových inspirací na libovolných místech nebo při opakovaných návštěvách známých míst pro jejich zachycení z nových širokých úhlů“.

Na trhu by se měl objketiv dostat koncem listipadu, doporučená prodejní cena je 34 990 Kč.

nikkor-z-lineup-e.jpg

Souhrn klíčových vlastností: NIKKOR Z 17–28 mm f/2,8

Lehký extrémně širokoúhlý objektiv se zoomem 17–28 mm: vynikající ostrost a menší zkreslení obrazu i při fotografování extrémně širokoúhlou ohniskovou vzdáleností 17 mm.

Malá nejkratší zaostřitelná vzdálenost: nejkratší zaostřitelná vzdálenost pouhých 0,19 m umožňující dosáhnout ostrých a brilantních výsledků při fotografování blízkých objektů.

Vysoká pevná světelnost f/2,8: zachování konzistentních expozic v celém rozsahu zoomu. Vynikající pomůcka při fotografování za dostupného osvětlení – nebo při tvůrčí práci s časy závěrky a hloubkou ostrosti.

Skvělá reprodukce neostrých míst obrazu (bokeh): bajonet Nikon Z s velkým průměrem, světelnost f/2,8 a 9lamelová clona s kruhovým otvorem umožňující společně dosáhnout velkých měkkých sférických struktur bodových zdrojů světla, které jsou ještě výraznější při fotografování z blízkých vzdáleností.

Vynikající rovněž pro video: pořízená stopáž prostá rušivých zvuků zaostřování. Konstrukce objektivu dramaticky potlačuje změny ohniskové vzdálenosti při zaostřování, proto mohou uživatelé plynule přeostřovat při zachování stabilního záběru.

Spolehlivé zaostřování: plynulé, tiché a přesné automatické zaostřování.

Snadné ovládání: přizpůsobitelný tichý příkazový kroužek a široký zoomový kroužek, který je snadno ovladatelný při pohledu do hledáčku.

Ideální pro cestování: nízká hmotnost – pouhých 450 g (přibližně) – a utěsnění objektivu proti vnikání prachu a vodních kapek

Právě vychází
fv06-23-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.