SIGMA 14mm F1.4 DG DN Art – nová světelná širočina

Publikováno: 13. června 2023 | autor Redakce
sigma-14mm-f1.4-wide-angle-lens.jpeg

Sigma přidala do své řady Art nový objektiv 14 mm F1,4 DG DN | Art. Jedná se o širokoúhlý základní objektiv určený výhradně pro fullframe bezzrcadlovky.

Nový základní objektiv je navržen s ohledem na astrofotografii, krajinu a nemovitosti a obsahuje řadu funkcí pro tyto typy fotografií.

Díky odnímatelné objímce pro stativ, přepínači manuálního ostření, držáku ohřevu (aby na něm nekondenzovala vlhkost) a zadnímu držáku filtru má 14 mm F1,4 Art v rukávu několik vychytávek. Má také speciálně navrženou krytku objektivu s vylepšeným uzamykacím mechanismem a úložným prostorem pro plochý filtr.

sigma-14mm-f1.4-front-lens-cap.jpg

Očekávejte kvalitu provedení na úrovni ostatních objektivů Sigma třídy Art spolu s utěsněním, které pomáhá zajistit odolnost objektivu 14 mm F1,4 proti stříkající vodě a prachu.

Uvnitř objektivu je 19 čoček v 15 skupinách, včetně tří se super nízkým rozptylem, jedné čočky s nízkým rozptylem "F" a čtyř asférických prvků. Sigma uvádí, že tento objektiv má povrchové úpravy, které řeší problematiku duchů a odlesků. Součástí konstrukce je také jedenáctilamelová kruhová clona.

sigma-14mm-f1.4-wide-angle-lens.jpeg

Objektiv Sigma 14 mm F1,4 DG DN | Art bude k dispozici s bajonetem L a Sony E-mount.

Právě vychází
fv06-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.