Seznamte se – MateBook od Huawei s promyšleným displejem

Publikováno: 19. prosince 2021 | autor Redakce
Seznamte se – MateBook od Huawei s promyšleným displejem

Pro použití v práci nebo ve volném čase nabízí Huawei MateBook pohlcující zážitek ze sledování s typickým FullView displejem. Nedávno se tato rodina dočkala nového přírůstku – Huawei MateBook 14s. FullView displej má po stranách úzké rámečky, které poskytují pohlcující zážitek ze sledování. Pro ještě efektivnější zvládání úkolů nabízí dotykovoou podporu a obnovovací frekvenci displeje 90Hz, která vám umožní plynulejší prohlížení. Zároveň podporuje spolupráci na více obrazovkách a nabízí tak ještě chytřejší zážitek.

Tohle si za rámeček nedáte

Existuje jen málo dostupných řešení pro zvýšení poměru obrazovky k tělu smartphonů a notebooků. Kamera pod obrazovkou, je jedním z funkčních řešení. To však může ohrozit rozlišení displeje a specifikace předního fotoaparátu. Jak tedy může Huawei MateBook 14s dosáhnout tak vysokého poměru obrazovky k tělu? Bez předního designu „Punch Camera“ to nejde. Nejen, že obsahuje přizpůsobenou PCB malé kamery, která měří pouze 2,25 mm na šířku, což z ní dělá jeden z nejmenších kamerových modulů v oboru. Na horním rámu tak můžete nalézt IR kameru 720P pro rozpoznávání obličeje, aby si stále zachoval vysoký poměr obrazovky k tělu, což vám umožní se ještě lépe ponořit do obsahu.

Seznamte se – MateBook od Huawei s promyšleným displejem

Displej s velkým rozlišením

Ať už se díváte na obrázky nebo sledujete video ve vysokém rozlišení, budete mít dojem, že obsah ožívá. To jen díky displeji, který podporuje rozlišení 2,5K (2520 x 1680) a nabízí vynikající hustotu pixelů při 213 ppi pro zobrazení i těch nejmenších detailů. Nabízí to nejlepší rozlišení a dokáže vykreslit 1,07 milionu barev s podporou 100% barevného gamutu sRGB3, kontrastnímu poměru 1500:1 a špičkovému jasu 400 nitů. Nechte se unést displejem, který má vše vyzobrazené do detailů.

Seznamte se – MateBook od Huawei s promyšleným displejem

Všestranné ovládání

Vysoce kvalitní obrazovka se vyznačuje vysokou propustností, velkou lomivostí a také tolerancí vůči korozi, teplotě a žloutnutí. Spolu s 10bodovou podporou více dotyků poskytuje MateBook 14s pohodlí jako na váš chytrý telefon. Tato funkce se bude hodit zejména při zpracovávání úkolů v aplikacích nebo při spolupráci na více obrazovkách.

Seznamte se – MateBook od Huawei s promyšleným displejem

Pohodlí i pro oči

Kromě zobrazení obsahu ve vysokém rozlišení a živosti, poskytuje notebook hardwarové řešení pro odfiltrování modrého světla, které je škodlivé pro oči. Ve srovnání s tradičním řešením na softwarové úrovni nejenže nevyžaduje žádné ruční nastavení, ale také umožňuje displeji reprodukovat autentické barvy bez žlutého odstínu. Prošel certifikací TÜV Rheinland Low Blue Light a zároveň získal i TÜV Rheinland Flicker Free Certification. Displej zmírňuje únavu očí a zejména při dlouhém užívání je tak chrání.

Nový notebook je také vybaven světelným senzorem. Ať už sledujete videa s vypnutými světly nebo pracujete ve slabě osvětleném prostředí, MateBook 14s dokáže vnímat okolní světlo a podle toho upravuje správnou úroveň jasu.

Co nového ještě vyšlo?

Do rodiny Huawei monitorů se přidaly MateView GT 34” a MateView GT 27”, dva unikátní herní monitory, které pokračují v inovativním duchu řady Mate a zároveň zdědily DNA rodiny GT. MateView GT je ultra zakřivený monitor 1500R s vysokou obnovovací frekvencí 165Hz  poskytuje jedinečný zážitek s výkonnými audiovizuálními prvky. Zakoupit ho můžete už nyní na eshopu Huawei, v ostatních obchodech bude k dostání od pondělí 29. 11. 2021.


Už máte prosincové vydání časopisu FotoVideo?

Minulé vydání nám neprošlo díky krásné obálce Adolfa Ziky na prudérních a nemožných sociálních sítích, a tak jsme zvědavi, co s těmito sítěmi a jejich cenzory udělá naše aktuální prosincová obálka z dílny Gabriely Ksandr. Ale pojďme k věci a nechme sítě sítěmi!

V tomto vydání, které jsme vám namixovali z přebytku krásných materiálů a v duchu si potvrdili, že zase někdy musíme udělat nějaké trochu větší, najdete například moc zajímavé rozhovory s fotografy, kteří jsou opravdovými profíky. Jak už se stalo v pár předchozích číslech tradicí, přivádíme vám opět někoho z ciziny. Lorenz Holder bydlí kousek za hranicemi a tvoří na zajímavých lokalitách doslova fotografické obrazy. Velmi sympatická, španělská fotografka Marina Cano je pro změnu zase nejraději ve své milované Africe a v žánru wildlife si výborně rozumí s Vladimírem Čechem. Je to velmi zajímavý dvojrozhovor o jejich náročném focení a cestách divočinou za překrásnými záběry.

Časopis FOTOVIDEO 2021 12

A co takhle si prohlédnout skvělé práce Lucie Horůckové, čerstvě oceněného Kevina V Tona a přečíst si nádherné povídání o výpravách do makro světa s Veronikou Souralovou, která si k nám na chvíli odskočila od své náročné práce v Czech Photo Centru. Ve výčtu skvělých autorů prosincového FotoVideo samozřejmě nesmí chybět ani přední fotograf TASR Martin Baumann s jeho záběry které můžete vidět v řadě nejen slovenských médií.

Časopis FOTOVIDEO 2021 12 obsah

Ve svém výčtu doporučených článků se samozřejmě vždy dostaneme k praktickým materiálům Petra Březiny a spoustě novinek ze světa techniky. S napětím jsme očekávali, jak dopadne dvanácté kolo soutěže Fotograf roku na téma STOPY, se kterým jste se poprali opravdu dokonale. Přečtěte si výsledky a my se vám mezitím přiznáme, že jsme s průběhem této naší největší celostátní fotografické soutěže velmi spokojeni, protože roste a vzkvétá a my v redakci rádi každý den sledujeme nové a nové snímky z již započatého, dvaadvacátého ročníku.

Mějte se pohádkově, užijte si prosinec třeba i s tímto snad vydařeným FotoVideem občas v rukou a my se těšíme na setkání s vámi v ročníku dalším.

A určitě si nezapomeňte prohlédnout některé z videí, která vám v našich článcích nabízíme formou QR kódu. Dozvíte se mnohem a mnohem více…

Pozor! Už se můžete pilně věnovat třetímu tématu 22. ročníku soutěže Fotograf roku

Černobílý příběh má uzávěrku přesně s koncem roku 20211, tedy 31. 12. 2021

Fotografie založená na vyvážení kontrastu černé a bílé. Kvalitní černobílý snímek by měl být zamýšlen jako monochromatický v momentě stisku spouště. Černobíle můžeme ztvárnit všechny dostupné náměty. díky absenci barev lze černobílou zařadit k těžším fotografických žánrům vyžadujícím cit k detailu a preciznost při zpracování.

Více na: http://fotografroku.ifotovideo.cz

Časopis FOTOVIDEO 2021 12 obsah

Vybírejte s námi z prosincového vydání časopisu FotoVideo:

INTERVIEW: LORENZ HOLDER

„Podle mého názoru je nejdůležitější cíl…“

INTERVIEW: LORENZ HOLDER

ROZHOVOR: VERONIKA SOURALOVÁ

„Fotografie mravenců mě přivedly k soutěži Czech Press Photo.“

ROZHOVOR: VERONIKA SOURALOVÁ

FOTOUDÁLOST: FotoŠkoda FEST je úspěšně za námi

A můžeme se těšit na jaro ve dnech 30. 5. - 5. 6. 2022.

FOTOUDÁLOST: FotoŠkoda FEST je úspěšně za námi

PRAXE: TISK, NEBO MOKRÝ PROCES?

Co na to Libor Rambousek technický ředitel CEWE?

PRAXE: TISK, NEBO MOKRÝ PROCES?

TECHNIKA: Konec benzínových agregátů v Čechách?

Bateriové centrály EcoFlow DELTA Max a DELTA mini.

TECHNIKA: Konec benzínových agregátů v Čechách?

TECHNIKA: Tamron 28-75 mm F 2.8 Di III VXD G2

Jak nám vyšel v redakčním testu?

TECHNIKA: Tamron 28-75 mm F 2.8 Di III VXD G2

FOTOGRAF ROKU: KOMU PATŘÍ VÍTĚZSTVÍ VE 12. KOLE?

A poslední téma 21 ročníku naší velké soutěže je vyhodnoceno…

FOTOGRAF ROKU: KOMU PATŘÍ VÍTĚZSTVÍ VE 12. KOLE?

… a samozřejmě další na jeho stránkách…

Nové předplatné časopisu FotoVideo a další nové dárky. Chcete batoh, tašku? Vyberte si některou ze čtyřčlenných sad brašniček Lowepro, paměťovou kartu LEXAR, módní tašku či parfém, předplatné ZONER? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou v omezených počtech! Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Vybírejte si na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte. Takové je naše předplatné!

FotoVideo podvanácté

Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.