SanDisk Extreme Pro Portable SSD V2 – rychlá data na cestách

Publikováno: 13. července 2021 | autor Redakce
SanDisk Extreme Pro Portable SSD V2 – rychlá data na cestách

Naštěstí už dávno není pravda, že pro vážnou práci je nutný stolní počítač. I tak náročné aplikace, jako je editace fotografií nebo dokonce videa ve vysokém rozlišení dnes zvládnou i přenosné počítače – notebooky. Nic vám tak nebrání pracovat na cestách, využít volný čas na přesunech mezi destinacemi… možností je mnoho. Notebooky tak patří do běžné výbavy každého fotografa nebo videomakera na cestách i doma. Jak foto, a v mnohem větším míře pak video – to jsou data, data a data. V tomto ohledu můžete narazit na nedostatečně velký disk v notebooku. Nevadí – máme pro vás velmi elegantní a výkonné řešení!

Pro video jako stvořený

Externí disk kapesní velikosti – menší a odolnější než váš smartphone – o kapacitě 1 až 4 TB s rychlostí, která se vyrovná internímu systémovému disku… Že to neexistuje? Ale ano! Jmenuje se SanDisk Extreme Pro Portable SSD V2. Podle označení V2, představuje tento externí SSD disk druhou generaci těchto přenosných „pokladniček“ na vaše data.

SanDisk Extreme Pro Portable SSD V2 – rychlá data na cestách

Vizuálně byste oproti první verzi rozdíl nepoznali. Stále jde o vysloveně kapesní placičku o rozměrech 57 × 110 × 10 mm a hmotnosti pouhých 80 gramů. Můžete si tedy být jistí, že jde o zařízení, menší a lehčí než většina současných smartphonů. Nadto je SanDisk Extreme Pro Portable SSD V2 konstruován také jako vodě- a prachuodolný (krytí IP55), tudíž pokud vám nechtěně upadne – třeba i do vody – rám z hliníkové slitiny a utěsnění tento disk ochrání.

SanDisk Extreme Pro Portable SSD V2 – rychlá data na cestách

V čem je tedy druhá verze odlišná oproti prvním modelům? V rychlosti přenosu dat! U tohoto drobečka totiž výrobce deklaruje přenosovou rychlost jak pro čtení, tak i pro zápis dat rychlostí 2 000 MB/s. Ano…, 2 GB za sekundu! Že s takovým výkonem můžete nejen upravovat fotografie ve vysokém rozlišení, uložené na tomto disku, ale také z něj rovnou stříhat klidně i rychlé 4K video, tak to je jednoduše realita.

SanDisk Extreme Pro Portable SSD V2 – rychlá data na cestách

Dokonalá ochrana dat

Aby externí disk SanDisk Extreme Pro Portable SSD V2 mohl využívat svojí vysoké přenosové rychlosti, musel být vybavený rozhraním USB-C s podporou standardu USB 3.2. V balení s diskem dostanete dva kabely – USB-C/USB-C a USB-C/USB-A – pokud tedy váš počítač nemá konektory USB-C, lze tento disk připojit i zatím běžnějším USB-A. Podpora standardu USB 3.2 je nicméně – pro dosažení deklarované rychlosti 2 000 MB/s – nutná.

Pokud vás napadlo, že byste mohli tento maličký a lehký externí disk na svých cestách nechtěně ztratit – a přijít tak o svá, mnohdy důležitá a citlivá data – přesněji někdo nepovolaný by se mohl dostat k vašim datům, nemusíte mít obavy. Součástí disku SanDisk Extreme Pro Portable SSD V2 je totiž software SanDisk Security, který poskytuje ochranu heslem s 256bitovým hardwarovým šifrováním AES. Software je kompatibilní jak s Windows, tak i s Mac OS.


Už máte červencové vydání časopisu FOTOVIDEO?

Tento rok je pro nás velmi důležitý, nejen tou celoroční oslavou našeho čtvrtstoletí, ale i tím, že se snad jeho podstatná část odvine v normálních časech, a tak i časopisecká distribuce se po dvou letech ještě o něco zlepší. Tím chceme současně moc poděkovat všem, kteří si nás nově předplatili (a těm, co si předplatné obnovili určitě a ze srdce také!), díky nimž nám počet předplatitelů zase o dost stoupl.

Pětadvacáté léto s časopisem FotoVideo

Má to logiku, zvykáme si všichni na doručování všeho až domů, a tak proč ne také pravidelné dodávky časopis FotoVideo, když ho dostanu až domů, o den dříve, levněji a bez poštovného, navíc s vybraným dárkem zdarma při objednání (mimochodem, podívejte se na náš web do sekce předplatného, máme nové, letní dárky v limitovaných edicích a také nové, paměťové karty).

Využíváte QR kódy na přehrávání videí a webových stránek? Najdete je v tomto vydání skoro v každém článku! A když už tedy jsme u tohoto vydání: Je v něm hodně praktických článků. Je léto, jste určitě mnohem častěji venku, a tak jsme vám do tohoto červencového vydání připravili velký mix fotografické praxe a technických informací tak, abyste se třeba i poučili a inspirovali. Současně přinášíme docela zajímavé informace ze světa foto a video i díky, že jsme v řadě zajímavých akcí a událostí mediálními partnery. Ostatně, když jsme už u toho: pořádáte nějaké větší fotografické setkání, soutěž, výstavu, prezentaci? Pokud ano a je to vaše akce nevonící příliš komerční náplní, určitě nám o ní včas napište. Rádi o ní v některém z našich médií napíšeme. On ten náš web a časopis mají přeci jenom poměrně velký dosah. Stačí se jen podívat například na ty tři desítky tisíc fotografů registrovaných do soutěže Fotograf roku.

Fotograf roku má aktuální téma: Řada, řady

Řada čísel, stromů, lidí, věcí, zvířat… posloupnosti, události, exponenciální… Kde všude dokážete najít řadu? Doma, v zaměstnání, před obchodem, v obilí, na letišti, před kinem? Řada znamená určité uspořádání a někdy i nutnost… Foťte a vkládejte své příspěvky na toto téma do soutěže Fotograf roku průběžně a kdykoli a nejpozději do 31. 7. 2021 na http://fotografroku.ifotovideo.cz

Óda na domácí spotřebiče, Pavel Hujíček

Vybírejte z červencového FotoVideo například:

Pětadvacáté léto s časopisem FotoVideo

ROZHOVOR: EVA KUČMÁŠOVÁ

Vnímám studenty jako budoucnost fotografie…

ROZHOVOR: EVA KUČMÁŠOVÁ

SOUTĚŽ: EISA MAESTRO 2021

Tak kdopak asi zvítězil v národním kole?

SOUTĚŽ: EISA MAESTRO 2021

DOBRODRUŽSTVÍ AŽ NEUVĚŘITELNÉ

Extrémní fotograf v Irsku

DOBRODRUŽSTVÍ AŽ NEUVĚŘITELNÉ

FOTOUDÁLOST: VÁCLAV ŠILHA

Jak se fotí kroje na Chodsku?

FOTOUDÁLOST: VÁCLAV ŠILHA

PRAXE: FOTOŠKODA WEEK JE ZA NÁMI

A dál na plný plyn s programem a workshopy

PRAXE: FOTOŠKODA WEEK JE ZA NÁMI

TECHNIKA: OCUTNÁVKA NOVÉHO ULTRATELEZOOMU

TAMRON 150-500 mm F / 5-6,7 Di III VC VXD

TECHNIKA: OCUTNÁVKA NOVÉHO ULTRATELEZOOMU

… a další a další praktické, inspirativní i technické články

POZOR, POZOR, přidali jsme nové dárky! Chcete paměťovou kartu LEXAR, módní tašku či parfém? Vyberte si! Je to stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

K celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo prostě dárky odjakživa patří. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARME k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

Pětadvacáté léto s časopisem FotoVideo

Právě vychází
fotovideo-08-2024-stranka-01.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.