Samyang rozšiřuje svou řadu VDSLR MK2 o 135mm

Publikováno: 20. prosince 2021 | autor Redakce
Samyang rozšiřuje svou řadu VDSLR MK2 o 135mm

Společnost Samyang přidává 135mm objektiv do své oblíbené řady VDSLR MK2 – řady filmových objektivů pro filmaře, kteří chtějí zachovat nízký rozpočet, ale vysoký standard kvality. Nový objektiv VDSLR 135 mm T2,2 MK2 je perfektní pro záběry zblízka a rozhovory, při kterých zajišťuje perfektní ostrost a příjemně rozostřené pozadí.

Společnost Samyang založila svou průkopnickou produktovou řadu filmových objektivů uvedením řady VDSLR na trh v roce 2014 a ta se od té doby stala základní sadou nezávislých filmařů. Během následujících šesti let společnost Samyang úzce spolupracovala s tvůrci obsahu z celého světa na vývoji řady VDSL MK2, která spatřila světlo světa poprvé v loňském roce.

Sada MK2 nyní obsahuje 6 nejpoužívanějších ohniskových vzdáleností: 14 mm T3,1, 24 mm T1,5, 35 mm T1,5, 50 mm T1,5, 85 mm T1,5 a nově 135 mm T2,2. Nový objektiv VDSLR 135 mm T2,2 MK2 je lehký, ale přitom robustní, a měří na délku 12,2 cm a váží 866,4 g.

Samyang rozšiřuje svou řadu VDSLR MK2 o 135mm

Objektiv je utěsněný proti nepříznivým vlivům a kryt je celohliníkový. Objektiv má po stranách měřítka vzdálenosti, která lze číst z obou stran, stejně jako ohniskové vzdálenosti.

Ostřicí prstenec i zaostřovací kroužek clony lze odcvaknout a oba fungují skvěle pro většinu bočních ostření. Dlouhá dráha ostření více než 130° umožňuje kinematografům zaostřit přesně na subjekty a vytvořit záznam s profesionálnějším dojmem než s běžným fotoobjektivem s automatickým ostřením.

Samyang rozšiřuje svou řadu VDSLR MK2 o 135mm

Stejně jako předchozí objektivy v řadě VDSLR MK2 je i 135mm objektiv vybaven 9 lamelami clony, které vytvářejí překvapivě skvělý bokeh, a pomáhají oddělit subjekt od pozadí.

Samyang rozšiřuje svou řadu VDSLR MK2 o 135mm

Optická konstrukce sestává z 11 prvků v 7 skupinách.

Po přidání 135mm objektivu nyní řada VDSLR MK2 obsahuje nezbytné a nejoblíbenější ohniskové vzdálenosti pro jakékoli kreativní nebo komerční projekty. Všech 6 objektivů této řady je k dispozici a zcela kompatibilních se 6 různými bajonety: Canon EF, Sony E, Nikon F, Canon M, Fuji X a MFT. Objektivy jsou vhodné jak pro DSLR, tak pro bezzrcadlové systémy a jsou připravené podpořit všechny typy filmařů po celém světě.

Hlavní vlastnosti:

  • Filmový objektiv za skvělou cenu,
  • Pokrytí snímači full frame (36 × 24 mm),
  • Dlouhá dráha ostření více než 130°,
  • 9lamelová clona vytvářející úžasný bokeh,
  • K dispozici se 6 různými bajonety (Canon EF, Sony E, Nikon F, Canon M, Fuji X a MFT).


Už máte prosincové vydání časopisu FotoVideo?

Minulé vydání nám neprošlo díky krásné obálce Adolfa Ziky na prudérních a nemožných sociálních sítích, a tak jsme zvědavi, co s těmito sítěmi a jejich cenzory udělá naše aktuální prosincová obálka z dílny Gabriely Ksandr. Ale pojďme k věci a nechme sítě sítěmi!

V tomto vydání, které jsme vám namixovali z přebytku krásných materiálů a v duchu si potvrdili, že zase někdy musíme udělat nějaké trochu větší, najdete například moc zajímavé rozhovory s fotografy, kteří jsou opravdovými profíky. Jak už se stalo v pár předchozích číslech tradicí, přivádíme vám opět někoho z ciziny. Lorenz Holder bydlí kousek za hranicemi a tvoří na zajímavých lokalitách doslova fotografické obrazy. Velmi sympatická, španělská fotografka Marina Cano je pro změnu zase nejraději ve své milované Africe a v žánru wildlife si výborně rozumí s Vladimírem Čechem. Je to velmi zajímavý dvojrozhovor o jejich náročném focení a cestách divočinou za překrásnými záběry.

Časopis FOTOVIDEO 2021 12

A co takhle si prohlédnout skvělé práce Lucie Horůckové, čerstvě oceněného Kevina V Tona a přečíst si nádherné povídání o výpravách do makro světa s Veronikou Souralovou, která si k nám na chvíli odskočila od své náročné práce v Czech Photo Centru. Ve výčtu skvělých autorů prosincového FotoVideo samozřejmě nesmí chybět ani přední fotograf TASR Martin Baumann s jeho záběry které můžete vidět v řadě nejen slovenských médií.

Časopis FOTOVIDEO 2021 12 obsah

Ve svém výčtu doporučených článků se samozřejmě vždy dostaneme k praktickým materiálům Petra Březiny a spoustě novinek ze světa techniky. S napětím jsme očekávali, jak dopadne dvanácté kolo soutěže Fotograf roku na téma STOPY, se kterým jste se poprali opravdu dokonale. Přečtěte si výsledky a my se vám mezitím přiznáme, že jsme s průběhem této naší největší celostátní fotografické soutěže velmi spokojeni, protože roste a vzkvétá a my v redakci rádi každý den sledujeme nové a nové snímky z již započatého, dvaadvacátého ročníku.

Mějte se pohádkově, užijte si prosinec třeba i s tímto snad vydařeným FotoVideem občas v rukou a my se těšíme na setkání s vámi v ročníku dalším.

A určitě si nezapomeňte prohlédnout některé z videí, která vám v našich článcích nabízíme formou QR kódu. Dozvíte se mnohem a mnohem více…

Pozor! Už se můžete pilně věnovat třetímu tématu 22. ročníku soutěže Fotograf roku

Černobílý příběh má uzávěrku přesně s koncem roku 20211, tedy 31. 12. 2021

Fotografie založená na vyvážení kontrastu černé a bílé. Kvalitní černobílý snímek by měl být zamýšlen jako monochromatický v momentě stisku spouště. Černobíle můžeme ztvárnit všechny dostupné náměty. díky absenci barev lze černobílou zařadit k těžším fotografických žánrům vyžadujícím cit k detailu a preciznost při zpracování.

Více na: http://fotografroku.ifotovideo.cz

Časopis FOTOVIDEO 2021 12 obsah

Vybírejte s námi z prosincového vydání časopisu FotoVideo:

INTERVIEW: LORENZ HOLDER

„Podle mého názoru je nejdůležitější cíl…“

INTERVIEW: LORENZ HOLDER

ROZHOVOR: VERONIKA SOURALOVÁ

„Fotografie mravenců mě přivedly k soutěži Czech Press Photo.“

ROZHOVOR: VERONIKA SOURALOVÁ

FOTOUDÁLOST: FotoŠkoda FEST je úspěšně za námi

A můžeme se těšit na jaro ve dnech 30. 5. - 5. 6. 2022.

FOTOUDÁLOST: FotoŠkoda FEST je úspěšně za námi

PRAXE: TISK, NEBO MOKRÝ PROCES?

Co na to Libor Rambousek technický ředitel CEWE?

PRAXE: TISK, NEBO MOKRÝ PROCES?

TECHNIKA: Konec benzínových agregátů v Čechách?

Bateriové centrály EcoFlow DELTA Max a DELTA mini.

TECHNIKA: Konec benzínových agregátů v Čechách?

TECHNIKA: Tamron 28-75 mm F 2.8 Di III VXD G2

Jak nám vyšel v redakčním testu?

TECHNIKA: Tamron 28-75 mm F 2.8 Di III VXD G2

FOTOGRAF ROKU: KOMU PATŘÍ VÍTĚZSTVÍ VE 12. KOLE?

A poslední téma 21 ročníku naší velké soutěže je vyhodnoceno…

FOTOGRAF ROKU: KOMU PATŘÍ VÍTĚZSTVÍ VE 12. KOLE?

… a samozřejmě další na jeho stránkách…

Nové předplatné časopisu FotoVideo a další nové dárky. Chcete batoh, tašku? Vyberte si některou ze čtyřčlenných sad brašniček Lowepro, paměťovou kartu LEXAR, módní tašku či parfém, předplatné ZONER? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou v omezených počtech! Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Vybírejte si na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte. Takové je naše předplatné!

FotoVideo podvanácté

 

 

Právě vychází
fv06-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.