Samyang AF 35 mm f/1.4 FE v druhé generaci

Publikováno: 6. dubna 2022 | autor Redakce
samyangaf-35mm-f1.4-fe-ii-rosario-curia(@-rcphoto-)-lifestyle-(1).jpg

Nový objektiv AF 35 mm f/1.4 FE II je druhou edicí modelu AF 35 mm f/1.4 FE a je jedním z objektivů, který si oblíbilo mnoho fotografů již od doby, kdy Samyang v roce 2016 uvedl na trh svůj první objektiv s automatickým ostřením.

Tento širokoúhlý objektiv nabízí přirozenou perspektivu, vynikající optický výkon dokonce i při maximální cloně f/1.4 a skutečně dobrý výkon i za slabého osvětlení.

Jde o objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností, který je navržen pro portréty, krajiny a životní styl stejně jako pro natáčení videí.

samyangaf-35mm-f1.4-fe-ii-alyssa-zalabai-lifestyle-(7).jpg

Mezi klíčové funkce tohoto nového 35mm objektivu patří tlačítko pro podržení zaostření, vlastní přepínač a oblíbený lineární krokový motor (STM), který uspokojí svým tišším a přesnějším ovládáním skupin zaostřovacích čoček jak fotografy, tak i filmaře.

Optická konstrukce se skládá z 11 členů v 9 skupinách. Dva HR členy a dva ASP (asférické) členy v objektivu poskytují úžasný kontrast a rozlišení. Pokročilá technologie povrchové úpravy zachovává vynikající čistotu obrazu dokonce i v náročných světelných podmínkách.

samyangaf-35mm-f1.4-fe-ii-alyssa-zalabai-lifestyle-(12).jpg

Díky pokročilé optické konstrukci je ostrost od rohu do rohu obrazu zachována i při maximální cloně, takže optický výkon je konzistentní při všech nastaveních expozice. Devítilamelová kruhová clona vytváří úžasný bokeh. Objekty tak mohou na snímcích vyniknout a snímek bude zároveň budit dojem hlubokého prostoru.

Lineární krokový motor (STM) od společnosti Samyang poskytuje vysokou účinnost potřebnou pro rychlé, přesné a tiché automatické ostření a sledování, a zároveň tak maximalizuje výkon fotoaparátů s bajonetem Sony E. Ve srovnání s předchozím modelem AF 35 mm f/1.4 FE je tento nový objektiv AF 35 mm f/1.4 FE II optimalizován díky minimalizaci vibrací a hluku nikoli jen pro fotografování, ale také pro natáčení videí.

Objektiv AF 35 mm f/1.4 FE II nabízí nový a moderní design. Má hliníkový ostřicí prstenec, s nímž se skvěle manipuluje, a těsnění proti nepříznivým vlivům počasí (na 4 místech), které umožňuje používání i v náročných povětrnostních podmínkách a které chrání objektiv před mírným deštěm, sněhem a prachem.

samyangaf-35mm-f1.4-fe-ii-rosario-curia(@-rcphoto-)-lifestyle-(9).jpg

Kromě nového designu nabízí objektiv také oblíbené klíčové funkce společnosti Samyang, jako je tlačítko pro podržení zaostření a vlastní přepínač.

Stisknutím tlačítka pro podržení zaostření na straně objektivu se objektiv uzamkne na konkrétní zaostřovací vzdálenost. Tlačítko vám také umožní v nastaveních na fotoaparátu přiřazovat funkce, jako je například Eye AF.

Vlastní přepínač lze nastavit, aby umožňoval tiché nastavení clony otáčením ostřícího prstence. Pomocí dokovací stanice Samyang (volitelné příslušenství) pak můžete režim nastavit podle svých preferencí.

Cena a dostupnost

Nový objektiv bude dostupný v druhé polovině dubna 2022. Doporučená prodejní cena je 17 390,- Kč / 686 €

Právě vychází
fv06-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.