Samsung uvedl herní monitor Odyssey Ark

Publikováno: 29. srpna 2022 | autor Redakce
odyssey-ark-3.jpg

Samsung uvedl nejnovější herní monitory na veletrhu Gamescom 2022. Mezi vystavovanými novinkami najdeme průlomový model Odyssey Ark i další monitory Odyssey G70B a G65B.

„Gamescom je největší herní veletrh na světě a Samsung má díky němu skvělou příležitost předvést svá nejnovější zařízení a technologie, které představují budoucnost hraní,“ říká Hyesung Ha, výkonný viceprezident divize zobrazovacích zařízení Samsung Electronics. „Fenomenální monitor Odyssey Ark i špičkové chytré modely G70B a G65B otevírají hráčům nové světy.“

odyssey-ark-1.jpg

Odyssey Ark: Jedinečný monitor pro zábavu všeho druhu a špičkové herní parametry

Model Odyssey Ark znamená v herním světě průlom díky bezkonkurenční obrazové kvalitě i špičkovému prostorovému zvuku. Jako první monitor na světě nabízí úhlopříčku 55 palců a zakřivení 1000R, takže obraz uživatele doslova obklopí včetně periferního zorného pole. Neobyčejný zážitek ještě umocňuje nový režim Cockpit, díky němuž lze monitor na výškově nastavitelném stojanu (HAS) natáčet a naklápět. O špičkový obraz se stará technologie Samsung Quantum Matrix, využívající mini LED diod Quantum s mimořádně vysokou hustotou. Novinkou v řadě Odyssey je 14bitové zpracování, která v kombinaci s poměrem kontrastu 1 000 000 : 1 znamená dokonalé zobrazení detailů v jasech i stínech.

odyssey-ark-4.jpg

Kromě samotného hraní se monitor Odyssey Ark výborně hodí pro zábavu všeho druhu – k jeho dalším přednostem patří například proprietární technologie Matte Display, záruka kvalitního obrazu bez odlesků, a zvuková technologie Sound Dome. Technologie Matte Display chrání obrazovku proti odleskům i odrazům, takže uživatel může pracovat, sledovat filmy nebo hrát hry bez jakýchkoli rušivých vlivů.

odyssey-ark-8.jpg

Zážitek pak umocňuje špičkový zvuk jako v kvalitním kině, o který se stará čtveřice reproduktorů v rozích monitoru a dvě basové membrány (woofery) uprostřed. Dohromady to znamená výkon 60 W s uspořádáním kanálů 2.2.2 a rozsahem už od 45 Hz, což zatím žádný herní monitor ani soundbar nenabídl.

Do výbavy monitoru Odyssey Ark patří i další funkce, které jsou k hraní a zábavě na nejvyšší úrovni zapotřebí. Technologie Smart Hub umožňuje snadnou komunikaci s dalšími IoT zařízeními, takže na monitoru třeba nastavovat teplotu či vlhkost vzduchu v domácnosti pomocí aplikace SmartThings. Díky jednoduchému Wi-Fi připojení pak monitor může sloužit jako plnohodnotný chytrý televizor s přístupem k oblíbeným streamingovým službám bez nutnosti stahování nebo přihlášení prostřednictvím služby Samsung TV Plus.

odysseyark-gamescom2022-dl-1.jpg

Kromě obnovovací frekvence 165 Hz a odezvy 1 ms (GtG) s technologií AMD FreeSync Premium Pro nabízí Odyssey Ark i přístup k univerzální herní platformě Samsung Gaming Hub, díky níž si hráči můžou vychutnávat oblíbené hry a objevovat nové zážitky, aniž by museli cokoli stahovat nebo ukládat.

odysseyark-gamescom2022-dl-7.jpg

Další důležitou novinkou je ovladač Ark Dial na solární pohon. S ním lze snadno a jednoduše upravovat nejrůznější nastavení a spouštět další nástroje, které hraní usnadňují, mezi něž patří třeba Flex Move Screen, Multi View, rychlá nastavení Quick Settings či Game Bar. Ovladač se běžně se nabíjí solární energií pomocí vestavěného panelu, lze ho ovšem dobít i běžným způsobem přes port USB-C.

odysseyark-gamescom2022-dl-8.jpg

Odyssey G70B a G65B: Chytré služby a skvělé herní parametry

Na veletrhu Gamescom 2022 se představují i další herní monitory Odyssey G70B a G65B. Jako vůbec první modely v řadě Odyssey podporují jak chytrou platformu Samsung Smart Platform, tak i zmíněný systém Samsung Gaming Hub.

Oba nové monitory jsou vybaveny celou řadou chytrých funkcí, díky nimž je lze například využívat pro práci z domova. Dokážou se bezdrátově připojit k počítačům s Windows či Mac, umožňují využít technologie Samsung DeX, můžou zrcadlit displej mobilních zařízení, podporují funkci Apple AirPlay 2 a nabízejí přístup ke cloudovým službám Microsoft 365. Podobně jako model Odyssey Ark také umožňují přístup k obvyklým streamingovým platformám (Netflix, Amazon Prime apod.).

Modely G70B i G65B nabízejí stejné IoT funkce jako Odyssey Ark, navíc jsou ovšem vybaveny mimořádně citlivým mikrofonem Far Field Voice, což umožňuje hlasové ovládání pomocí Bixby, Amazon Alexa či podobných systémů. Díky funkci Always On Voice můžou uživatelé monitor hlasem ovládat i ve vypnutém stavu.

Model G70B je k dispozici s úhlopříčkou 28 či 32 palců (71, resp. 82 cm), nabízí obnovovací frekvenci 144 Hz a odezvu 1 ms (GtG). Mezi jeho další přednosti patří ultravysoké rozlišení UHD a plochý displej s technologií IPS. Hraní usnadňuje podpora technologií NVIDIA G-SYNC a AMD FreeSync Premium Pro.

Model G65B se vyrábí ve variantách s 27 a 32 palci (68 a 82 cm). Obnovovací frekvence dosahuje 240 Hz, odezva opět 1 ms (GtG). Na rozdíl od G70B je monitor s rozlišením QHD zakřivený s poloměrem 1000R. I zde se hráči můžou těšit na celou řadu výhod díky podpoře technologie FreeSync Premium Pro.

G70B i G65B podporují platformu Samsung Gaming Hub, takže se hráči můžou těšit na špičkové streamingové služby od vybraných partnerů (Xbox, NVIDIA GeForce NOW, Google Stadia, Utomik či Amazon Luna, dostupná ovšem jen v USA). Kromě toho Samsung Gaming Hub umožňuje uživatelům přístup k nejpopulárnějším streamovaným hrám pro konzole i PC.

Kromě platformy Samsung Gaming Hub patří do nabídky obou nových monitorů řady Odyssey i velmi šikovný nástroj Game Bar – ten hráčům umožňuje snadno a rychle zobrazit aktuální herní stav a ovládat důležitá nastavení a parametry, aniž by bylo nutné opouštět herní obrazovku. Jeho pomocí lze nastavit například odezvu či poměr stran, případně režim Game Picture.

Právě vychází
fv04-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.