Samsung představuje rozšířenou řadu herních monitorů Odyssey pro rok 2021

Publikováno: 27. června 2021 | autor Redakce
Samsung představuje rozšířenou řadu herních monitorů  Odyssey pro rok 2021

Samsung uvádí na trh rozšířenou řadu herních monitorů Odyssey pro rok 2021. Hráči všech typů a úrovní se mohou těšit na vynikající obrazovou kvalitu a futuristický design.

Od konce června budou na českém trhu k dispozici monitory Odyssey G50A (27“) za doporučenou maloobchodní cenu 11 990 Kč a Odyssey G70A (28“) za doporučenou maloobchodní cenu 18 990 Kč. V srpnu pak na trh přijdou i modely Odyssey G30A o úhlopříčkách 24“ a 27“, u nichž zatím nebyla cena pro český trh stanovena.

Rok 2020 patřil zakřiveným monitorům, letos Samsung nabízí širokou modelovou řadu herních monitorů Odyssey v plochém provedení s úhlopříčkami 24 až 28 palců (61 až 71 cm). Nové monitory se vyznačují hyperrealistickou kvalitou obrazu, rychlou odezvou, ergonomickými vlastnostmi na míru a intuitivním ovládáním. Kromě toho se herní nadšenci mohou těšit na realistické barevné podání a špičkové překreslení pohybu při hraní na počítači na herních konzolích.

Samsung představuje rozšířenou řadu herních monitorů Odyssey pro rok 2021

Hernímu průmyslu se po celém světě daří a monitory Samsung Odyssey se rychle staly první volbou mezi herními nadšenci, kteří vyžadují špičkovou kvalitu obrazu a vysoký výkon. V nové modelové řadě si svůj monitor najde každý přesně podle toho, co od něj očekává.

Samsung představuje rozšířenou řadu herních monitorů Odyssey pro rok 2021

„Hraní spojuje celý svět, znamená sdílené zážitky, dává dohromady lidi všech typů z mnoha prostředí a zavádí je do nové reality,“ vysvětluje Hyesung Ha, vrchní viceprezident divize zobrazovacích zařízení ve společnosti Samsung Electronics. „Rozšířená řada herních monitorů Odyssey tyto zážitky nabídne ještě většímu počtu hráčů, ať už usilují o vítězství na turnajích nebo se prostě chtějí pobavit.“

Novou řadu herních monitorů Samsung Odyssey tvoří následující modely:

Samsung představuje rozšířenou řadu herních monitorů Odyssey pro rok 2021

  • Odyssey G7 28” / 71 cm (Model: G70A) – Okouzlující design a špičkové nové funkce pro hráče. Největším lákadlem je IPS panel s rozlišením 4K / UHD a pozorovacím úhlem 178 stupňů, ale také technologie HDR400, díky níž se mohou uživatelé těšit na lepší kontrast, kvalitnější podání černé a zářivé jasy. Výsledkem je realistická kresba se skvělou hloubkou i kresbou detailů. Obnovovací frekvence 144 Hz představuje u 4K modelů špičku, totéž platí pro odezvu 1 ms v kombinaci s technologií NVIDIA® G-SYNC® Compatible a AMD FreeSync Premium Pro. Akce tedy probíhá natolik precizně, že je málem k nerozeznání od reality. Díky portu HDMI 2.1 se navíc na maximální rozlišení a rychlost mohou těšit nejen majitelé počítačů, ale i milovníci nových herních konzolí s podporou 4K 120 Hz. Oblíbené provedení CoreSync převádí barvy z obrazovky do reálného prostředí, takže se ocitnete doslova v srdci akce.
  • Samsung představuje rozšířenou řadu herních monitorů Odyssey pro rok 2021
  • Odyssey G5 27” / 68 cm (Model: G50A) – Odyssey G5 se výborně hodí pro náročné hráče s PC i konzolemi nové generace. Jako první model této značky je vybaven IPS panelem s rozlišením Quad High Definition (QHD) a obnovovací frekvencí 165 Hz. Obnovovací frekvence nepřesahuje 1 ms, nechybí technologie HDR10 pro dokonalý realistický obraz. O skvělé překreslení pohybu se stará technologie G-SYNC Compatible a AMD FreeSync Premium. Součástí balení je stojan s nastavitelnou výškou a možností naklápět a natáčet monitor prakticky libovolným způsobem. Díky ergonomickému provedení u hraní vydržíte celé hodiny.
  • Odyssey G3 27” a 24” / 68 a 61 cm (Model: G30A) – Odyssey G3 je ideální řada pro každého hráče, který se chce posunout na vyšší úroveň. Monitory této řady mají vynikající obnovovací frekvenci 144 Hz and a odezvu 1 ms (MPRT), což znamená bezproblémové překreslení rychlé akce a bleskové reakce. Ke kvalitnímu překreslení pohybu přispívá i technologie AMD FreeSync Premium, díky níž vidí hráči herní scény přesně tak, jak si to tvůrci představovali. V základním balení se nachází stojan s nastavitelnou výškou, aby se uživatelům i při delších hrách hrálo pohodlně.

Modely Odyssey G70A a G50A kromě toho disponují celou řadou intuitivních multitaskingových funkcí, díky níž si je vychutnáte nejen při hraní, ale také při brouzdání internetem, sledování multimédií a tvůrčí činnost všeho druhu. Všechny modely nabízejí celou řadu nástrojů pro práci s obrazem a jednotlivými okny. Díky technologii Picture-by-Picture (PBP) mohou uživatelé současně hrát, sledovat film a chatovat, v režimu Picture-in-Picture (PIP) si můžete nastavit různé parametry obrazu v obraze. Lepšímu multitaskingu pomáhá i funkce Easy Setting Box, umožňující správu více oken na jednom monitoru.

Samsung představuje rozšířenou řadu herních monitorů Odyssey pro rok 2021

A pak je zde funkce Auto Source Switch+, s níž se hráči dostanou k oblíbenému obsahu rychleji, aniž by museli přeskakovat mezi jednotlivými připojenými přístroji. Snadno tak mohou zobrazit obsah počítače nebo konzole.

 


 

Už máte červencové vydání časopisu FOTOVIDEO?

Tento rok je pro nás velmi důležitý, nejen tou celoroční oslavou našeho čtvrtstoletí, ale i tím, že se snad jeho podstatná část odvine v normálních časech, a tak i časopisecká distribuce se po dvou letech ještě o něco zlepší. Tím chceme současně moc poděkovat všem, kteří si nás nově předplatili (a těm, co si předplatné obnovili určitě a ze srdce také!), díky nimž nám počet předplatitelů zase o dost stoupl.

Pětadvacáté léto s časopisem FotoVideo

Má to logiku, zvykáme si všichni na doručování všeho až domů, a tak proč ne také pravidelné dodávky časopis FotoVideo, když ho dostanu až domů, o den dříve, levněji a bez poštovného, navíc s vybraným dárkem zdarma při objednání (mimochodem, podívejte se na náš web do sekce předplatného, máme nové, letní dárky v limitovaných edicích a také nové, paměťové karty).

Využíváte QR kódy na přehrávání videí a webových stránek? Najdete je v tomto vydání skoro v každém článku! A když už tedy jsme u tohoto vydání: Je v něm hodně praktických článků. Je léto, jste určitě mnohem častěji venku, a tak jsme vám do tohoto červencového vydání připravili velký mix fotografické praxe a technických informací tak, abyste se třeba i poučili a inspirovali. Současně přinášíme docela zajímavé informace ze světa foto a video i díky, že jsme v řadě zajímavých akcí a událostí mediálními partnery. Ostatně, když jsme už u toho: pořádáte nějaké větší fotografické setkání, soutěž, výstavu, prezentaci? Pokud ano a je to vaše akce nevonící příliš komerční náplní, určitě nám o ní včas napište. Rádi o ní v některém z našich médií napíšeme. On ten náš web a časopis mají přeci jenom poměrně velký dosah. Stačí se jen podívat například na ty tři desítky tisíc fotografů registrovaných do soutěže Fotograf roku.

Fotograf roku má aktuální téma: Řada, řady

Řada čísel, stromů, lidí, věcí, zvířat… posloupnosti, události, exponenciální… Kde všude dokážete najít řadu? Doma, v zaměstnání, před obchodem, v obilí, na letišti, před kinem? Řada znamená určité uspořádání a někdy i nutnost… Foťte a vkládejte své příspěvky na toto téma do soutěže Fotograf roku průběžně a kdykoli a nejpozději do 31. 7. 2021 na http://fotografroku.ifotovideo.cz

Óda na domácí spotřebiče, Pavel Hujíček

Vybírejte z červencového FotoVideo například:

Pětadvacáté léto s časopisem FotoVideo

ROZHOVOR: EVA KUČMÁŠOVÁ

Vnímám studenty jako budoucnost fotografie…

ROZHOVOR: EVA KUČMÁŠOVÁ

SOUTĚŽ: EISA MAESTRO 2021

Tak kdopak asi zvítězil v národním kole?

SOUTĚŽ: EISA MAESTRO 2021

DOBRODRUŽSTVÍ AŽ NEUVĚŘITELNÉ

Extrémní fotograf v Irsku

DOBRODRUŽSTVÍ AŽ NEUVĚŘITELNÉ

FOTOUDÁLOST: VÁCLAV ŠILHA

Jak se fotí kroje na Chodsku?

FOTOUDÁLOST: VÁCLAV ŠILHA

PRAXE: FOTOŠKODA WEEK JE ZA NÁMI

A dál na plný plyn s programem a workshopy

PRAXE: FOTOŠKODA WEEK JE ZA NÁMI

TECHNIKA: OCUTNÁVKA NOVÉHO ULTRATELEZOOMU

TAMRON 150-500 mm F / 5-6,7 Di III VC VXD

TECHNIKA: OCUTNÁVKA NOVÉHO ULTRATELEZOOMU

… a další a další praktické, inspirativní i technické články

POZOR, POZOR, přidali jsme nové dárky! Chcete paměťovou kartu LEXAR, módní tašku či parfém? Vyberte si! Je to stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

K celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo prostě dárky odjakživa patří. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARME k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

Pětadvacáté léto s časopisem FotoVideo

Právě vychází
fv04-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.