Samsung představuje nové paměťové karty PRO Ultimate

Publikováno: 16. září 2023 | autor Redakce
pro-ultimate-memory-pr-dl1.jpg

Společnost Samsung Electronics představila novou vlajkovou loď mezi paměťovými kartami standardu UHS-I. Model PRO Ultimate je k dispozici ve formátech microSD a SD a umožňuje profesionálním fotografům a dalším tvůrcům digitálního obsahu dosáhnout maximální produktivity při práci.

Kapacita nových karet dosahuje až 512 GB, velkou výhodnou je i vynikající rychlost čtení až 200 MB/s.

„Nové přístroje, například drony, akční kamery či zrcadlovky, generují stále větší množství obsahu ve vysokém rozlišení. Profesionální tvůrci proto potřebují tato data rychle a bez problémů přenášet, číst a zapisovat,“ komentuje to Hangu Sohn, viceprezident týmu pro paměťová média v Samsung Electronics. „Tvůrci tím pádem potřebují rychlé a spolehlivé paměťové karty, a nové modely Samsung PRO Ultimate jejich nároky splňují na jedničku. Mezi jejich výhody patří mimo jiné vyspělé ovládací technologie a špičková ochrana před poškozením.“

pro-ultimate-memory-pr-dl2.jpg

Nejrychlejší čtení i zápis ve své třídě s rozhraním UHS-I

Paměťové karty PRO Ultimate jsou typickým produktem technických inovací Samsungu – posouvají laťku kvality v celém oboru díky rychlosti čtení až 200 MB/s, což je maximální dosažitelná hodnota pro rozhraní UHS-I, i díky zápisu rychlostí až 130 MB/s. Díky této rychlosti (bez ohledu na kapacitu karty) lze spolehlivě a bez problémů přenášet velké soubory, například videozáznamy v rozlišení 4K nebo Full-HD, s podporou standardu Video Speed Class 30 (V30).

pro-ultimate-memory-pr-dl3.jpg

O schopnosti nových karet PRO Ultimate rychle přenášet velké množství dat na jiná zařízení svědčí i certifikát Application Performance Class 2 (A2), který potvrzuje jak skvělé výsledky při náhodném čtení i zápisu, tak i vynikající výkon při multitaskingu.

Lepší spolehlivost i odolnost

Paměťové karty Samsung PRO Ultimate nabízejí profesionálním fotografům i dalším tvůrcům spolehlivý výkon, na čemž má zásluhu ovladač s vyspělým enginem Error Correction Code (ECC) i zvýšená odolnost. Výsledkem je bezpečné dlouhodobé ukládání dat.

pro-ultimate-memory-pr-dl4.jpg

Díky přechodu na vyšší typ kódu ECC Low Density Parity Check (LDPC) z 1 KB na 2 KB engine nabízí karty PRO Ultimate prodlouženou výdrž, tedy větší počet zápisových a mazacích cyklů.

Karty PRO Ultimate prošly nejpřísnějším systémem testů, jaký se v oboru používá, a díky tomu je lze bez obav používat i v mimořádně náročných podmínkách. Mezi největší přednosti patří odolnost proti vodě po dobu až 72 hodin v hloubce 2 metrů, odolnost proti pádu z výšky až 5 m, odolnost proti opotřebení (až 10 000 mazacích cyklů) a ochrana před rentgenovým zářením či magnetickým polem. Karty lze používat v extrémních teplotách s rozsahem -25 až 85 °C, odolnost proti nárazu u SD verze dosahuje hodnoty 1500 g.

pro-ultimate-memory-pr-dl1.jpg

Maximální energetická účinnost s ovladačem 28 nm

Nový ovladač s 28 nm vylepšuje energetickou účinnost karet o 37 % v porovnání s předchozími řadami s ovladačem s 55 nm. Díky tomu lze zařízení (fotoaparát, kameru apod.) používat po delší dobu bez nutnosti častého dobíjení a využívat tak výdrž baterie naplno.

Kompatibilita s řadou zařízení

SD karty PRO Ultimate SD jsou kompatibilní se zrcadlovkami i bezzrcadlovkami, kamerami, počítači i notebooky. Umožňují tak v maximální možné míře tvořit, upravovat a přenášet multimediální soubory z jednoho přístroje na druhý.

MicroSD karty PRO Ultimate jsou kompatibilní s telefony a tablety s operačním systémem Android, s herními konzolemi, akčními kamerami, drony, počítači apod. Představují ideální volbu pro profesionální tvůrce obsahu, kteří touží po spolehlivých a univerzálních kartách pro použití všeho druhu.

Dostupnost

MicroSD karty PRO Ultimate jsou k dispozici ode dneška, a to ve třech různých kapacitních variantách se 128 GB, 256 GB a 512 GB. Doporučené maloobchodní ceny byly stanoveny následovně: 599 Kč za verzi s kapacitou 128 GB, 899 Kč za verzi s 256 GB a 1 599 Kč za kapacitu 512 GB. Sady tvořené microSD kartou PRO Ultimate a USB adaptérem stojí 799 Kč (128 GB), 1 099 Kč (256 GB) a 1 799 Kč (512 GB).

Právě vychází
fv07-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.