Samsung představuje chytré monitory pro rok 2023

Publikováno: 4. června 2023 | autor Redakce
smart-monitor-pr-dl8-m8.jpg

Nové modely Smart Monitor M8, M7 a M5 (modelové názvy: M80C, M70C, M50C) umožňují uživatelům přizpůsobit řadu funkcí vlastním potřebám a preferencím, podle toho, zda monitor slouží ke sledováním filmů, k hraní nebo k práci.

Z nových monitorů se v České republice a na Slovensku již prodává model M50C. Na další model M80C v bílé variantě běží v současné době na e-shopu Samsung.cz předprodejní akce, v rámci které dostanete k monitoru navíc externí SSD T7 Touch. Ostatní barevné varianty a model M70C na českém a slovenském trhu k dostání nebudou.

smart-monitor-pr-dl2-m7.jpg

„S novou řadou zvedáme laťku kvality v kategorii chytrých monitorů obecně, především díky vylepšenému modelu M8,“ prohlásil Hoon Chung, výkonný viceprezident divize zobrazovacích zařízení v Samsung Electronics. „Stačí jediný monitor a uživatelé si mohou vychutnat to nejlepší ze zábavy, hraní i práce. Mezi další přednosti patří elegantní provedení, uživatelský komfort a bohaté možnosti personalizace.“

Elegantní design pro každý styl a prostor

Novou řadu tvoří devět univerzálních monitorů, z nichž si lze vybírat podle potřeb a stylu. Modely Smart Monitor M8, M7 a M5 budou k dispozici v několika barevných provedeních a také v několika velikostech. Typy M8 a M7 budou mít úhlopříčku 32 palců, u modelu M5 bude na výběr i verze s 27 palci. M8 s rozlišením UHD a jasem 400 nit nabízí barevné varianty Warm White (bílá), Daylight Blue (modrá), Sunset Pink (růžová) and Spring Green (zelená). M7 má rozlišení UHD, jas 300 nit a bude k dispozici v bílém provedení (opět Warm White), u M5 s rozlišením Full HD lze volit mezi černou a bílou.

smart-monitor-pr-dl3-m8.jpg

K dalším přednostem patří tenké provedení – M8 a M7 se pyšní novým designovým provedením Iconic Slim Design, v nejtenčím bodě měří jen 11,39 mm. Aby to monitoru v místnosti hezky slušelo, najdeme na zadní straně modelů M8 a M7 organický elegantní vzor rybí kosti. Díky výškově nastavitelnému a výklopnému stojánku si uživatelé M8 mohou monitor nastavit v libovolném úhlu, což přispívá k čistšímu pracovnímu prostředí. Kromě toho lze monitor otočit o 90 stupňů na výšku – to oceníme při práci s delšími texty.

Monitory, které mění definici chytré zábavy

Smart Monitor M8 získal v modelové řadě 2023 oproti předchozí generaci celou řadu vylepšených funkcí a parametrů. Díky rozlišení 4K, podpoře HDR 10+ a jasu 400 nit se milovníci filmů a seriálů mohou těšit na skvělý obraz se živými barvami. Hráči zase ocení snadný přístup ke streamingové platformě Samsung Gaming Hub. Prostřednictvím systému Smart Hub se zase snadno dostaneme ke službám typu Prime Video, Netflixu či YouTube. Typy M8 a M7 pokrývají barevný gamut až do hodnoty 99 % sRGB, což přijde vhod grafikům a tvůrcům obsahu všeho druhu.

smart-monitor-pr-dl5-m8.jpg

Vylepšené monitory pro práci

Řada monitorů pro rok 2023 nabízí mimo jiné i spoustu vylepšených funkcí pro pracovní účely. K počítači se lze připojit i bezdrátově, případně na monitoru zrcadlit jeho obsah. Model M8 je vybaven magnetickou odepínací kamerou, takže se uživatelé mohou účastnit nejrůznějších konferencí bez dalšího hardwaru. Kamera SlimFit podporuje kromě videokonferenčních funkcí i rozlišení Full-HD. V konferenčních aplikacích typu Google Meet lze nyní využít užitečnou funkci Auto Framing. Vylepšení se dočkala i funkce Multi View, v plném zobrazení lze nyní využít kancelářskou sadu Microsoft 365 a prohlížeč, takže není nutné tolik přepínat mezi aplikacemi.

Kvůli vylepšenému uživatelskému rozhraní přibyla u všech chytrých monitorů řady 2023 možnost ovládání různých aplikací pomocí klávesnice a myši (sem patří např. aplikace SmartThings a Smart Hub). Uživatelé nyní mohou mít ovládání pevně pod kontrolou i bez dálkového ovladače.

smart-monitor-pr-dl6-m8.jpg

Monitory nové generace s možnostmi personalizace

Z jediného monitoru lze nyní ovládat všechny domácí zařízení pro internet věcí (IoT) díky vestavěnému IoT Hubu s podporou Zigbee a Threadu. M8 i M7 mají ve výbavě podporu hlasové asistence, např. systémů Bixby nebo Amazon Alexa, takže lze monitor ovládat hlasem. Typy M8 a M7 s vestavěným mikrofonem podporují i technologii Far-field voice, takže se dá hovořit rovnou na monitor.

smart-monitor-pr-dl8-m8.jpg

Nová funkce My Contents, nyní k dispozici na všech modelech pro rok 2023, umožňuje uživatelům snadný přístup k cenným informacím. Když je monitor ve standby režimu a detekuje registrovaný chytrý telefon přes Bluetooth (BLE), displej se aktivuje a zobrazí se na něm fotografie, informace o počasí apod. Při odpojení telefonu se monitor vrátí do pohotovostního režimu.

Právě vychází
fv06-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.