Samsung představuje budoucnost gamingu – nese jméno Odyssey Neo G9

Publikováno: 8. srpna 2021 | autor Redakce
Samsung představuje budoucnost gamingu – nese jméno Odyssey Neo G9

První zakřivený herní monitor s panelem Mini LED a technologií Quantum Matrix nabízí špičkové herní zážitky. Nový přírůstek do modelové řady Odyssey posouvá laťku kvality v herním světě především díky technologii Quantum Matrix, panelu Quantum Mini LED a systému Quantum HDR 2000.

V České republice bude tento monitor dostupný v průběhu srpna a začátkem srpna si ho budete moci předobjednat se zajímavým dárkem v eshopu Samsung.cz a v síti vybraných obchodních partnerů za doporučenou maloobchodní cenu 54 990 Kč.

Když v roce 2020 přišla na trh předchozí verze Odyssey G9, přinesla do herního světa nevídanou kvalitu obrazu s mimořádně plynulým překreslením pohybu. Nyní přichází první zakřivený monitor s technologií Quantum Mini LED a hráči se mohou těšit na bezkonkurenční kresbu detailů, ať již hrají cokoli v jakémkoli žánru. Odyssey Neo G9 tak znamená zásadní průlom v celé kategorii herních monitorů. Díky technologii Quantum Matrix Technology v kombinaci s bleskurychlou odezvou a obnovovací frekvencí získává obraz nevídanou dynamiku a hráče nezklame ani v nejnáročnějších titulech.

Samsung představuje budoucnost gamingu – nese jméno Odyssey Neo G9

Odyssey Neo G9 využívá stejnou převratnou technologii Mini LED jako nejnovější televize Samsung Neo QLED. Stojí za ní nový světelný zdroj Quantum Mini LED, jehož výška činí jen 1/40 konvenční LED diody[1]. Tím pádem je panel Quantum Mini LED vybaven nesmírně tenkou mikrovrstvou s mnohem větším množstvím diod.

Samsung představuje budoucnost gamingu – nese jméno Odyssey Neo G9

K dalším novinkám patří technologie Quantum Matrix s 12bitovou tonální gradací, což znamená podstatně lepší práci s kontrastem. S panelem Quantum Mini LED jsou tedy stíny temnější a jasy zářivější, k dispozici je 2048 ztmavovacích zón a diváci vidí obraz v kvalitě, jakou si tvůrci představovali. Systém Quantum HDR 2000 se vyznačuje maximálním jasem 2000 nitů s certifikací VDE (Verband Deutscher Elektrotechniker) a poměrem kontrastu 1 000 000:1. Kromě toho se v monitorech uplatní i pokročilá technologie úpravy obrazu, která rovněž přispívá k bezkonkurenčnímu kontrastu a špičkovému zobrazení detailů.

V dalších parametrech navazuje Odyssey Neo G9 na osvědčené vlastnosti předchozí verze Odyssey G9. Sem patří třeba ultraširoké provedení s úhlopříčkou 49 palců (124 cm), poměrem stran 32:9 a rozlišením Dual Quad High-Definition čili DQHD (5 120 × 1 440 bodů), ale také obnovovací frekvence 240 Hz a odezva 1 ms**. Futuristické zakřivení 1000R získalo certifikát Eye Comfort od přední mezinárodní certifikační instituce TÜV Rheinland.

Samsung představuje budoucnost gamingu – nese jméno Odyssey Neo G9

Odyssey Neo G9 nabízí funkce Adaptive Sync na DP1.4 a HDMI2.1 VRR (Variable Refresh Rate) prostřednictvím portu HDMI 2.1. Samozřejmostí jsou dále funkce NVIDIA G-SYNC Compatibility a AMD FreeSync Premium Pro, sloužící především bleskurychlému a plynulému překreslení pohybu – to je při hraní často nutnost.

Nový monitor výborně ladí s jakýmkoli prostředím a jakoukoli hráčskou výbavou – zásluhu na tom má především lesklé bílé provedení a futuristický světelný systém na zadní straně, který nabízí 52 barev a pět různých světelných efektů. Ve výbavě nechybí ani funkce CoreSync, díky níž si hráči mohou nastavit vlastní barevné režimy.[1] Každá dioda Quantum Mini LED měří na délku 1/40 standardní diody použité v televizích Samsung UHD pro rok 2020.


UŽ MÁTE SRPNOVÉ ČÍSLO ČASOPISU FOTOVIDEO?

 

Srpnové vydání je plné vzpomínek, testů i praxe

Věříme, že máte z čeho vybírat a určitě co číst. Náš vzorný kolega František Dostál vzpomíná na důležité chvíle srpna osmašedesátého roku, kdy to fotografové před hlavněmi kulometů opravdu neměli lehké. To je jedna z našich smutných a pro některé už hodně dávných vzpomínek. Jako další naše vzpomínání v tomto vydání lze tak trochu pojmout krásnou Analogovou školu, která se tentokrát zabývá alternativami kultovního fotoaparátu Leica. Z testů a praktických článků si určitě nenechte ujít rady a vyprávění holandského mistra Jana Vermeera nebo postřehy našeho skvělého krajináře Martina Raka. Inspirujte se speciálními projekty Matěje Derecka Harda nebo dokonalou architekturou Jiřího Šebka. Pokud vás zajímá naše povídání a testování filtrů, přečtěte si druhý díl se značkou Hoya a Jakubem Cejpkem.

Máte už čtečku QR kódů ve vašem mobilu?

Přehrajte si video, které dáváme prostřednictvím QR kódu už skoro do každého článku v našem časopise. V případě aktuálního, srpnového vydání tomu není jinak! Najdete v něm zase spoustu videí a webových stránek?

Jaká je vaše oblíbená fotolokace?

Vymysleli jsme pro vás další soutěžení s Fotografem roku. Nejen s ohledem na minulé a vlastně i tak trochu současné možnosti cestování, vám nabízíme focení a soutěžení a publikování v jednom. V naší skvělé soutěži Fotograf roku se totiž v rámci tohoto vydání objevují dvě nové a doufejme že i dlouhodobé soutěžní kategorie s jednoduchými názvy #CZfotolokace a #SKfotolokace do nichž můžete za určitých, předem daných podmínek (přečtěte si je uvnitř vydání) vkládat své snímky ze svých oblíbených, nebo dokonce nejoblíbenějších lokací v České a Slovenské republice. Nechceme po vás samozřejmě vaše fotografická tajemství! Naopak, určitě se rádi podělíte se svými kolegy o zkušenosti z míst, která máte nejraději. Těm, jejichž lokace ohodnotí naše odborná porota z hlediska fotografického i atraktivnosti jako nejlepší, se naskýtá možnost publikace jejich fotografické série v časopise FotoVideo a třeba i v některých evropských fotografických časopisech. A v případě, že dotyčný autor připojí i text o vybrané lokaci a vše bude publikováno, obdrží honorářovou prémii ve výši 3000 Kč. To už stojí za to, nebo ne?

Fotograf roku má nádherné téma s názvem „Rám“

Téma, které si určitě zamilujete. Rám je všude a vy rádi rámujete… Rám můžeme najít u obrazu či fotografie a také přímo uvnitř snímku, když použijeme okolí k „rámování“. Vyfoťte fotografii s použitím rámování nebo pro vás zajímavý rám. Foťte a vkládejte své příspěvky na toto téma do soutěže Fotograf roku průběžně a kdykoli a nejpozději do 29. srpna 2021 na http://fotografroku.ifotovideo.cz

Praktické srpnové FotoVideo

Srpnové FotoVideo například nabízí:

FOTOUDÁLOST: MATĚJ DERECK HARD

Čtěte o vzniku a průběhu úspěšného fotografického projektu Ne! v přírodě

MATĚJ DERECK HARD

VIDEOSERIÁL: JAK SE DĚLÁ Z SHOW?

Odpovídá Jan Kozák a Martin Přívratský – Honza zpovídá známé fotografy…

Odpovídá Jan Kozák a Martin Přívratský – Honza zpovídá známé fotografy

PRAXE: JIŘÍ ŠEBEK A LAOWA PŘEDSTAVUJÍ

Laowa 15 - nejširší shift objektiv pro bezzrcadlovky je opravdu dobrý! Přečtěte si!

JIŘÍ ŠEBEK A LAOWA PŘEDSTAVUJÍ

PRAXE: VYJIMEČNÁ ANALOGOVÁ ŠKOLA

Pět alternativ kultovního aparátu Leica? Které to jsou?

 

PRAXE: JAN VERMEER A JEHO FOTOLOKACE

Navštivte Kootwijkerzand – Saharu v Nizozemí a inspirujte se pro soutěž Fotograf roku

JAN VERMEER A JEHO FOTOLOKACE

TECHNIKA: MARTIN RAK TESTOVAL

Objektiv Canon RF 14-35 mm F4L IS USM 70 umí v Martinových rukou ty krajiny opravdu perfektně!

… a další a další zajímavé, inspirativní i praktické články

Blíží se podzim a je čas na nové předplatné! Chcete paměťovou kartu LEXAR, módní tašku či parfém? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou v limitovaných edicích! Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

A VYHODNOCENÍ AKTUÁLNÍHO KOLA FOTOGRAF ROKU...

FOTOGRAF ROKU ZLATÁ HODINA

S naším předplatným opravdu ušetříte. Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARMA k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

Praktické srpnové FotoVideo

Praktické srpnové FotoVideo

Právě vychází
fv09-23-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.