Samsung Galaxy Z Flip5 a Z Fold5: Flexibilita a univerzální výbava bez kompromisů

Publikováno: 5. srpna 2023 | autor Redakce
067-galaxy-fold5-hands-on-cream-hi.jpg

Společnost Samsung Electronics představila pátou generaci skládacích telefonů Galaxy, tedy modely Galaxy Z Flip5 a Galaxy Z Fold5. Originální skládací konstrukce nabízí uživatelům jedinečné zážitky, které jen posilují elegantní kompaktní provedení, bohaté možnosti personalizace a skvělý výkon.

Konstrukci oproti předchozím generacím ještě vylepšuje nově řešený pant Flex Hinge, díky němuž nové telefony vynikají elegantním, a přitom robustním provedením. Mezi další velké přednosti patří vynikající parametry a vlastnosti fotoaparátu a kamery, například funkce FlexCam pro fotografování z nezvyklých úhlů.

069-galaxy-fold5s-pen-hands-on-phantom-black-hi.jpg

Když k tomu připočteme špičkový procesor a delší výdrž baterie, je jasné, že novinky v řadě Samsung Galaxy Z výrazně rozšiřují možnosti chytrých telefonů, ať už v otevřeném nebo zavřeném stavu.

„Samsung do mobilního světa přináší díky svým skládacím telefonům skutečnou revoluci, vytváří nový standard a neustále ho vylepšuje,“ říká TM Roh, prezident a ředitel divize Mobile eXperience v Samsung Electronics. „Každý den si naše skládací telefony pořizuje víc a víc lidí, protože touží po zážitcích, které jim žádné jiné přístroje nenabídnou. A my jejich přání a potřeby hodláme uspokojovat i nadále – nejlepším důkazem jsou právě horké novinky Galaxy Z Flip5 a Galaxy Z Fold5.“

Z dlouholeté vášně Samsungu pro inovace i z firemního nadšení pro skládací přístroje se zrodily skutečně univerzální telefony. Samsung od začátku řadu Galaxy Z piloval a vylepšoval v pevné víře v obrovský potenciál skládacího formátu, přičemž naplno využíval své postavení světové špičky ve výzkumu, vývoji i výrobě. Ať už vytváříte kreativní obsah na Galaxy Z Flip5 pomocí nové funkce Flex Window nebo si užíváte dokonalých možností multitaskingu s Galaxy Z Fold5, platí, že nová řada dokáže představy současných náročných uživatelů nejen naplnit, ale i daleko překonat.

087-galaxy-w6sflip5-hands-on-goldlavender-hi.jpg

Kromě toho výrobci u obou telefonů mysleli i na odolnost a trvanlivost. Hlavní displej je v obou případech vybaven vrstvou pro tlumení nárazů a celkově pevnějším provedením. Kromě toho je k dispozici standard IPX8, rámy typu Armor Aluminum a ochranné sklo Corning Gorilla Glass Victus 2 jak na okénku Flex Window, tak i na zadním krytu. Galaxy Z Flip5 i Galaxy Z Fold5 tak nabízejí uživatelům potřebné bezpečí a ochranu, čemuž dále napomáhá i speciální konstrukční řešení Flex Hinge. Nový integrovaný pant využívá konstrukce dvojité kolejničky, která tlumí a rozptyluje nárazy.

Galaxy Z Flip5: Vynikající kapesní kreativní nástroj bez kompromisů

Galaxy Z Flip5 nabízí stylové jedinečné zážitky se skládacím kapesním zařízením určeným zejména pro kreativní jedince. Okénko Flex Window je nově téměř 4x větší než u předchozí generace a nabízí celou řadu dobře známých i zcela nových funkcí a možností.

Mimo jiné si uživatelé můžou jeho podobu do značné míry přizpůsobit vlastní chuti – na výběr jsou stylové rámečky nebo třeba spousta typů digitálních i analogových hodinových ciferníků, které můžou mimo jiné odpovídat ciferníkům, které má uživatel nastavené na hodinkách Galaxy Watch6. Ke Galaxy Z Flip5 si lze pořídit nový designový kryt FlipSuit s výměnnou NFC kartou, což možnosti personalizace ještě rozšiřuje.

047-sm-f731-zflip5-fronttabletop-cream-230511-hi.jpg

I v zavřeném stavu toho Galaxy Z Flip5 nabízí víc než předchozí generace. V okénku Flex Window se můžou rychle a snadno zobrazit nejrůznější užitečné informace. Díky widgetům neboli miniaplikacím jsou k dispozici předpověď počasí, ovládací prvky k audiopřehrávači nebo třeba poslední kurzy akcií v miniaplikaci Google Finance.

Všechny miniaplikace si lze zobrazit a přepínat mezi nimi pouhým dotykem displeje v režimu Multi Widget View. V zavřeném stavu lze rovněž číst upozornění a dostat se k rychlému nastavení Wi-Fi nebo Bluetooth. Můžete také procházet seznam hovorů a odpovědět na ty nepřijaté, případně předem přednastavených replik odpovídat na textové zprávy. K dispozici jsou ale také kompletní QWERTY klávesnice či historie konverzací.

050-sm-f731-zflip5-openfront-cream-230511-hi.jpg

Galaxy Z Flip5 je zkrátka se svým jedinečným provedením a funkční výbavou ze všech telefonů Samsung Galaxy nejuniverzálnější. Díky rozměrnému okénku Flex Window si uživatel může pohodlně pořizovat selfie špičkovým zadním fotoaparátem, v režimu FlexCam lze fotografovat z nejrůznějších úhlů bez ruční manipulace s telefonem. K rychlému a snadnému prohlížení a úpravě snímků slouží režim Flex Mode.

V okně Flex Window lze pomocí režimu Quick View fotografie hodnotit, upravovat tonalitu nebo je mazat. A když vyfotografujete kamaráda, může si snímek prohlédnout v okně Flex Window v režimu Dual Preview a hned ho upravit. I v terénu je možné fotografovat dokonale ostré snímky pomocí stabilizátoru Super Steady, díky funkci Auto Framing nikdo nezůstane mimo záběr.

054-sm-f731-zflip5-tabletopl30back-cream-230531-hi.jpg

Špičkovým fotografiím z Galaxy Z Flip5 navíc pomáhá i moderní umělá inteligence. I ve slabém světle lze využít oblíbených funkcí pro noční fotografování. Systém zpracování signálu (ISP) s umělou inteligencí spolehlivě odstraňuje veškerý rušivý šum, který nočním záběrům tolik škodí, a přitom v záběru zvýrazní detaily i barevné odstíny. A při fotografování z dálky přijde vhod desetinásobný digitální zoom.

Galaxy Z Fold5: Špičkový nástroj k práci všeho druhu s obřím displejem

Mezi hlavní devizy Galaxy Z Fold5 patří obří displej a baterie s dlouhou výdrží, to celé v nejtenčím a nejlehčím těle z dosavadních modelů této řady. Vejde se všude a ze všech telefonů řady Galaxy Z má jednoznačně nejvyšší výkon.

041-sm-f946-zfold5-openback-cream-230511-hi.jpg

Modely Galaxy Z Fold patří tradičně ke špičkovým pracovním nástrojům pro každý den – tomu odpovídají i zmíněný velký displej a bohatá funkční výbava, která se od funkcí jako Multi Window nebo App Continuity postupně vyvinula až k sofistikovaným nástrojům, mezi nimiž nechybí Taskbar čili pracovní lišta, možnost přesouvat a kopírovat jednotlivé soubory nebo optimalizace aplikací třetích stran.

Ve třetí generaci v roce 2021 se představila verze S Pen (Fold), kterou vývojáři v současné podobě doladili tak, aby se na Galaxy Z Fold5 psalo opravdu snadno. Tyto i jiné funkce a vlastnosti přijdou při práci v terénu opravdu vhod, uživatelé zvládnou i těžké úkoly prakticky kdekoli na světě.

044-sm-f946-zfold5-openfront115-cream-230511-hi.jpg

Vylepšená lišta Taskbar umožňuje rychle přepínat mezi často používanými aplikacemi. Nyní se na ní zobrazí až čtyři nedávno používané programy. Nově funguje i přesouvání souborů obouruč, což se při práci může rovněž hodit – zejména při pohybu se soubory z displeje na displej.

Stačí třeba jedním prstem podržet obrázek v galerii a druhým otevřít aplikaci s poznámkami, do které fotografii přesunete. Díky vyskakovacím oknům lze zase nechat aplikaci běžet na pozadí a používat ji pouze v případě potřeby – takhle můžete třeba sledovat videoklip, a přitom si o něm povídat s kamarády. Když někdo napíše, okno se zprávou samo vyskočí po straně displeje.

059-sm-f946-zfold5-openback-phantom-black-230511-hi.jpg

Nová tenčí a kompaktnější verze S Pen (Fold) výrazně usnadňuje pořizování poznámek a zápisků v reálném čase, navíc se lépe vejde do kapsy. Ochranné pouzdro s perem S Pen má téměř stejnou tloušťku jako běžné pouzdro pro Fold a navíc je k dispozici v celé řadě barevných a stylových variant.

Když máte na telefonu hlavní displej s úhlopříčkou 7,6 palce neboli 19,3 cm, dá se v terénu či na cestách dělat opravdu leccos – třeba sledovat filmy či videa na šířku i na výšku. Maximální jas displeje narostl víc než o 30 % na hodnotu 1750 nit, takže je obraz jasně viditelný i za prudkého slunce.

A aby si s největším displejem na telefonech Galaxy všech dob náležitě užili i hráči, o to se postará špičkový procesor Snapdragon 8 Gen 2 Mobile Platform for Galaxy. Podporuje vyspělou grafiku a pomocí umělé inteligence umožňuje dynamické hraní i s funkcí multi-game.

042-sm-f946-zfold5-openback115-cream-230511-hi.jpg

Díky vyspělému chladicímu systému s inteligentní distribucí tepla zvládne Galaxy Z Fold5 bez problémů i pořádný herní maraton bez zasekávání i ztráty výkonu.

Jak posloužit planetě

Samsung nadále pracuje i na splnění své ekologické vize a urychluje akce vedoucí k plnění cílů v této oblasti. Mezi tyto cíle patří dosažení nulových uhlíkových emisí v divizi Device eXperience do konce roku 2030.

Při výrobě modelů Galaxy Z Flip5 i Fold5 tak přišla ke slovu širší škála recyklovaných materiálů než u předchozích generací. Patřily mezi ně třeba předspotřební recyklované sklo a hliník a pospotřební recyklované plasty z vyhozených rybářských sítí, barelů na vodu a PET lahví. Dokonce i papír použitý při výrobě krabic, v nichž se telefony prodávají, je ze 100 % recyklovaný.

Zároveň Samsung počítá s tím, že majitelé chtějí užívat své telefony déle. S oběma přístroji tak firma garantuje pět let bezpečnostních aktualizací a čtyři budoucí generace operačního systému.

097-galaxy-flip5-lifestyle-cream-hi.jpg

U Galaxy Z Flip5 jsou na výběr následující barevné varianty: zelená, grafitová, béžová a fialová. Kromě toho je k dispozici celá řada příslušenství, například průhledný kryt s odnímatelným úchytem na příslušenství, zadní kryt z eko kůže, designový kryt FlipSuit nebo velmi praktický silikonový kryt s držákem na prst.

Galaxy Z Fold5 se bude prodávat v modré, černé, šedé a béžové. Mezi příslušenství patří opět hlavně stylová a praktická pouzdra – ochranné pouzdro s perem S Pen, průhledný kryt s odnímatelným úchytem na příslušenství, zadní kryt z eko kůže nebo ochranný kryt se stojánkem a poutkem.

Právě vychází
fotovideo-08-2024-stranka-01.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.