Samsung Electronics představil na veletrhu IFA 2022 herní monitor Odyssey OLED G8

Publikováno: 16. září 2022 | autor Redakce
odyssey-oled-pr-dl4.jpg

Samsung Electronics představil na veletrhu IFA 2022 monitor Odyssey OLED G8 (označení modelu: G85SB) – další prémiový přírůstek do řady Odyssey – čímž ještě více posílí vedoucí pozici řady Odyssey na herní scéně.

Odyssey OLED G8 je prvním herním OLED monitorem společnosti Samsung a bude k dispozici v ultratenkém 34palcovém provedení s mimořádně jasným OLED panelem s technologií Quantum Dot a se špičkovými herními parametry včetně neuvěřitelně nízké doby odezvy 0,1 ms a vysoké obnovovací frekvence 175 Hz.

odyssey-oled-pr-dl5.jpg

Nový 34palcový monitor Odyssey OLED G8 má ve svojí nejtenčí části tloušťku pouhých 3,9 mm – nejméně v této kategorii produktů – a je orámován elegantním kovovým rámem. Nepotřebuje podsvícení ani barevné filtry jako LCD modely a poskytuje plný rozsah RGB a skutečnou černou pro maximální přesnost barev a jasu. Řízením svícení jednotlivých pixelů lze dosáhnout téměř nekonečného kontrastního poměru.

Ultra široký herní monitor s rozlišením QHD (3 440 x 1 440) má poměr stran 21:9 se 100% objemem barev a barevným gamutem DCI-99,3 % pro vytváření úžasného obrazu bez ohledu na hranou hru. K tomu přispívá statický kontrastní poměr milion ku jedné, který zvýrazní i ty nejjemnější detaily pro lepší ponoření do děje, a zakřivení 1800R pro dokonalý přehled o herním prostředí.

odyssey-oled-pr-dl2.jpg

Monitor Odyssey OLED G8 je vybaven spoustou vychytávek, které poskytují každému hráči velkou konkurenční výhodu. Má certifikaci VESA DisplayHDR 400 True Black, což zaručuje živé a realistické zobrazování obsahu s přesnou reprodukcí barev a kontrastu. Kromě krátké doby odezvy a vysoké obnovovací frekvence, které hráčům v řadě herních prostředí umožňují bleskovou reakci a přesnost jako v reálném světě, je monitor dále vylepšen technologií AMD FreeSync Premium pro plynulé zobrazování.

odyssey-oled-pr-dl3.jpg

S monitorem Odyssey OLED G8 získají uživatelé také to nejlepší z herních, zábavních a lifestylových funkcí na jednom místě. Monitor funguje jako všestranné centrum zábavy s možností streamování obsahu prostřednictvím služby Samsung Smart Hub, která umožňuje přístup k nejnovějším pořadům na platformách Amazon Prime, Netflix, YouTube a dalších předních poskytovatelů OTT (over-the-top) služeb, a to i bez připojení k počítači nebo mobilnímu zařízení. Kromě toho mohou uživatelé sledovat bezplatný živý obsah bez nutnosti stahování nebo registrace pomocí služby Samsung TV Plus.

Integrovaný IoT hub umožňuje kontrolovat všechna IoT zařízení bezdrátově připojená k monitoru a s aplikací SmartThings lze snadno sledovat IoT zařízení v celém domě. Intuitivní ovládací panel aplikace pomáhá monitorovat a měnit různá nastavení, například teplotu a vlhkost u kompatibilní klimatizace.

odyssey-oled-pr-dl1.jpg

V monitoru Odyssey OLED G8 je zabudováno také herní centrum Samsung Gaming Hub – univerzální platforma pro objevování streamovaných her. Hráči mohou objevovat a hrát hry od našich partnerů, jako jsou Xbox, NVIDIA GeForce NOW, Google Stadia, Utomik a Amazon Luna (pouze v USA), s okamžitým přístupem ke špičkovým streamovacím službám. Tuto možnost zajišťuje pokročilá technologie streamování her společnosti Samsung, která přináší plynulý obraz a svižnou odezvu při hraní bez stahování programů nebo nároků na úložný prostor.

Odyssey OLED G8 poskytuje uživatelům také pohodlí při hraní jejich oblíbených her. Výškově nastavitelný stojan (HAS) a možnost naklánění displeje umožňují každému hráči najít ideální polohu a vytvořit komfortní ergonomické prostředí pro hraní jakékoli hry, od automobilových závodů až po fantasy dobrodružství.

odyssey-oled-pr-dl4.jpg

Dalším doplňkem pro vytvoření atraktivní atmosféry je technologie podsvícení CoreSync & Core Lighting+ z portfolia řady Odyssey, která byla pro model Odyssey OLED G8 ještě vylepšena. Nachází se na zadní straně monitoru a doplňuje obsah na obrazovce synchronizovanými jasnými a živými barvami, což vytváří ještě hlubší zážitky. Všestranné možnosti připojení zajišťují porty Micro HDMI (2.1), Mini DP (1.4) a USB-C a k dispozici jsou i stereofonní 5W reproduktory s čistým zvukem.

Odyssey OLED G8 bude celosvětově dostupný od 4. čtvrtletí 2022, přičemž harmonogramy uvedení na trh se budou lišit podle regionu.

Právě vychází
fv04-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.