Startupy na veletrhu CeBIT: SCALE11 míří s více partnery a v novém pojetí k dalším úspěchům

Publikováno: 19. ledna 2017 | autor Redakce
Cebit Scale 11

Mezinárodní scéna startupů je zárukou digitální disrupce obchodních modelů. Mladí podnikatelé vstupují do mnoha branží s novými netradičními nápady a prosazují zde s digitální podporou inovace.  Mezinárodní scéna startupů se sejde na přehlídce SCALE11 v březnu na veletrhu CeBIT 2017.

SCALE 11, největší evropská platforma startupů, napíše na veletrhu CeBIT 2017 ještě s větším počtem partnerů a v novém pojetí další kapitolu své úspěšné historie. „Na přehlídce SCALE 11 dospějeme do jejího dalšího stupně. Koncepce přehlídky přesně odpovídá požadavkům celého ekosystému startupů a inovací,“ řekl Oliver Frese, člen představenstva veletržní správy Deutsche Messe AG, v Hannoveru. Na samotné přehlídce SCALE 11 bude 20. - 24. března 2017 zastoupeno přes 400 startupů ze 40 zemí.

„SCALE11 je místem pro setkávání startupů, investorů a zavedených podniků, které je přínosné díky intenzívní spolupráci s mladými inovátory,“ řekl O. Frese.

Hlavní partneři byli v roce 2016 s průběhem SCALE11 spokojeni a chtějí ve svém angažmá pokračovat nebo se chtějí zasazovat o startupy ještě intenzívněji.

Koncern Volkswagen je prémium partnerem SCALE 11 a bude tzv. „Community Captain“ veletrhu pro oblasti Mobility&Automotive, Logistics&Transportation a Smart Cities.

Firma představí u této příležitosti v hale č. 11 svou strategii pro budoucnost v oblastech IT a digitalizace a také nové koncepce mobility. Volkswagen se na setkání SCALE11 propojí se startupy a umožní jim tím, aby představily své zajímavé nápady spolu s největší evropskou firmou zajišťující mobilitu.

Obdobné plány má také společnost Deutsche Bahn AG, která ve své činnosti hodlá pokračovat stejně jako Volkswagen.  Představí na  vlastním stánku v hale č. 11 své aktivity pro mladé podniky, nové obchodní modely a inovace. Partnerství se SCALE 11 chce dále prohlubovat také SAP, Frankfurter Allgemeine Zeitung a hannoverimpuls.

SCALE 11 má další nové partnery jako například Nadaci Konráda Adenauera (Konrad-Adenauer-Stiftung), která se chce na přehlídce SCALE 11 prezentovat různými iniciativami a sítěmi pro nové podniky. Jejím cílem je rovněž zintenzivnění vzájemné výměny mezi novými firmami, stipendisty a politickou sférou. Digitalizace zaujímá v práci nadace významné místo. 

V hale č. 11 bude poprvé vytvořen Co-Working-Space - prostor pro spolupráci vystavujících firem, který bude přizpůsoben potřebám mladých podniků. Prostor vznikne díky firmám a partnerům DESK.WORKS a vertical, které vstoupily na trh také nedávno a uskutečnily světové propojení Co-Working-Spaces a nových firem hledajících pracovní místa. 

Mastercard je další novou firmou, která vstupuje do společnosti mladých firem v rámci přehlídky SCALE 11. Přední světová společnost nabízející řešení platebních operací bude obsahovým partnerem tzv. „Community-Captain“, komerční části SCALE 11. Mastercard provozuje už od roku 2014 vlastní globální iniciativu Mastercard Start Path na podporu inovativních startupů, které pracují na vývoji nových řešení pro obchod a finanční technologie (Commerce and Fintech). Iniciativa Start Path má startupům umožnit rychlejší růst.

Pro Fin-Tech, součást přehlídky SCALE 11, je určen Main Incubator patřící ke Community-Captain, komerční části přehlídky. Main Incubator byl založen v roce 2013 a společně s Komerční bankou (Commerzbank) představuje jedničku mezi vizionáři v oblasti bankovních operací (banking). Jeho cílem je podpora průkopnických myšlenek, kreativních koncepcí a inovativních řešení.

Na přehlídce SCALE11 bude poprvé vytvořen také tematický ostrůvek Property Technology – zkráceně Proptech, na kterém budou v centru pozornosti moderní technologická řešení v oboru nemovitostí. Patří sem především optimalizace stávajících nebo zavedení nových postupů a procesů s využitím digitálních aplikací.   Community Captain pro tematický ostrůvek Proptech bude berlínská firma Service Partner ONE.

V roce 2016 byl návštěvnickým magnetem především Founders Fight Club s opravdovým boxerským ringem. Founders Fight Club bude uspořádán v rámci SCALE 11 i v roce 2017. Tentokrát zde proběhne slovní klání na téma podnikání mezi dvěma mladými firmami, které budou bojovat o uznání odborné poroty.   

Nebude chybět ani klasický Pitch pro investory, na kterém budou mladé firmy usilovat o finanční účast na svých koncepcích. Investors Club bude na SCALE 11 probíhat s omezeným vstupem, aby mohla být uskutečněna i důvěrná jednání. 

Zakladatelům firem na celém světě je jasné, že předpokladem úspěšného rozvoje podniku je vydržet, ale někdy je přínosný i neúspěch. Často se firmy z neúspěchu poučí víc než při úspěšném průběhu podnikání.   Na základě tohoto motta si event-organizátor z Mexika vytvořil předmět podnikání. Nyní už ve vice než 190 metropolích organizuje, tzv.  Fuckup Nights, během nichž zakladatelé firem až sedm minut hovoří o svých neúspěších a chybách, z nichž se poučili. Na veletrhu CeBIT proběhnou obdobné  Fuckup Nights v rámci SCALE 11 v pondělí a v úterý. 

Vzájemná výměna mezi zavedenými podniky a zakladateli nových firem je stále významnější hledisko oboustranného podnikatelského úspěchu. Postupy a metodiky práce, které využívají startupy, jsou v zavedených firmách už dávno běžnou praxí.   V moderním projektovém managementu zavedených podniků se používají už dlouho metodiky Design Thinking, Lean Startup a Sprints. Přesně tyto metody budou moci hravým způsobem, formou společné zábavné součinnosti při řešení úkolů, zažít vystavující startupy a také návštěvníci zastupující středně velké firmy. Moderátorem akce bude Founders Fight Club. 

Přehlídka SCALE11, kterou vytvořila veletržní správa Deutsche Messe s podporou Spolkového svazu německých startupů (Bundesverband Deutsche Startups) v roce 2015, využívá širokou síť partnerů a podporovatelů. SCALE11 nyní podporují tyto organizace: BAND, Berlin Valley, Bits&Prezels, Spolkový svaz německých startupů (Bundesverband Deutsche Startups), Spolkový svaz internetové medicíny (Bundesverband Internetmedizin), Desk.Works, Deutsche Bahn, Digitale Wirtschaft NRW, European Startup Network, Founders Fight Club / Best of X, Frankfurter Allgemeine Zeitung, Fuckup Nights, Für-Gründer.de, German Accelerator Tech, German American Chamber of Commerce, Gründerszene.de, hannoverimpuls, High-Tech Gründerfonds, ICT Switzerland, Iranian ICT Guild Organization, Ústav technologií v Karlsruhe (Karlsruher Institut für Technologie (KIT)), bankovní skupina KfW Bankengruppe, Nadace Konrada Adenauera (Konrad-Adenauer-Stiftung), main incubator, Mastercard, NBank, Regione Toscana, SAP, Service Partner One, SICTIC a Vertical.  

CeBIT – The Global Event for Digital Business

Veletrh CeBIT v Hannoveru je nejvýznamnější světová akce věnovaná digitalizaci hospodářství, správy a společnosti. Každým rokem se na veletrhu CeBIT schází přes 3 000 firem a asi 200 000 návštěvníků. V centru pozornosti jsou nejnovější technologie jako umělá inteligence, autonomní systémy, Virtual & Augmented Reality, humanoidní roboty a drony. Na veletrhu CeBIT je možno zažít digitalizaci prostřednictvím uživatelských scénářů. Toptéma veletrhu CeBIT 2017 „d!conomy – no limits“ staví do popředí možnosti a šance, které přináší digitální transformace. Protože je veletrh CeBIT spojením výstavy, konference a  networkingu, je povinným termínem pro celé digitální hospodářství.   Veletrh CeBIT poskytuje domov také startupům. Přes 400 startupů  se představí v rámci přehlídky SCALE 11. Veletrh CeBIT 2017 se koná 20. - 24. března 2017. Partnerskou zemí veletrhu je Japonsko. Další informace jsou k dispozici na www.cebit.com.

 

Právě vychází
fv06-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.