Samsung rozšiřuje portfolio telefonů střední třídy – Galaxy A22 a Galaxy A22 5G

Publikováno: 16. června 2021 | autor Redakce
Samsung rozšiřuje portfolio telefonů střední třídy – Galaxy A22 a Galaxy A22 5G

Společnost Samsung Electronics představuje dva nové chytré telefony – Galaxy A22 a Galaxy A22 5G. Řada A, to jsou produkty s nejnovější technologií a výtečnými funkcemi za široce přístupné ceny. Vyznačují se především vynikajícím displejem a skvělým obrazem, což ocení hráči i filmoví fanoušci, velmi dobrým univerzálním fotoaparátem a celkově skvělým poměrem ceny a výkonu, model Galaxy A22 5G navíc i podporou připojení 5G.

Modely Galaxy A22 a A22 5G budou v České republice dostupné v první polovině července ve variantách LTE a 5G. Model LTE bude k dispozici v černé, fialové a bílé barvě za doporučenou maloobchodní cenu 5 299 Kč ve variantě s pamětí 64 GB a za 5 799 Kč s pamětí 128 GB. Model A22 5G se bude prodávat v šedé, fialové a bílé variantě za doporučenou maloobchodní cenu 5 799 Kč s pamětí 64 GB a za 6 399 Kč s pamětí 128 GB.

Samsung rozšiřuje portfolio telefonů střední třídy – Galaxy A22 a Galaxy A22 5G

„Modely Galaxy A22 a Galaxy A22 5G jsou dalším důkazem, že Samsung umí nabídnout cenově dostupné telefony bez jakýchkoli kompromisů v kvalitě,“ vysvětluje Tomáš Balík, ředitel divize mobilních zařízení Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o. „Mezi hlavní přednosti nových modelů patří vynikající displej a u modelu A22 5G samozřejmě bleskurychlé připojení 5G, to vše za skvělou cenu. Zákazníci si tak můžou vychutnat špičkovou rychlost a výkon, ale také spoustu kreativních nástrojů pro vlastní vyjádření. Nové modely navazují na nejlepší tradice oblíbené řady Galaxy A.“

Samsung rozšiřuje portfolio telefonů střední třídy – Galaxy A22 a Galaxy A22 5G

5G a vynikající displej

Díky rychlejšímu a spolehlivějšímu připojení 5G mění Galaxy A22 5G každodenní zavedené zvyky[1]. Při práci i při zábavě budete mít vše k dispozici hned, bez čekání. Další velkou předností obou modelů jsou velké displeje s úhlopříčkou 6,6 palce (16,7 cm), rozlišením FHD+[2] a technologií Infinity-V u modelu A22 5G a 6,4 palce (16,3 cm), rozlišením HD+ a technologií Super AMOLED u modelu A22. Ocení je milovníci streamovaných filmů či seriálů i náruživí hráči. Kromě velké úhlopříčky a skvělého rozlišení se můžete těšit i na plynulé překreslení pohybu díky obnovovací frekvenci displeje 90 Hz. Baterie s kapacitou 5 000 mAh se postará, aby ani po několika hodinách sledování či hraní telefonu nedošla energie a vy jste si ho mohli vychutnat na maximum.

Samsung rozšiřuje portfolio telefonů střední třídy – Galaxy A22 a Galaxy A22 5G

Fotoaparát pro každý den

Další velkou výhodou modelů Galaxy A22 a Galaxy A22 5G je univerzální fotoaparát, díky němuž můžete dokumentovat každodenní život kolem sebe. Hlavní modul má rozlišení 48 megapixelů, doplňuje ho ultraširoký fotoaparát s 5 MPix u A22 5G a 8 MPix u A22, modul pro práci s hloubkou ostrosti s 2 MPix. Model A22 má navíc 2MPix modul makro. Galaxy A22 5G je vybaven předním fotoaparátem s rozlišením 8 MPix, Galaxy A22 pak 13 MPix. Pro fotografování okolí i pro selfies je to skvělá sestava.

Samsung rozšiřuje portfolio telefonů střední třídy – Galaxy A22 a Galaxy A22 5G

Varianty pro každého

Galaxy A22 5G bude k dispozici v několika atraktivních barevných variantách – v šedé, bílé a fialové, Galaxy A22 se nabízí v černé, fialové a bílé, takže si můžete vybrat, jaké provedení vám vyhovuje nejvíc. Díky jednoduchým symetrickým tvarům a zaobleným rohům výborně padne do ruky. Potěší i softwarová výbava, například uživatelské rozhraní One UI Core 3.1. Modely Galaxy A22 a Galaxy A22 5G jsou zkrátka přístroje, které se skvěle hodí pro každodenní práci, kreativní činnosti i zábavu.

 

 

Technické údaje [3]

 

Galaxy A22

Galaxy A22 5G

Rozměry

159,3 x 73,6 x 8,4 mm / 186 g

167,2 x 76,4 x 9,0 mm / 203 g

Displej[4]

6,4“ (16,3 cm) HD+ Super AMOLED (90 Hz) Infinity-U

6,6" (16,7 cm) FHD+ TFT (90 Hz) Infinity-V

Procesor

MediaTek Helio G80 (Octa 2,0 GHz)

MediaTek Dimensity 700 (Octa 2,2 GHz)

Fotoaparát

Zadní

4 moduly

3 moduly

48 MPix (hlavní s OIS) + 8 MPix (ultraširoký) + 2 MPix (pro práci s hloubkou ostrosti) + 2 MPix (macro)

48 MPix (hlavní) + 5 MPix (ultraširoký) + 2 MPix (pro práci s hloubkou ostrosti)

Přední

13 MPix (f2)

8 MPix (f2)

Paměť

4+64 / 4+128 GB

4+64 / 4+128 GB

Baterie[5]

5 000 mAh (15W rychlodobíjení)

5 000 mAh (15W rychlodobíjení)

Provedení

Plast

Plast

 

Čtečka otisků prstů v bočním tlačítku

Čtečka otisků prstů v bočním tlačítku

 [1] Rychlost připojení 5G se liší, vyžaduje optimální síťové podmínky a připojení (vliv má např. frekvence, vytíženost sítě apod.); další informace u mobilního operátora.

[2] Rozměr displeje udává úhlopříčka plného obdélníku, skutečná zobrazovací plocha je menší vzhledem k zaobleným rohům a otvoru objektivu fotoaparátu.

[3] Všechny funkce, technické údaje, specifikace a další produktové informace v tomto dokumentu, včetně uváděných předností, údajů o designu, cenách, komponentech, výkonu, dostupnosti a schopnostech produktů, se můžou bez ohlášení měnit.

[4] Rozměr displeje udává úhlopříčka plného obdélníku, skutečná zobrazovací plocha je menší vzhledem k zaobleným rohům a otvoru pro objektiv fotoaparátu.

[5] Typická hodnota podle nezávislých laboratorních testů. Typickou hodnotou se rozumí průměrná odhadovaná hodnota vzhledem k odchylkám kapacity baterie u testovaných vzorků podle standardu IEC 61960. Jmenovitá (minimální) kapacita je 4 860 mAh. Skutečná výdrž baterie závisí na prostředí v síti, typu využití apod.


Už máte červnové vydání časopisu FOTOVIDEO?

A co v něm najdete? Například:

Je už téměř léto, a tak jsme i s tímto vydáním hodně mezi květinami a ženami. Zasloužili se o to významní autoři jako Jan Stria, Nikola Elefant, Radek Kalhous, Filip Hrebenda, František Dostál, ale také Vít Hassan a známý street fotograf Kevin V Ton. Děkujeme jim a dalším za skvělou spolupráci při přípravě a těšíme se, že se vám naše společná práce bude líbit.

FV 06 21 obsah

Nechybí dvě nové rubriky a v trochu nezvyklém úvodníku se šéfredaktor rozplývá i tuhne Nad dopisy čtenářů….

Mimochodem! Vidíme, že si všímáte našich QR kódů, které výrazně rozšiřují zážitky s naším časopisem a píšete si o další videa tak, abyste si je mohli snímat čtečkou na vašem chytrém telefonu. Budou určitě!

Fotograf roku má aktuální téma: Příroda ve městě

Projděme se po městě a zachyťme otisky a krásu matičky přírody. Parky mají svá kouzelná zákoutí, strom na náměstí majestátně odolává sevření urbanistiky. Alej v ulici poskytuje milosrdný stín a příroda se dere do města sama o sobě i bez lidského přičinění. Foťte a vkládejte své příspěvky na toto téma do soutěže Fotograf roku průběžně a kdykoli a nejpozději do 27. 6. 2021 na http://fotografroku.ifotovideo.cz

FOTOGRAF ROKU: ŽIVOT SE ZVÍŘATY

Speciální téma Fotografa roku: Makro – vyhraj objektiv Laowa

Aktuálně je v nabídce na našem trhu již 7 různých makroobjektivů Laowa. I proto se tato významná značka stala partnerem speciální kategorie, do níž můžete vkládat své makrofotografie. Makro je nádherný fotografický žánr plný úžasných překvapení. Čím překvapí naši soutěžící? Vítěz: získá možnost nákupu makroobjektivu Laowa a příslušenství dle vlastního výběru v celkové hodnotě 17 000 Kč. Vkládejte své snímky zde: http://fotografroku.ifotovideo.cz/galerie.php?theme=266

Je toho hodně, co vám v tomto vydání nabízíme, vybírejte například:

ROZHOVOR: NIKOLA ELEFANT

K módní fotografii jsem se dostala později

ROZHOVOR: NIKOLA ELEFANT

ROZHOVOR: VÍT HASSAN

Novinář a fotograf demonstrací na volné noze…

vit-hassan-02.jpg

RECENZE KNIHY: FRANTIŠEK DOSTÁL

Nádraží Braník aneb vlak do stanice touha

RECENZE KNIHY: FRANTIŠEK DOSTÁL

PRAXE: FILIP HREBENDA TAKÉ NA ISLANDU

Co si vzít s sebou a jak fotit v této žhavé destinaci?

PRAXE: FILIP HREBENDA TAKÉ NA ISLANDU

PRAXE: ANALOGOVÁ ŠKOLA INVESTIČNÍ?

Vyberete si specialitu nebo investiční kousek?

PRAXE: ANALOGOVÁ ŠKOLA INVESTIČNÍ?

PRAXE: JAN STRIA MAKRO FOTIL A TESTOVAL

Jak to jde s Canonem 100 mm f/2.8L RF nebo EF?

PRAXE: JAN STRIA MAKRO FOTIL A TESTOVAL

TECHNIKA: LAOWA ARGUS 33 mm f/0,95 CF APO

Jaká je tato překvapivá a vysoce světelná novinka?

TECHNIKA: LAOWA ARGUS 33 mm f/0,95 CF APO

FOTOGRAF ROKU: ŽIVOT SE ZVÍŘATY

Toto téma ihned po otevření nalákalo hodně kreativních a zkušených autorů. Jak jste dopadli vy?

POZOR, máme nový dárek plný poezie k vašemu předplatnému, vyberte si ho! Už jste si objednali vaše FotoVideo až domů! Je to stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

K celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo prostě dárky odjakživa patří. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARME k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

Zvolte si půvaby červnového FotoVideo

 

Právě vychází
fv06-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.