FUJIFILM rozšiřuje svou řadu X o nový fotoaparát XT30 II

Publikováno: 21. září 2021 | autor Redakce
FUJIFILM rozšiřuje svou řadu X o nový fotoaparát XT30 II

FUJIFILM XT30 II má vylepšený zadní panel LCD, rychlý a přesný systém automatického zaostřování a možnost nahrávání videa ve vysoké kvalitě 4K/30P. Fotoaparát nabízí sériové snímání rychlostí až 8 snímků/s v režimu mechanické závěrky a až 30 snímků/s v režimu elektronické závěrky bez blackoutu.

FUJIFILM rozšiřuje svou řadu X o nový fotoaparát XT30 II

 • 26,1 MPix snímač APS-C X-Trans BSI CMOS 4
 • X-Processor 4 s Quad CPU
 • Video DCI a UHD 4K30; F-Log Gamma
 • Elektronický hledáček OLED s rozlišením 2,36 mil bodů
 • Výklopný dotykový LCD displej 3,0" s rozlišením 1,04 mil bodů
 • Automatické zaostřování s 425bodovou fázovou detekcí
 • Rozšířené snímání ISO 80-51200, 30 fps
 • Bluetooth a Wi-Fi; Režim sportovního vyhledávače
 • Hmotnost: 378 g
 • Barevné variace: černá nebo stříbrná
 • FUJIFILM rozšiřuje svou řadu X o nový fotoaparát XT30 II

Nový přírůstek do řady digitálních bezzrcadlovek FUJIFILM X, které jsou známé svým kompaktním a lehkým tělem i vynikající kvalitou obrazu, která je založená na vlastní technologii reprodukce barev. X-T30II vychází ze svého předchůdce – oblíbeného modelu X-T 30, ale přináší inovace v podobě vysokorychlostního AF a kvalitu obrazu odpovídající vlajkovému modelu FUJIFILM X-T 4.

FUJIFILM rozšiřuje svou řadu X o nový fotoaparát XT30 II

Mimořádného výkonu dosahuje díky kombinaci obrazového senzoru 4. generace a procesoru s 26,1 Mpx rozlišením a vysokorychlostním AF a 100% pokrytím senzoru body s fázovou detekcí. Mezi pokročilými funkcemi fotoaparát disponuje i osmi směrným joystickem pro snadné zaostření na požadovaný bod, novým intuitivním dotykovým displejem s vylepšenou odpovědí a lepším designem těla fotoaparátu, který nabízí stabilnější úchop a pohodlnější fotografování i při použití objemnějších objektivů. Oproti svému předchůdci nabízí lepší rozlišení LCD displeje a vylepšený autofokus.

FUJIFILM rozšiřuje svou řadu X o nový fotoaparát XT30 II

X-T30 II vybaven 26,1MP APS-C X-Trans BSI CMOS 4 snímačem formátu APS-C se zadním osvitem, který poskytuje prokreslený obraz a špičkový výkon za horších světelných podmínek. Snímač typu X-Trans více napodobuje organickou povahu filmu, aby vytvořil jemnější barvy a tónové přechody a zároveň omezil moaré a aliasing.

Rychlé a vysoce přesné automatické ostření s rychlostí zaostření pouhých 0,02 s je doplněno výjimečnou schopností sledovat pohybující se objekt a zachytit jakýkoliv moment v nejrůznějších fotografických situacích. Fotoaparát dokáže také využít automatické zaostřování s fázovou detekcí v podmínkách blízkých tmě - konkrétně až -7,0 EV pro přesné zachycení objektu při slabém osvětlení a v interiéru.

FUJIFILM rozšiřuje svou řadu X o nový fotoaparát XT30 II

X-T30 II nabízí širokou škálu funkcí videa, včetně interního nahrávání videa ve formátu UHD 4K 30 fps s rychlostí až 200 Mb/s, Full HD ve 120 fps a možnost ukládat soubory MPEG-4 AVC/H.264 nebo HEVC/H.265. Rychlost čtyřjádrového procesoru X-Processor 4, která je velkým přínosem pro celkový výkon videa, umožňuje vysokou rychlost čtení při nahrávání videa 4K, což pomáhá snížit rolling shutter efekt při natáčení pohybujících se objektů.


Už máte zářijové číslo časopisu FOTOVIDEO?

Hned na prvních deseti stranách najdete nejlepší produkty roku tak, jak je vybrali a odhlasovali experti světové organizace EISA. Věnujeme se samozřejmě expertní skupině Photography, které jsme členem a jsme rádi, že v celkovém přehledu najdete i vám důvěrně známé značky a produkty.

Následují dva výborní zástupci mladé fotografické generace, shodou okolností oba dlouhodobě pracující v zahraničí. Je nám velkou ctí uvítat na našich stránkách Janu Ašenbrennerovou a Davida Harnga.

FV 09 21

Jako každý rok, tak i letos přinášíme tradiční vyhodnocení soutěže EISA MAESTRO, která díky účasti vysoce kvalitních fotografů ze dvou desítek zemí přinesla nádherné výsledky. Představujeme Willema Kuijperse z Nizozemí, Paulinu Petit z Francie a Barbaru Farkas z Maďarska. Téma Faces (Tváře) zaujalo i řadu našich výborných fotografů a vítěz našeho národního kola se Roman Jaroš, se tentokrát umístil těsně na čtvrtém místě. Kvalita české fotografie se prostě nezapře!

A to už jsme za čtyřicátou stranou, hned poté, co jsme si prohlédli novou FotoEsej Kevina V Tona a upoutávku na nádhernou brněnskou výstavu Otisk cest, kterou připravila manželská dvojice dvou úžasných francouzských fotografů. Za velmi důležitý považujeme investigativní článek JUDr Pavly Nečasové v rubrice FotoPrávo, který se zabývá obranou proti zneužití zdánlivě běžných autorských fotografií, popisuje přístup Policie ČR i našich soudů a nabízí způsob, jak se má postižený fotograf bránit.

V polovině a druhé polovině tohoto vydání jsme si dovolili poblahopřát vítězům největší fotografické soutěže současnosti s názvem CEWE Photo Award, s tím, že se těšíme na celkového vítěze, kterého porota této soutěže vyhlásí v tomto měsíci září. Pokračujeme dalšími inspirativními a praktickými články od Jakuba Cejpka, Lukáše Tycara, Jana Strii a dalších a dalších a samozřejmě nechybí vyhodnocení a nejlepších dvacet snímků z tématu Příroda ve městě, soutěže Fotograf roku.

Nezapomeňte si občas prohlédnout některé z videí, která vám v našich materiálech nabízíme formou QR kódu. Dozvíte se ještě více…

Fotograf roku 21 jde do finále a má nová témata pro 22. ročník

Téma STOPY na vás čeká až do 26. září! Nezapomeňte vložit své nápadité snímky! Píšeme o něm v záhlaví jeho galerie: „Také vám připadá poslední téma symbolické? Každý po sobě zanecháváme stopy a třeba i elektronickou, soutěžní a obrazovou stopu. Otisky nohou či tlapek v písku, blátě, sněhu… nebo jiné otisky činnosti – například bobří hráze, ptačí hnízda, stopy lidské civilizace…“ Více na: http://fotografroku.ifotovideo.cz

FV 09 21

V zářijovém FotoVideo například najdete:

ROZHOVOR: DAVID HARING

Krajina je moje srdcovka, ale objevuji i další fotografické žánry.

ROZHOVOR: DAVID HARING

ROZHOVOR: JANA AŠENBRENNEROVÁ

Focením žiji, lidé jsou pro mě magnety.

ROZHOVOR: JANA AŠENBRENNEROVÁ

FOTOPRÁVO: ZNEUŽITÁ FOTOGRAFIE?

Fotografové, braňme si svá autorská práva!

SOUŤĚŽ: CEWE PHOTO AWARD 2021

Vyhlášení deseti vítězů užšího výběru této největší světové soutěže.

SOUŤĚŽ: CEWE PHOTO AWARD 2021

NEGATIV, NEBO DIAPOZITIV – O TO ZDE BĚŽÍ

Filmová fotografie je krásná z mnoha důvodů. Zkusíte ji?

NEGATIV, NEBO DIAPOZITIV – O TO ZDE BĚŽÍ

MINIATURNÍ SVĚT PŘED OBJEKTIVEM

Makrofotografie je jedním z nejoblíbenějších fotografických žánrů. Už jste jí zkusili a s čím?

MINIATURNÍ SVĚT PŘED OBJEKTIVEM

LAOWA PŘEDSTAVUJE: LUKÁŠ TYCAR

Laowa Argus 33 mm f/0,95 CF APO 52 oceněný EISA.

LAOWA PŘEDSTAVUJE: LUKÁŠ TYCAR

FOTOGRAF ROKU: NOVÁ TÉMATA

Ročník 22 největší naší fotografické soutěže začíná novými tématy, která brzy najdete na našem webu.

FOTOGRAF ROKU: NOVÁ TÉMATA

…a další a další důležité, inspirativní i praktické články

Podzim je pomalu a jistě zde, je čas na nové předplatné! Chcete paměťovou kartu LEXAR, módní tašku či parfém, předplatné ZONER? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou v omezených počtech! Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Vybírejte si na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte. Takové je naše předplatné!

V září FotoVideo září

 

Právě vychází
fv06-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.