FUJIFILM GFX 50S II

Publikováno: 13. září 2021 | autor Redakce
FUJIFILM GFX 50S II

Druhá generace středoformátové bezzrcadlovky GFX 50S by měla být na trhu na konci září. V kompaktním a lehkém těle přináší mnoho skvělých vlastností – IBIS stabilizaci obrazu s hodnotou až 6,5 EV, rozlišením přes 50 MPix, 117bodovým AF systémem nebo ISO až 102400.

Základní popis:

  • Rozlišení 51,4 MPix, snímač CMOS 43,8×32,9 mm.
  • Zpracování obrazu X-Processor 4.
  • OLED hledáček s rozlišením 3,69 mil bodů.
  • 3,2" dotykový výklopný LCD s rozlišením 2,36 mil bodů.
  • 117bodový AF systém s detekcí kontrastu.
  • ISO 50-102400, 3 fps.
  • Nahrávání videa ve Full HD 1080p při 30 fps.
  • Fotografování s možností nastavení více poměrů stran.
  • Režimy simulace filmu.
  • Odolné tělo z hořčíkové slitiny.

Fujifilm GFX 50S II má 51,4 MPix senzor typu CMOS s vylepšeným obrazovým senzorem X-Processor 4. Díky tomu nabídne extrémně široký dynamický rozsah. Široký rozsah citlivosti se pohybuje v hodnotách ISO 50–102400 a pomůže výrazně při práci v obtížných světelných podmínkách. Velký senzor v kombinaci se špičkovým zpracováním obrazu generuje nízký digitální šum s vysokým kontrastem a se zvláště hladkými tonálními i barevnými přechody.

FUJIFILM GFX 50S II

Aktualizovaný obrazový procesor doplňuje 117bodový systém automatického ostření, který zajistí vždy přesné a rychlé zaostření. A to bez ohledu na to, jde-li o sledování rychle se pohybujícího objektu nebo klidnější portrétní fotografii. Vylepšený algoritmus automatického zaostřování zvyšuje výkon ostření ve všech režimech, včetně detekce obličeje a očí.

FUJIFILM GFX 50S II

GFX 50S II je osazen 5osým systémem stabilizace obrazu v těle fotoaparátu, přičemž zisk stabilizátoru uvádí výrobce až 6,5 EV. Fotografovat nebo natáčet vysoce kvalitní videa lze buď pomocí elektronického hledáčku/EVF (s rozlišením 3,69 mil bodů a 0,77x zvětšením) nebo zadním 3,2" dotykovým a výklopným LCD s rozlišením 2,36 mil bodů. IBIS stabilizace umí spojit 16 RAW souborů dohromady v jeden snímek s rozlišením 200 Mpix.

FUJIFILM GFX 50S II

Tělo GFX 50S II je vyrobeno ze slitiny hořčíku, která je lehká a velice odolná. Současně je fotoaparát odolný vůči prachu, vlhku, dešti a mrazu až do -10°C.

Díky velkému snímači CMOS s rozměry 43,4×32,9 mm a rozlišením 51,4 MPix i vylepšenému procesoru X 4 může poskytovat špičkové snímky se 14bitovou hloubkou. Rozsah citlivosti je standardně ISO 100–12800 nicméně lze jej rozšířit až na ISO 50–102400. Mimo standardního formátu obrazu 4:3, lze použít hned celou řadu alternativních velkých formátů: 1: 1, 65:24, 5:4, 7:6, 3:2. a 16: 9. Obrazový procesor a senzor také umožňují nepřetržité snímání až 3 fps nebo záznam videa ve Full HD 1080p při snímkovací frekvenci: 23, 24, 25, 29, 97 a 98 fps.

Mechanická závěrka umožňuje pracovat s expozičními časy od 60 minut až do 1/4 000 s. Elektronická závěrka poté umožňuje expoziční čas ještě výrazněji zkrátit – až 1/16 000 s.


Už máte zářijové číslo časopisu FOTOVIDEO?

Hned na prvních deseti stranách najdete nejlepší produkty roku tak, jak je vybrali a odhlasovali experti světové organizace EISA. Věnujeme se samozřejmě expertní skupině Photography, které jsme členem a jsme rádi, že v celkovém přehledu najdete i vám důvěrně známé značky a produkty.

Následují dva výborní zástupci mladé fotografické generace, shodou okolností oba dlouhodobě pracující v zahraničí. Je nám velkou ctí uvítat na našich stránkách Janu Ašenbrennerovou a Davida Harnga.

FV 09 21

Jako každý rok, tak i letos přinášíme tradiční vyhodnocení soutěže EISA MAESTRO, která díky účasti vysoce kvalitních fotografů ze dvou desítek zemí přinesla nádherné výsledky. Představujeme Willema Kuijperse z Nizozemí, Paulinu Petit z Francie a Barbaru Farkas z Maďarska. Téma Faces (Tváře) zaujalo i řadu našich výborných fotografů a vítěz našeho národního kola se Roman Jaroš, se tentokrát umístil těsně na čtvrtém místě. Kvalita české fotografie se prostě nezapře!

A to už jsme za čtyřicátou stranou, hned poté, co jsme si prohlédli novou FotoEsej Kevina V Tona a upoutávku na nádhernou brněnskou výstavu Otisk cest, kterou připravila manželská dvojice dvou úžasných francouzských fotografů. Za velmi důležitý považujeme investigativní článek JUDr Pavly Nečasové v rubrice FotoPrávo, který se zabývá obranou proti zneužití zdánlivě běžných autorských fotografií, popisuje přístup Policie ČR i našich soudů a nabízí způsob, jak se má postižený fotograf bránit.

V polovině a druhé polovině tohoto vydání jsme si dovolili poblahopřát vítězům největší fotografické soutěže současnosti s názvem CEWE Photo Award, s tím, že se těšíme na celkového vítěze, kterého porota této soutěže vyhlásí v tomto měsíci září. Pokračujeme dalšími inspirativními a praktickými články od Jakuba Cejpka, Lukáše Tycara, Jana Strii a dalších a dalších a samozřejmě nechybí vyhodnocení a nejlepších dvacet snímků z tématu Příroda ve městě, soutěže Fotograf roku.

Nezapomeňte si občas prohlédnout některé z videí, která vám v našich materiálech nabízíme formou QR kódu. Dozvíte se ještě více…

Fotograf roku 21 jde do finále a má nová témata pro 22. ročník

Téma STOPY na vás čeká až do 26. září! Nezapomeňte vložit své nápadité snímky! Píšeme o něm v záhlaví jeho galerie: „Také vám připadá poslední téma symbolické? Každý po sobě zanecháváme stopy a třeba i elektronickou, soutěžní a obrazovou stopu. Otisky nohou či tlapek v písku, blátě, sněhu… nebo jiné otisky činnosti – například bobří hráze, ptačí hnízda, stopy lidské civilizace…“ Více na: http://fotografroku.ifotovideo.cz

FV 09 21

V zářijovém FotoVideo například najdete:

ROZHOVOR: DAVID HARING

Krajina je moje srdcovka, ale objevuji i další fotografické žánry.

ROZHOVOR: DAVID HARING

ROZHOVOR: JANA AŠENBRENNEROVÁ

Focením žiji, lidé jsou pro mě magnety.

ROZHOVOR: JANA AŠENBRENNEROVÁ

FOTOPRÁVO: ZNEUŽITÁ FOTOGRAFIE?

Fotografové, braňme si svá autorská práva!

SOUŤĚŽ: CEWE PHOTO AWARD 2021

Vyhlášení deseti vítězů užšího výběru této největší světové soutěže.

SOUŤĚŽ: CEWE PHOTO AWARD 2021

NEGATIV, NEBO DIAPOZITIV – O TO ZDE BĚŽÍ

Filmová fotografie je krásná z mnoha důvodů. Zkusíte ji?

NEGATIV, NEBO DIAPOZITIV – O TO ZDE BĚŽÍ

MINIATURNÍ SVĚT PŘED OBJEKTIVEM

Makrofotografie je jedním z nejoblíbenějších fotografických žánrů. Už jste jí zkusili a s čím?

MINIATURNÍ SVĚT PŘED OBJEKTIVEM

LAOWA PŘEDSTAVUJE: LUKÁŠ TYCAR

Laowa Argus 33 mm f/0,95 CF APO 52 oceněný EISA.

LAOWA PŘEDSTAVUJE: LUKÁŠ TYCAR

FOTOGRAF ROKU: NOVÁ TÉMATA

Ročník 22 největší naší fotografické soutěže začíná novými tématy, která brzy najdete na našem webu.

FOTOGRAF ROKU: NOVÁ TÉMATA

…a další a další důležité, inspirativní i praktické články

Podzim je pomalu a jistě zde, je čas na nové předplatné! Chcete paměťovou kartu LEXAR, módní tašku či parfém, předplatné ZONER? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou v omezených počtech! Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Vybírejte si na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte. Takové je naše předplatné!

V září FotoVideo září

 

Právě vychází
fv07-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.