Rozhovor – EVA KUČMÁŠOVÁ

Publikováno: 2. července 2021 | autor Redakce
Rozhovor – EVA KUČMÁŠOVÁ

Nestává se nám často, abychom současně s rozhovory a medailony s vynikajícími fotografy získali možnost popovídat si s někým významným, kdo se stará o to, aby bylo čím fotit a ideálně to pak i tisknout… Navíc se přiznám, že se na každý rozhovor se zástupkyní něžného pohlaví opravdu těším (doufám, že se teď na mě muži a zástupci dalších pohlaví nebudou zlobit…).

Ptal se: Rudolf Stáhlich, odpovídala: Eva Kučmášová, www.canon.cz

Evo, jestli se nepletu, aktuálně jsi celosvětově nejvýše postavenou českou manažerkou ve společnosti Canon a současně jedinou ženou v top managementu regionu 4CE společnosti Canon EMEA. Můžeš prosím nám prostým fotografům, neznalým těchto výšin, vysvětlit nejdříve ty pojmy (4CE, EMEA atd.) a pak trochu konkrétně nastínit své pocity v této funkci a vylíčit, co je vlastně náplní tvé práce?

Celosvětově nevím, ale možné to je… v Canon EMEA to tak asi bude. Zkratky jsou u nás taková hra, máme jich mraky. Začnu odshora: region Canon EMEA zahrnuje Evropu, Blízký východ a Afriku. Před dvěma lety vzniklo upořádání 4CE, kam patří Polsko, Slovensko, Česko a Maďarsko a spadá pod Canon EMEA.

Realita je taková, že z lokálního řízení jsme přešli na regionální a snažíme se spolupracovat, učit se navzájem a jako více menších států, které vystupují jako jeden region, máme mnohem větší sílu v rámci společnosti.

Já mám v těchto zemích konkrétně na starosti týmy zajišťující interní, externí, korporátní a marketingovou komunikaci a představování novinek. Mimoto jsem členem top managementu, tak mohu do spousty věcí mluvit…

Rozhovor – EVA KUČMÁŠOVÁ

Na sledování kvality a vývoje české fotografie ti asi moc času nezbývá, že? Nebo máš nějaký systém, jak skloubit náročnou práci s uměním, rodinou, a ještě mít nějaký volný čas?

Přiznám se, že jsem před příchodem do Canonu o fotografii moc nevěděla, takže se učím za pochodu. Naštěstí na to mám

vyčleněnou i část pracovní doby a skvělé lidi kolem sebe. Skloubit to jde, jen prostě nemůžeš být ve všem perfektní, navíc Canon není jen o fotografii a můj favorit je velkoformátový tisk.

Pojďme ale trochu k číslům, statistikám a výsledkům. Nechci, aby si čtenáři mysleli, že tu vytváříme Canonu PR. Vím ale moc dobře, že společnost ohlásila velmi dobré výsledky za minulé období, a mě by zajímalo, jaké opravdu jsou, jak v jejich rámci dopadl náš region a co tato čísla pro tak velkou společnost znamenají?

Trend je vlastně všude dost podobný, region 4CE nevyjímaje. V rámci něj i lokálně jsme…

Celý článek si přečtěte v červencovém vydání časopisu FOTOVIDEO:

Tento rok je pro nás velmi důležitý, nejen tou celoroční oslavou našeho čtvrtstoletí, ale i tím, že se snad jeho podstatná část odvine v normálních časech, a tak i časopisecká distribuce se po dvou letech ještě o něco zlepší. Tím chceme současně moc poděkovat všem, kteří si nás nově předplatili (a těm, co si předplatné obnovili určitě a ze srdce také!), díky nimž nám počet předplatitelů zase o dost stoupl.

Pětadvacáté léto s časopisem FotoVideo

Má to logiku, zvykáme si všichni na doručování všeho až domů, a tak proč ne také pravidelné dodávky časopis FotoVideo, když ho dostanu až domů, o den dříve, levněji a bez poštovného, navíc s vybraným dárkem zdarma při objednání (mimochodem, podívejte se na náš web do sekce předplatného, máme nové, letní dárky v limitovaných edicích a také nové, paměťové karty).

Využíváte QR kódy na přehrávání videí a webových stránek? Najdete je v tomto vydání skoro v každém článku! A když už tedy jsme u tohoto vydání: Je v něm hodně praktických článků. Je léto, jste určitě mnohem častěji venku, a tak jsme vám do tohoto červencového vydání připravili velký mix fotografické praxe a technických informací tak, abyste se třeba i poučili a inspirovali. Současně přinášíme docela zajímavé informace ze světa foto a video i díky, že jsme v řadě zajímavých akcí a událostí mediálními partnery. Ostatně, když jsme už u toho: pořádáte nějaké větší fotografické setkání, soutěž, výstavu, prezentaci? Pokud ano a je to vaše akce nevonící příliš komerční náplní, určitě nám o ní včas napište. Rádi o ní v některém z našich médií napíšeme. On ten náš web a časopis mají přeci jenom poměrně velký dosah. Stačí se jen podívat například na ty tři desítky tisíc fotografů registrovaných do soutěže Fotograf roku.

Fotograf roku má aktuální téma: Řada, řady

Řada čísel, stromů, lidí, věcí, zvířat… posloupnosti, události, exponenciální… Kde všude dokážete najít řadu? Doma, v zaměstnání, před obchodem, v obilí, na letišti, před kinem? Řada znamená určité uspořádání a někdy i nutnost… Foťte a vkládejte své příspěvky na toto téma do soutěže Fotograf roku průběžně a kdykoli a nejpozději do 31. 7. 2021 na http://fotografroku.ifotovideo.cz

Óda na domácí spotřebiče, Pavel Hujíček

Vybírejte z červencového FotoVideo například:

Pětadvacáté léto s časopisem FotoVideo

ROZHOVOR: EVA KUČMÁŠOVÁ

Vnímám studenty jako budoucnost fotografie…

ROZHOVOR: EVA KUČMÁŠOVÁ

SOUTĚŽ: EISA MAESTRO 2021

Tak kdopak asi zvítězil v národním kole?

SOUTĚŽ: EISA MAESTRO 2021

DOBRODRUŽSTVÍ AŽ NEUVĚŘITELNÉ

Extrémní fotograf v Irsku

DOBRODRUŽSTVÍ AŽ NEUVĚŘITELNÉ

FOTOUDÁLOST: VÁCLAV ŠILHA

Jak se fotí kroje na Chodsku?

FOTOUDÁLOST: VÁCLAV ŠILHA

PRAXE: FOTOŠKODA WEEK JE ZA NÁMI

A dál na plný plyn s programem a workshopy

PRAXE: FOTOŠKODA WEEK JE ZA NÁMI

TECHNIKA: OCUTNÁVKA NOVÉHO ULTRATELEZOOMU

TAMRON 150-500 mm F / 5-6,7 Di III VC VXD

TECHNIKA: OCUTNÁVKA NOVÉHO ULTRATELEZOOMU

… a další a další praktické, inspirativní i technické články

POZOR, POZOR, přidali jsme nové dárky! Chcete paměťovou kartu LEXAR, módní tašku či parfém? Vyberte si! Je to stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

K celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo prostě dárky odjakživa patří. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARME k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

Pětadvacáté léto s časopisem FotoVideo

Za 1 den
vyjde nové číslo FotoVideo.
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.