Republic of Gamers zahajuje prodej nových notebooků Strix SCAR

Publikováno: 5. února 2022 | autor Redakce
04-15-scar-l.jpg

Republic of Gamers (ROG) zahájil prodej herních notebooků Strix SCAR v Česku. Nová generace je dostupná ve velikostech úhlopříčky 15,6 a 17,3 palce a je vybavena novými komponenty od Intelu a NVIDIA a také operační pamětí typu DDR5.

Vyšší výkon

ROG Strix SCAR je herní notebook s operačním systémem Windows 11. Pohání ho procesor až Intel Core i9-12900H v kombinaci s grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX s až 150W napájením. Výbavu doplňuje nová generace operační paměti typu DDR5 s frekvencí 4800 MHz pro plynulý provoz i v zátěži a PCIe Gen 4x4 SSD úložiště.Technologie MUX Switch pomáhá zkracovat odezvu a zvyšovat výkon během hraní, neboť dokáže účinněji propojit dedikovanou grafickou kartu s displejem.

04-15-scar-l.jpg

Moderní herní notebooky totiž obvykle využívají integrovanou grafickou kartu, aby propojila dedikovanou kartu s displejem, což sice pomáhá šetřit energii, ale děje se tak na úkor výkonu. Strix SCAR díky režimu Direct GPU zvyšuje výkon v průměru až o 15 %, a ve vybraných hrách až o 43 %. Pokud hráči potřebují optimalizovat výdrž baterie, mohou se přepnout do hybridního režimu.

Efektivnější chlazení

Výkonné komponenty vyžadují prvotřídní chlazení. ROG proto vylepšil svoji technologii Intelligent Cooling. Strix SCAR využívá k chlazení procesoru tekutý kov, konkrétně nejnovější řešení Thermal Grizzly Conductonaut Extreme. Tato prémiová teplovodivá směs snižuje teplotu až o 15 °C v porovnání s tradičními teplovodivými pastami a zvyšuje tak stabilitu a výkon notebooku při zachování nízké hlučnosti.

11-15-scar-l.jpg

Ventilátory Arc Flow Fans mají 84 lopatek, které jsou různě tenké, čímž zvyšují proudění vzduchu a zároveň snižují turbulence a hlučnost. Odvod teplého vzduchu zajišťují až čtyri výduchy, přičemž protiprachové tunely zabraňují zachycování prachu na jednotlivých komponentech. Tichý režim s technologií ROG 0 dB Ambient Cooling umožňuje zcela vypnout ventilátory, takže je notebook při provozu zcela tichý.

Špičkové technologie

Herní notebooky řady Strix mají špičkový výkon, k čemuž jim pomáhají moderní technologie. Jsou např. vybaveny displeji s vysokou obnovovací frekvencí, což garantuje skvělou odezvu ve hrách. Strix SCAR 17 nabízí IPS displej s rozlišením 1080p a 360Hz obnovovací frekvencí, dobou odezvy 3 ms a technologiemi Dolby Vision HDR a Adaptive-Sync. Další možností je konfigurace displeje s QHD rozlišením, u kterého došlo k výraznému mezigeneračnímu zvýšení frekvence ze 165 Hz na 240 Hz.

05-15-scar-l.jpg

Notebooky ROG Strix podporují i technologie Dolby Atmos a Hi-Res audio pro kvalitních poslech ze sluchátek. V rámci konektivity došlo oproti minulé generaci k výměně jednoho portu USB-A za USB-C port. Nechybí ani podpora Thunderbolt 4 pro ultrarychlý přenos dat napříč kompatibilními zařízeními.

Styl, který si sami zvolíte

Strix SCAR zaujme i z vnějšku. Jeho šasi vyzařuje sílu a průhledná opěrka dlaní umožňuje nahlédnout do jeho útrob. RGB podsvícení jednotlivých kláves nabizí miliony světelných kombinací, které lze synchronizovat s dalšími ROG zařízeními pomocí technologie Aura Sync.

01-15-scar-l.jpg

Podsvícený rámeček pod displejem a logo ROG na víku umožňují hráčům přizpůsobit si design notebooku podle svých preferencí.Možnosti personalizace sa ale neomezují pouze na světelné efekty. Tři speciální odnímatelné krytky Armor Cap jsou součástí balení notebooku, takže si hráči mohou vytvořit vlastní design nebo si na 3D tiskárně vytisknout další krytky.

Herní notebooky ROG Strix SCAR 15 a SCAR 17 (2022) jsou již v Česku v prodeji za cenu od 68 990 Kč s DPH

Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.