Profesionální super teleobjektiv, který umožňuje focení z ruky při ekvivalentních ohniscích až 1000 mm a nový firmware pro E-M1X

Publikováno: 17. listopadu 2020 | autor Redakce
Profesionální super teleobjektiv, který umožňuje focení z ruky při ekvivalentních ohniscích až 1000 mm a nový firmware pro E-M1X

Profesionální super teleobjektiv, který umožňuje focení z ruky při ekvivalentních ohniscích až 1000 mm a nový firmware pro E-M1X.

M.Zuiko Digital ED 150-400mm F4.5 TC1.25x IS PRO

a E-M1X firmware s inteligentní detekcí ptáků.

Tyto novinky byly dlouho očekávané zejména mezi fotografy divoké přírody a outdoorových sportů:

Objektiv Olympus M.Zuiko Digital ED 150-400mm F4.5 TC1.25x IS PRO je dokončen a připraven k nasazení. Tento profesionální teleobjektiv s vysokým rozlišením je vybaven vestavěným 1,25x telekonvertorem a pokrývá širokou škálu ohniskových vzdáleností ekvivalentní 300-1000mm*. V kombinaci s volitelným telekonvertorem M.Zuiko Digital 2x MC-20 je možné dosáhnout ohniska až 2000mm*. Objektiv je založen na standardu Micro Four Thirds a je vybaven vysoce výkonným 5osým stabilizátorem obrazu. Spolu s E-M1X poskytuje nejvýkonnější stabilizaci na trhu, totiž 8 EV kroků**, což je ideální pro focení s dlouhými ohnisky z ruky. Tento unikátní objektiv bude v prodeji koncem ledna 2021.

profesionalni-super-teleobjektiv,-ktery-umoznuje-foceni-z-ruky-pri-ekvivalentnich-ohniscich-az-1000-mm-a-novy-firmware-pro-e-m1x-1.jpg

Aby mohli majitelé E-M1X plně využít potenciál nového superteleobjektivu a dalších objektivů M.Zuiko, byl vylepšen také firmware samotného fotoaparátu. K inteligentní detekci objektů AF (Inteligent subject tracking AF) využívající technologií Deep Learning, (založené na AI), byla přidána nově detekce ptáků. Díky této nové funkci fotoaparát automaticky upřednostňuje detekci ptačího oka pro zaostření a jeho sledování. Fotograf se tak může plně soustředit na samotnou kompozici snímku, nikoliv na zaostřování. Nový firmware obsahuje další funkční vylepšení, například výstup RAW videa, který vyžadují profesionální video produkce. Firmware bude k dispozici od 3. prosince 2020.

profesionalni-super-teleobjektiv,-ktery-umoznuje-foceni-z-ruky-pri-ekvivalentnich-ohniscich-az-1000-mm-a-novy-firmware-pro-e-m1x-2.jpg

Profesionální zoomový teleobjektiv s vysokým rozlišením, se kterým můžete fotit bez stativu i při ohniscích až 1000 mm.

Objektiv je vybaven vestavěným 1,25x telekonvertorem, který nijak nesnižuje jeho vysoký optický výkon a umožňuje fotografování z ruky s ekvivalentním ohniskem až 1000mm*. Podporovány jsou také volitelné telekonvertory M.Zuiko Digital 1.4x (MC-14) a M.Zuiko Digital 2x (MC-20). V kombinaci s MC-20 poskytuje tento objektiv maximální ohnisko až 2000mm*. Objektiv M.Zuiko Digital ED 150-400mm F4.5 TC1.25x IS PRO dokáže zaostřovat ze vzdálenosti pouhých 1,3m v celém rozsahu zoomu, čímž docílí zvětšení obrazu 0,57x*, které se zvyšuje na 0,71 x* při aktivaci vestavěného telekonvertoru. Objektiv tak lze velice dobře použít například pro přírodní makro fotografii.

Sofistikovaná optická konstrukce objektivu zahrnuje celkem 28 optických členů v 18 skupinách, včetně nově vyvinuté asférické čočky s extrémně nízkým rozptylem (EDA) a velkým průměrem a čtyř členů se super nízkým rozptylem (Super ED). To zaručuje redukci odlesků a rozptylu barev v celém rozsahu zoomu a vynikající kresbu detailu po celé ploše záběru. A to i při cloně F4,5. Originální technologie Z Coating Nano společnosti Olympus se využívá k zajištění ostrého a jasného obrazu i v obtížných fotografických situacích, jako je focení v protisvětle.

profesionalni-super-teleobjektiv,-ktery-umoznuje-foceni-z-ruky-pri-ekvivalentnich-ohniscich-az-1000-mm-a-novy-firmware-pro-e-m1x.jpg

Kompaktní a lehký design odolný proti povětrnostním vlivům

Samotný tubus objektivu je vyroben z hořčíkové slitiny. Sluneční clona složená z lehkých uhlíkových vláken pak zajišťuje, že při jejím nasazení se těžiště objektivu nijak neposouvá. Použití optimálních materiálů v každé části objektivu pomáhá udržet pevnost a přesnost při současném dosažení kompaktního a lehkého designu s délkou 314,3mm a hmotností 1875g****. Objektiv M.Zuiko Digital ED 150-400mm F4.5 TC1.25x IS PRO je navržen tak, aby fotografovi umožňoval plynule měnit jednotlivá nastavení a funkce. Spojením s profesionálním fotoaparátem Olympus OM-D E-M1X, který je stejně jako objektiv dokonale zapouzdřen proti prachu, vodě a mrazu, vzniká unikátní sestava, se kterou lze fotografovat i za těch nejdrsnějších klimatických podmínek. Ve srovnání s černým povrchem u konvenčních objektivů, odráží tepelně odolný povlak účinně infračervené paprsky slunečního záření, čímž udržuje teploty uvnitř objektivu na optimální hladině. Přední čočka je opatřena fluoridovou vrstvou, která poskytuje vysoce hladký povrch odolný poškrábání a usnadňuje tak samotné čištění čočky.

 

Nejvýkonnější pětiosá stabilizace na světě s kompenzací až 8 EV** a rychlý a vysoce přesný AF systém

M.Zuiko Digital ED 150-400 mm F4.5 TC1.25x IS PRO podporuje 5osou synchronizovanou stabilizaci (Sync IS). Při ekvivalentním ohnisku 300mm* dosahuje nejsilnější stabilizace obrazu na světě až 8 EV**. I při prodloužení ohniska až na ekvivalentních 2000mm* pomocí volitelného telekonvertoru MC-20, je stabilizace obrazu stále k dispozici. Díky možnosti fotit z ruky, bez použití stativu i při super dlouhých ohniscích, je tento objektiv dokonalým doplňkem speciálně pro wildlife fotografy a fotografy outdoorových sportů. Originální vysoce přesná technologie ztenčování čoček společnosti Olympus umožňuje výrobu ultra lehkých zaostřovacích členů a poskytuje rychlé a vysoce přesné zaostřování v celém rozsahu zoomu.

Firmware OM-D E-M1X verze 2.0 s automatickou detekcí ptáků

V rámci systému inteligentní detekce a zaostřování konkrétních subjektů, přibyli vedle vlaků, letadel a motorových sportů nově i ptáci. Systém dokáže  detekovat ptáky všech možných velikostí a druhů. Při fotografování se fotoaparát primárně zaměřuje na ptačí oko. V případě, že oko není schopen detekovat, přepne na detekci celé hlavy nebo těla. Tento AF režim funguje dostatečně dobře i na přirozených stanovištích ptáků, kde se mezi fotografy a fotografované objekty mohou dostat stromy, větve a jiné překážky. To umožňuje fotografovi soustředit se na samotnou kompozici. Inteligentní zaostřovací systém lze použít i ve spojení s funkcí Pro Capture, která se při  fotografování ptáků hojně používá. Tento režim defacto eliminuje zpoždění závěrky tím, že fotografuje ještě před plným domáčknutím tlačítka spouště.  Fotograf tak nikdy nezmešká rozhodující okamžiky, například když pták přilétá krmit mláďata nebo když chytá svoji kořist. Při fotografování se všemi objektivy M.Zuiko Digital, včetně superteleobjektivů, jsou ptáci detekováni po celé zaostřovací ploše, nikoliv jen ve středové části záběru.

 

 

Profesionální super teleobjektiv, který umožňuje focení z ruky při ekvivalentních ohniscích až 1000 mm a nový firmware pro E-M1X

 


Už máte listopadové číslo časopisu FOTOVIDEO?

Z tohoto vydání jsme vám namátkou vybrali:

DIVOKÁ PŘÍRODA: ROSTISLAV STACH

Je složité fotit jeleny v říji? Přečtěte si náš rozhovor s mistrem wildlife.

DIVOKÁ PŘÍRODA: ROSTISLAV STACH

ROZHOVOR: ELIŠKA SKY

„Jako art director stojím za tvořením konceptu a nápadu,“ říká výborná fotografka.

ROZHOVOR: ELIŠKA SKY

ROZHOVOR: MIA KŘIŽKOVÁ

„Člověk má pocit, že pořád musí někam dostat…“ a ono to jde, když se chce!

ROZHOVOR: MIA KŘIŽKOVÁ

ÚVAHA: UMĚLECKÉ FOTOGRAFIE JE PŘÍLIŠ?

Zkuste si zapolemizovat s Františkem Dostálem!

NÁŠ SERIÁL: JEDENÁCTÝ DÍL S CENTREM FOTOŠKODA

Tradice fotografických služeb v centru Prahy je dlouhá a jejich kvalita je známá.

NÁŠ SERIÁL: JEDENÁCTÝ DÍL S CENTREM FOTOŠKODA

RECENZE KNIHY: JAN ŠMÍD PHOTOGRAPHY

Tuto publikaci si moc přejeme jako dárek pro vás k předplatnému…

RECENZE KNIHY: JAN ŠMÍD PHOTOGRAPHY

RECENZE KNIHY: PRAKTICKÝ RÁDCE PRODUKTOVÉHO FOTOGRAFA

Šimon Pikous se svým týmem sestavil fotografickou kuchařku, o kterou je obrovský zájem.

RECENZE KNIHY: PRAKTICKÝ RÁDCE FOTOGRAFA

PRAXE: PŘIPRAVÍME SI VLASTNÍ KALENDÁŘ?

Testovali jsme ideální dárky od CEWE. Můžete si vybrat a zkusit i adventní!

PRAXE: PŘIPRAVÍME SI VLASTNÍ KALENDÁŘ?

FOTOGRAF ROKU: JEDENÁCTÉ TÉMA NA VÝBORNOU

Řeky a potoky, moře a jezera opravdu umíte! Je to zážitek sledovat vaše fotografie.

FOTOGRAF ROKU: JEDENÁCTÉ TÉMA NA VÝBORNOU

… a další a další!

Výhodné je si nechat posílat FotoVideo až domů!

Vyberte si z nových i klasických dárků k celoročnímu předplatnému FotoVideo. Je čas si udělat radost (a také vašim blízkým?) pod stromeček! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás na zimní měsíce a vyzkoušejte si zda po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/jedinecna-nabidka-predplatneho-casopisu-fotovideo_10642.html

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte s námi!

Barevné úsměvy listopadového FotoVideo

Právě vychází
fv02-24-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.