Profesionální 4K UHD monitor BenQ SW271 s HDR

Publikováno: 31. října 2017 | autor Redakce
benq-sw271-visual.jpg

Společnost BenQ, mezinárodně uznávaný dodavatel digitálních lifestylových zařízení a expert na LED monitory, uvádí na trh model SW271. Profesionální monitor určený pro fotografy nabízí 10bitový IPS panel s úhlopříčkou 27 palců, 4K UHD rozlišením a pokročilými technologiemi splňujícími standard HDR10.

„Jsme pyšní, že můžeme představit model BenQ SW271, který doplňuje linii profesionálních monitorů vyvinutých pro fotografy,“ říká Conway Lee, prezident BenQ Corporation, a dodává: „BenQ SW271 reprodukuje obraz v profesionální kvalitě a vytváří tak ideální prostředí pro práci s pokročilými aplikacemi a speciálními nástroji ve fotografickém či videoprodukčním oboru.“

Pro přesné zobrazení každé barvy v širokém barevném rozsahu využívá BenQ SW271 pokročilou 14bitovou 3D LUT tabulku, aby bylo dosaženo nízkých hodnot Delta E menších než 2. Monitor vlastní také prestižní certifikaci Technicolor, specifikující striktní přesnost barev.

Novinka reprodukuje realistický obraz s maximální barevnou hloubkou díky rozšíření dynamického rozsahu mezi přirozeně tmavým podáním a vysokým jasem, včetně zobrazení s vysokým rozlišením ze sofistikovaných DSLR a dalších zařízení s podporou HDR.

BenQ SW271 lze nastavit pomocí kalibračního hardwaru X-Rite nebo Datacolor připojeného přes jediný USB Type-C kabel a programu BenQ Pallete Master Element. Jednotlivé režimy a další nastavení monitoru jsou snadno dostupné díky exkluzivnímu ovladači „Hotkey Puck“. Režim GamutDuo umožňuje nastavit současně dva odlišné barevné prostory.

Monitor disponuje odnímatelnou stínící clonou uzpůsobenou pro použití, jak v klasické poloze monitoru, tak při otočení na výšku. V rámci konektivity nabízí čtečku SD karet a konektory USB 3.1 (Gen 1), USB Type-C, HDMI 2.0 a DisplayPort 1.4.

Profesionální monitor BenQ SW271 je k dispozici za doporučenou koncovou cenu 31 190 Kč s DPH v České republice a 1100 euro s DPH na Slovensku. Záruka je 5 let.

Více informací naleznete zde.

 

 

 


Právě vychází
fv06-23-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.