Přichází Sony objektiv FE 70-200MM F4 Macro G OSS II

Publikováno: 28. července 2023 | autor Redakce
ecm-m1--ilce-7m4-stills-dsc00914-a.jpg

Zoomový teleobjektiv FE 70-200MM F4 Macro G OSS II (modelové označení SEL70200G2) pokrývá ohniskové vzdálenosti od 70 mm do 200 mm s maximálním clonou F4 a je kompatibilní s 35mm fullframe fotoaparáty řady α™ (Alpha™) s bajonetem E-mount.

Objektiv FE 70-200MM F4 Macro G OSS II nabízí nejen vysokorychlostní a výkonné ostření, které je pro objektivy G charakteristické, ale jako první zoomový objektiv na světě nabízí možnost hybridního makra v celém rozsahu zoomu s maximálním zvětšením 0,5x v celém rozsahu.

1.-sel70200g2-a-large.jpg

Při použití telekonvertoru (prodává se samostatně) je navíc možné pořizovat snímky jako se superteleobjektivem až do ohniskové vzdálenosti 400 mm a makro snímky v životní velikosti se zvětšením 1:1 v celém rozsahu zoomu.

Tento objektiv je již padesátým fullframovým objektivem s bajonetem E-mount od společnosti Sony. Již od prvního objektivu se společnost Sony snaží podporovat tvůrčí činnost fotografů a kameramanů tím, že přináší nejnovější technologie a rozšiřuje řadu objektivů E-mount, které jsou vhodné pro fullframe i APS-C.

Kompaktní a lehký model, který dokáže výborně zachytit vše od velkých vzdáleností až po záběry zblízka a je kompatibilní s telekonvertorem

Objektiv FE 70-200MM F4 Macro G OSS II s celkovou délkou 149 mm a hmotností přibližně 794 g (bez stativové objímky) lze použít pro širokou škálu různých záběrů, včetně sportovní fotografie, snímků krajiny, divokého ptactva, a dokonce i pro makrofotografii.

ilce-1-ecm-m1-right.jpg

Objektiv umožňuje fotografovat v rozsahu 70 až 200 mm a jako první na světě nabízí možnost polovičního makro snímání s maximálním zvětšením 0,5x v celém rozsahu zoomu. Zdokonalené asférické čočky přispívají k zajištění rovnoměrného a vynikajícího rozlišení a kontrastu po celé ploše snímku. Mimoto potlačují ED členy (Extra-low Dispersion) chromatickou aberaci.

Navíc je objektiv kompatibilní s vysoce výkonným telekonvertorem (prodává se samostatně). Získáte tak superteleobjektiv s ohniskovou vzdáleností až 400 mm (ekvivalent 600 mm při použití s fotoaparátem APS-C), jímž můžete zachytit vzdálené objekty tak, že budou na snímku větší, a s krásným bokehem. Po nasazení telekonvertoru SEL20TC je možné pořizovat makrosnímky s přiblížením až 1:1 v celém rozsahu zoomu.

Rychlé ostření a vynikající výkon při nahrávání videa

Jedinečný lineární motor XD (extreme dynamic) společnosti Sony zvyšuje rychlost ostření až o 20 %. Také výkon sledování pohybujících se objektů se oproti předchozímu modelu zlepšil přibližně dvakrát, takže nepřetržitě sleduje cílový objekt s vysokou přesností. Došlo také k výraznému zlepšení výkonu sledování zaostření při zoomování. Ve spojení s tělem vlajkové lodi α1 je možné pořizovat vysokorychlostní sériové snímky rychlostí až 30 snímků za sekundu.

4.-lina-jakobi-vx8036-sample3.jpg

Kromě toho přibylo nové nastavení SteadyShot MODE3, které optimalizuje algoritmus korekce chvění fotoaparátu a zvyšuje stabilitu záběru při fotografování pohybujících se objektů. V kombinaci s kompatibilním tělem fotoaparátu můžete účinněji kompenzovat chvění fotoaparátu a natáčet filmy se stabilním obrazem.

Intuitivní ovládání a vysoká spolehlivost pro bezpečné použití v náročných podmínkách při fotografování

Objektiv FE 70-200MM F4 Macro G OSS II umožňuje intuitivní a bezpečné ovládání, které pomáhá fotografům a kameramanům. Kromě omezovače rozsahu zaostření a přepínače DMF, který funguje nepřetržitě a okamžitě přepíná z AF na MF (manuální ostření), zajišťuje stabilitu při fotografování superteleobjektivem a pořizování makrofotografií také odnímatelná stativová objímka, která je součástí balení.

ecm-m1--ilce-7m4-stills-dsc00914-a.jpg

Přední prvek objektivu je navíc opatřen fluorovou vrstvou, která usnadňuje odstraňování otisků prstů, prachu, oleje a dalších nečistot z povrchu objektivu. Konstrukce odolná proti prachu a vlhkosti zajistí mimořádnou spolehlivost při venkovním použití v náročných podmínkách a dále umocňuje svobodu při fotografování.

Cena a dostupnost

Nový objektiv FE 70-200mm F4 Macro G OSS II bude na trhu od srpna za doporučenou cenu 48 990 CZK.

Právě vychází
fv06-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.