Polaroid I-2 - špičkový fotoaparát pro dokonalou okamžitou fotografii

Publikováno: 25. září 2023 | autor Redakce
web-polaroid-i-2.jpg

Nový Polaroid I-2 kombinuje tradiční analogové zkušenosti s moderní technologií fotoaparátu a vytváří tak nový standard v oblasti instantní fotografie.

Fotoaparát I-2 je vybaven nejostřejším objektivem Polaroid a vestavěnými manuálními ovládacími prvky, takže poskytuje výjimečnou kvalitu snímků a dává fotografům nástroje, díky nimž se mohou stát mistry svého řemesla.

122242-polaroid-i-2-still2-lifestyle-cococapitan-polaroidi2-fullres.jpg

„Dlouho bylo naším snem vyrobit špičkový fotoaparát Polaroid a dát lidem větší výběr ve světě analogové fotografie - výběr, po kterém toužilo mnoho vášnivých fotografů,“ řekl generální ředitel společnosti Polaroid Oskar Smolokowski. „Abychom mohli vyvinout model I-2, rozšířili jsme náš tým inženýrů a strávili jsme více než čtyři roky navrhováním a dolaďováním každého prvku. Je to nejschopnější fotoaparát, jaký jsme kdy vyrobili, a skutečný milník na naší cestě.“

01-122242.jpg

Srdcem fotoaparátu I-2 je systém tří objektivů s kontinuálním automatickým ostřením, který dokáže pořídit nejostřejší snímky ze všech instantních fotoaparátů Polaroid na integrální film, zatímco široká clona zajišťuje nádhernou hloubku ostrosti. Objektiv byl navržen ve spolupráci s japonskými optickými inženýry s desítkami let zkušeností na vývoji špičkových analogových produktů.

03-122242.jpg

Automatické zaostřování plně využívá výhod objektivu se snímačem LiDAR (Light Detection and Ranging), který přesně detekuje vzdálenost od objektu a automaticky nastavuje objektiv, čímž zajišťuje přesné zaostření. Systém LiDAR umožňuje delší zaostřovací vzdálenost a je spolehlivý i v obtížných scénách s vysokým nebo nízkým osvětlením.

I-2 je první fotoaparát Polaroid na integrální film s vestavěným manuálním ovládáním, které umožňuje větší tvůrčí svobodu. Velký, jasný hledáček nabízí tradiční optický zážitek a sděluje uživateli nastavení fotoaparátu prostřednictvím integrovaného displeje. Rychlost závěrky, světelnost a šest různých režimů fotografování lze volit přímo na fotoaparátu.

122242-polaroid-i-2-still6-lifestyle-maxsiedentopf-polaroidi2-fullres.jpg

Polaroid I-2 dále rozšiřuje kreativní možnosti fotografů - je prvním instantním fotoaparátem kompatibilním s filmy i-Type, 600 a SX-70 a má vestavěný závit na objektiv kompatibilní se 49mm filtry.

Design modelu I-2 je oslavou jeho funkčnosti. Exteriér je postaven kolem objektivu a manuálních ovládacích prvků fotoaparátu. Je vyroben z vysoce kvalitních materiálů a má moderní vzhled, přičemž zůstává jedinečným a nezaměnitelným Polaroidem.

Fotoaparát Polaroid I-2 je stvořen pro digitální věk, je vybaven připojením Bluetooth a dostupná aplikace umožňuje aktualizaci firmwaru i úplné dálkové ovládání fotoaparátu.

04-122242.jpg

Coco Capitán, Kotori Kawashima a Max Siedentopf se stali prvními umělci, kteří vyzkoušeli nový fotoaparát I-2. Společnost Polaroid si jejich práci objednala pro kampaň „Imperfectionists“, která měla oslavit uvedení fotoaparátu na trh a instantní fotografii jako kreativní médium, které je krásně nepředvídatelné a nedokonalé.

„Nezajímá mě dokonalost. Chaos. Spontánnost. Náhodnost. Tam je realita,“ poznamenává slavný španělský umělec Coco Capitán. „Práce s fotoaparátem I-2 a filmem Polaroid je pozoruhodná. Jako tvůrčí nástroj má spoustu možností, přičemž nelze vždy předvídat, jak bude fotografie vypadat. Každý snímek je jedinečný a proces je stejně významný jako výsledek.“

Ceny a dostupnost

Dostupnost bude od 1.10.2023. Cena: Polaroid I-2 – 17.190,- Kč / 709 €

Právě vychází
fv06-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.