Pět nej Samsungu Galaxy S21 Ultra 5G

Publikováno: 3. května 2021 | autor Redakce
Pět nej Samsungu Galaxy S21 Ultra 5G

Už nás asi dobře znáte. Jsme hodně vybíraví a v případě mobilních přístrojů zvlášť. Ale tuto šanci jsme si nemohli nechat ujít. Aktuální vlajková loď Samsungu opravdu stojí za povšimnutí, je totiž vybavena momentálně nejvyspělejší technologií tohoto největšího světového výrobce. Má nejchytřejší fotoaparát špičkové kvality, nejkvalitnější displej a to vše dohromady dává nejvýkonnější smartphone na trhu. Nezapomněli jsme na některé z oněch avizovaných nej? Určitě ne. Pojďme si je pořádně rozebrat.

Text: redakce, foto: Samsung

Nový procesor

První 5nm procesor telefonu Galaxy v sobě skrývá neuvěřitelný výkon a rychlost. Toto vylepšení znamená rychlejší zpracování a vyšší inteligenci ve všech parametrech přístroje a je základem všech nej.

Pět nej Samsungu Galaxy S21 Ultra 5G

Začneme u focení

Špičkový fotoaparát je fakticky tvořen sehranou sestavou čtyř funkčně specifických přístrojů na zadní straně přístroje, jak jsme už několik let zvykli. Čtyřmodulový tým tvoří člen ultraširoký, širokoúhlý a dva teleobjektivy. Základem systému je výrazně vylepšený snímač s rozlišením 108 megapixelů, schopný pořídit fotografie HDR ve 12bitové hloubce se 64násobnou barevnou paletou a více než trojnásobným dynamickým rozsahem. Při natáčení lze vůbec poprvé v řadě Galaxy zvolit rozlišení 4K při rychlosti 60 obr./s při využití všech objektivů včetně předního, takže můžete měnit perspektivu beze ztráty kvality. Možnost fotografovat do formátu RAW ve 12bitové hloubce je samozřejmá a zárukou profesionálního zpracování snímků.

Pět nej Samsungu Galaxy S21 Ultra 5G

Výrazně vylepšen je zoom. Galaxy S21 Ultra nabízí technologii Space Zoom se stonásobným přiblížením, na níž se vůbec poprvé u Samsungu podílí duální systém objektivů – jeden má trojnásobný zoom, druhý desetinásobný a oba jsou vybavené systémem automatického ostření Dual Pixel (2PD).

Řešení Low light – pro focení a natáčení ve slabém světle je tu speciální snímač Bright Night. Rozdíl v kvalitě je opravdu veliký. K nočním nebo interiérovým záběrům se hodí zejména vylepšený režim Night Mode s odstraněním šumu a technologií 12 Mpx Nona binning.

A když si vše vyfotíte, máte dost prostoru k uložení. Díky až 512 GB interní paměti můžete ukládat tisíce fotografií a videí ve vysokém rozlišení.

Displej

Galaxy S21 Ultra je ze všech novinek v řadě S21 největší. Displej Dynamic AMOLED 2X má úhlopříčku 6,8 palců neboli 17,3 cm a je ze všech displejů nejinteligentnější. Vůbec poprvé nemusí uživatelé volit, zda dát přednosti špičkové obnovovací frekvenci 120 Hz nebo rozlišení Quad HD+, protože S21 Ultra umožňuje obojí. Obnovovací frekvence se automaticky upravuje v rozsahu 10 až 120 Hz podle obsahu, takže si můžete obraz vychutnávat v maximální kvalitě, a přitom se nemusíte bát, že v baterii rychle dojde energie. V porovnání s řadou Galaxy S20 je displej modelu S21 Ultra o 25 % jasnější, protože nabízí maximální jas 1500 nitů, což je u chytrých telefonů Galaxy dosud nejvíc. Poměr kontrastu se zvýšil o 50 %, výsledný obraz je tudíž čistý a viditelný i na venkovním světle. Podobně jako Galaxy S21 a S21+ i Galaxy S21 Ultra disponuje funkcí Eye Comfort Shield, která šetří zrak.

O ochranu displeje se stará tvrzené sklo Corning Gorilla Glass Victus, nejodolnější varianta v historii.

A když jsme u té odolnosti: tento přístroj je odolný proti vodě v parametrech normy IP68.

Pět nej Samsungu Galaxy S21 Ultra 5G

Energie na celý den

Nová inteligentní baterie vydrží déle než den – dokonce i s připojením 5G. Při maximální kapacitě 5000 mAh kombinuje energeticky úsporný displej a procesor, aby vydržela déle než 24 hodin. K dispozici je navíc superrychlé nabíjení: s 25W cestovní nabíječkou zajistí více než 50% nabití za pouhých 30 minut. Dále máte možnost rychlého bezdrátového nabíjení 2.0, a pokud chcete naopak rozdávat, bezdrátové sdílení energie vám umožňuje nabít pomocí telefonu sluchátka Galaxy Buds, chytré hodinky nebo kamarádův telefon.

Na jakoukoli velkou obrazovku

Mít možnost jednoduše přenášet natolik kvalitní obraz z displeje na velkou televizní obrazovku není jen aktuálně moderní, ale i vysoce praktické. Oceníte to při prezentaci svých fotek nebo videí.

Rychle do počítače

Žádný problém – v nabídce je i velmi praktická možnost spouštět mobilní aplikace přímo v počítači s Windows 10. Připněte aplikace do nabídky Start nebo na hlavní panel, abyste je měli snadno dostupné, a můžete začít. Připojíte svůj chytrý telefon k počítači se systémem Windows 10 prostřednictvím aplikace Link to Windows v telefonu a aplikace Your Phone v počítači.

Dostupnost a ceny Galaxy S21 Ultra 5G

V České republice je k mání v černé (Phantom Black) a stříbrné (Phantom Silver) barevné variantě. Doporučená maloobchodní cena činí 33 499 Kč za verzi s 12 GB RAM/128 GB interního úložiště, 34 999 Kč za verzi s 12 GB / 256 GB a 37 999 Kč za verzi s 16 GB / 512 GB.

Tip FOTOVIDEO

Hlavní vlastnosti

Rozměry: 75,6 × 165,1 × 8,9 mm

Hmotnost: 227 g

Procesor: 5nm 64bitový Octa-Core 2,9 GHz (max. rychlost) + 2,8 GHz + 2,2 GHz

Přední fotoaparát: 40 Mpx, automatické ostření fázovým posunem, úhel záběru 80°, f/2,2, 0,7 µm

Zadní fotoaparáty: ultraširoký 12 Mpx Dual Pixel AF, úhel záběru 120°, f/2,2, 1,4 µm; širokoúhlý 108 Mpx, automatické ostření fázovým posunem, úhel záběru 83°, stabilizátor, f/1,8, 0,8 µm; první teleobjektiv 10 Mpx Dual Pixel AF, optický zoom 3×, úhel záběru 35°, stabilizátor, f/2,4, 1,22 µm;

druhý teleobjektiv 10 Mpx Dual Pixel AF, optický zoom 10×, úhel záběru 10°, stabilizátor, f/4,9, 1,22 µm

Laserový senzor pro automatické ostření

Paměť: 12 GB RAM (LPDDR5) a 128/256 GB interní úložiště

16 GB RAM (LPDDR5) a 512 GB interní úložiště


Už máte květnové rozšíření vydání časopisu FOTOVIDEO FOTOVIDEO?

Mistři fotografické reportáže

Obrovskou radost nám udělali dva skvělí fotoreportéři ověnčení spoustou fotografických ocenění, se kterými se nám poštěstilo udělat (v té době ještě z karantény na dálku…) neobvyklý dvojrozhovor. Michal Růžička a Jan Zátorský patří k naší naprosté novinářské špičce, a přestože ten rozhovor měl onu zvláštní lockdownovou atmosféru, tak se určitě stane jedním ze zlatých materiálů naší časopisecké historie. Doporučujeme!

DOBRODRUŽSTVÍ – PETR JAN JURAČKA NA ISLANDU

Horká láva neměla šanci!

Další, naprostou „bombou“ tohoto květnového vydání je horká fotografická lekce a vyprávění neskutečného Petra Jana Juračky. Tento náš dlouholetý kolega si opět po čase dal laťku ještě trochu výš a vyrazil si povídat s několika drony a dalším fotografickým vybavením s aktuálně velmi žhavým vulkánem na Islandu. Fotografie této nádherné přírodní události jsou sice vidět na sociálních sítích, ale vytištěné na papíře jste je už viděli? A dokonce s neuvěřitelně vtipným textovým doprovodem Petra Jana Juračky? To určitě ne! A na závěr článku ještě jako přídavek najdete jeho skvěle nastříhané video, které si můžete přes QR kód přehrát ve vašem smartphonu.

A ještě jeden skvělý fotoreportér!

Když už byl úvodní rozhovor tohoto vydání s Michalem Růžičkou a Janem Zátorským skoro hotový, dostaly se nám do ruky nádherné velikonoční snímky špičkového fotoreportéra Reuters a Slovenské tlačové agentury, Radovana Stoklasy. To musíme mít, rozhodlo se téměř jednohlasně. A tak se volalo a psalo na Slovensko, Radovan byl velmi vstřícný a na svět přišla další nezapomenutelná radost s neskutečnými fotografiemi.

Fotograf roku má aktuální téma: Zlatá hodinka

Vkládejte do něj své fotografie! Je to úžasně barevné téma. Všichni se společně rádi zaměříme na hru světel a stínů a ikonickou zlatou hodinu – poslední hodinu denního svitu, kdy slunce svým měkkým světlem krásně maluje a stíny se stávají plastickými a vytvářejí neskutečné obrazce, které podněcují fotografovu představivost. Foťte a vkládejte své příspěvky na toto téma do soutěže Fotograf roku průběžně a kdykoli a nejpozději do 30. 5. 2021 na http://fotografroku.ifotovideo.cz

VE VLAKU

Mimochodem! Všimli jste si také této speciální kategorie Fotografa roku! Foťte ve vlaku, vkládejte své snímky na web fotografroku.ifotovideo.cz, vyhrajte kilometrickou banku na 2000 kilometrů a cestujte s Českými drahami, kam se vám zachce!  Více na stranách 102 a 103.

Je toho hodně, co vám v tomto vydání nabízíme.

Přejeme vám s naším květnovým vydáním hezké chvíle a vybíráme z jeho rozšířeného obsahu například následující články:

ROZHOVOR: Michal Růžička a Jan Zátorský

Tyto dvě velké osobnosti české fotožurnalistiky není třeba představovat. Prohlédněte si jejich úžasné snímky!

ROZHOVOR – Michal Růžička a Jan Zátorský

DOBRODRUŽSTVÍ: PETR JAN JURAČKA NA ISLANDU

Davídci a Goliáš, aneb s drony do hrdla vulkánu? Myslíte si, že je to možné? Petr vás přesvědčí, že ano!

PETR JAN JURAČKA NA ISLANDU

RADOVAN STOKLASA: Bolo by to dlhé rozprávanie…

Asi jste si všimli, že dokumentární a reportážní fotografové si v tomto vydání udělali na dálku něco jako přátelské setkání.

RADOVAN STOKLASA – Bolo by to dlhé rozprávanie…

ROZHOVOR: Odpovídá pan Dayong Li

CEO Venus Optics o jeho začátcích, současnosti i o tom, že je to velmi příjemný a chytrý člověk. Krásně jsme si popovídali. Čtěte pozorně.

ROZHOVOR – Odpovídá pan Dayong Li

PRAXE: SVÍCENÍ A FOTOGRAFICKÝ PROJEKT

Stanislav Petera – Jak se fotila Studená válka? Standa má obrovské fotografické projekty a my představujeme jeden z nich.

Stanislav Petera – Studená válka

PRAXE: DALŠÍ VELKÁ VIDEOPORADNA

Akustika a záznam zvuku při tvorbě videa, dvě velmi důležité věci a rady pro videonadšence.

Akustika a záznam zvuku při tvorbě videa

TECHNIKA: Hasselblad 907X 50C

Podívejte se s námi, co umí tato lahůdka, kterou měli někteří členové naší redakce v rukou.

Hasselblad 907X 50C

POZOR, máme nový dárek k vašemu předplatnému, vyberte si ho! Už jste si objednali vaše FotoVideo až domů! Je to stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

K celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo prostě dárky odjakživa patří. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARME k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Je tu velké květnové FotoVideo

Je tu velké květnové FotoVideo!

 

 

 

Právě vychází
fv02-24-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.