Panasonic představuje fotoaparát LUMIX S5IIX a aktualizaci firmwaru LUMIX S5II

Publikováno: 27. května 2023 | autor Redakce
s5iix-front-blackmagic-on-small.jpg

Po měsících očekávání společnost Panasonic s potěšením představuje fotoaparát LUMIX S5IIX, který bude uveden na trh v květnu jako jedna ze dvou převratných novinek v řadě bezzrcadlovek LUMIX S.

Kromě oznámení o uvedení na trh zveřejnila společnost Panasonic informace o programu aktualizace firmwaru pro fotoaparát LUMIX S5II a o úpravě cen objektivů řady S v Evropě.

Nový LUMIX S5IIX

Fotoaparát LUMIX S5IIX, který předvádí neuvěřitelný výkon při pořizování videí i fotografií, bude uveden na trh v květnu a je připraven splnit požadavky i těch nejambicióznějších tvůrců.

Díky kompatibilitě s formátem Blackmagic Raw (BRAW), který doplňuje formát ProRes RAW, nabízí fotoaparát Lumix S5IIX snadné použití a lepší kvalitu než oblíbené formáty videa, avšak s výhodami záznamu RAW.

Díky rozšířené kompatibilitě externích zařízení jsou kromě ATOMOS Ninja V+ podporovány také ATOMOS Ninja V a ATOMOS Shogun CONNECT.

K přehrávání a úpravám dat Blackmagic RAW je zapotřebí DaVinci Resolve nebo DaVinci Resolve Studio. DaVinci Resolve Studio je vyžadováno pro realizaci projektů využívajících data Blackmagic RAW v rozlišeních vyšších než 3840 × 2160.

black-on-black---lumix-s5iix---blackmagic-1-small.jpg

Informace o příslušné verzi firmwaru zařízení ATOMOS Ninja V+, ATOMOS Ninja V nebo ATOMOS Shogun CONNECT naleznete na webových stránkách společnosti ATOMOS.

K úpravě videa RAW nahraného pomocí ATOMOS Ninja V+ nebo ATOMOS Ninja V je zapotřebí software podporující ProRes RAW. Použijte LUT (vyhledávací tabulku), která je k dispozici na následující stránce zákaznické podpory, a proveďte stejnou barevnou gradaci jako u V-Log/V-Gamut.

S5IIX je jedním z prvních fotoaparátů LUMIX, který nabízí hybridní automatické ostření s fázovou detekcí (PDAF), a je vybaven novým obrazovým motorem vyvinutým v rámci partnerství L2 Technology společností LEICA a LUMIX a novým 24megapixelovým snímačem.

Kromě toho fotoaparát využívá nový systém Phase Hybrid AF. Tento nový systém je rychlý a spolehlivý, dokáže detekovat cílové objekty i v obtížných podmínkách, jako je slabé osvětlení a protisvětlo, a po jejich zaměření je sleduje i v případě, že se v záběru pohybují další objekty.

Díky bohatým funkcím a možnostem záznamu videa nabízí nový motor fotoaparátu LUMIX S5IIX také možnosti záznamu videa, které díky celé řadě nových a vylepšených funkcí přinášejí profesionální výsledky, jak v oblasti fotografie, tak i videa.

Další informace o fotoaparátu LUMIX S5IIX naleznete zde.

Aktualizace firmwaru pro fotoaparát LUMIX S5II (verze 2.0)

Program pro aktualizaci firmwaru pro klasický fotoaparát LUMIX S5II bude k dispozici 13. června 2023.

Aktualizace firmwaru poskytuje výstup dat ve formátu RAW přes rozhraní HDMI, takže kromě formátu ProRes RAW bude LUMIX S5II využívat stejné možnosti formátu Blackmagic RAW jako LUMIX S5IIX

Program aktualizace firmwaru bude také obsahovat kompozitní režim živého náhledu (Live View Composite), který uživatelům umožní zachycovat dlouhé expozice i ve dne.

Aktualizace, která přináší další pozitivní doplňky pro fotoaparát LUMIX S5II, zvyšuje uživatelský komfort a dále zlepšuje výkon fotoaparátu S5II díky celé řadě inovativních funkcí.

Pohled do budoucnosti

Kromě uvedení nového modelu na trh a zajímavé aktualizace firmwaru představuje společnost Panasonic také fantastickou úpravu cen objektivů pro celou Evropu, kde dochází ke snížení cen až o 28 %.

s5iix-front-blackmagic-on-small.jpg

Fotoaparáty LUMIX S5IIX i LUMIX S5II jsou kompatibilní s celým stávajícím sortimentem 14 objektivů LUMIX S a dalšími full-frame systémovými objektivy s bajonetem L-Mount vyráběnými partnery společnosti Panasonic, a v celé Evropě proto došlo k úpravě cen vybraných objektivů řady S.

Snížení cen je projevem neustálé snahy společnosti Panasonic zohlednit zpětnou vazbu od spotřebitelů a má za cíl zvýšit v současné ekonomické situaci dostupnost objektivů.

Právě vychází
fotovideo-08-2024-stranka-01.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.