Panasonic má nový objektiv pro řadu fotoaparátů LUMIX S

Publikováno: 6. července 2021 | autor Redakce
Panasonic má nový objektiv pro řadu fotoaparátů LUMIX S

LUMIX S 50mm F1.8 s pevným ohniskem, s vysokou světelností a pevnou ohniskovou vzdáleností. Jedná se o druhý přírůstek do řady čtyř objektivů s identickou světelností (F1,8), rozměrech a charakterem kresby, založených na standardu systému L-Mount.

Nový objektiv LUMIX S-S50 je součást portfolia 4 objektivů LUMIX se světelností F1.8, které jsou určeny pro řadu LUMIX S, mají stejnou velikost a rozložení ovládacích prvků, což nabízí praktické výhody při používání. Například při nasazení fotoaparátu na gimbal můžete tyto objektivy rychle vyměňovat s minimálním nastavením připojených převodů. Díky stejnému 67mm filtrovému závitu lze používat i běžné filtry.
Panasonic má nový objektiv pro řadu fotoaparátů LUMIX S

Důmyslná konstrukce objektivu pro tu nejlepší kvalitu obrazu

LUMIX S 50mm F1.8 se skládá z devíti čoček v osmi skupinách, včetně tří asférických čoček, jedné ED (Extra-Low Dispersion) čočky a jedné UHR (Ultra-High Refractive Index) čočky. Použití tří asférických čoček je zárukou dokonalého prokreslení a docílení úžasného bokeh efektu, což jsou společné výhody všech objektivů řady F1,8. Objektiv ED účinně potlačuje chromatickou aberaci. Kruhová clona s 9 lamelami vytváří krásné oblé tvary v rozostřených oblastech pozadí na snímcích pořízených s otevřenou clonou.

Panasonic má nový objektiv pro řadu fotoaparátů LUMIX S
Objektiv, který se přizpůsobí vašemu stylu

LUMIX S 50mm F1.8 je vhodný pro fotografování rozmanitých objektů - od portrétu po krajinu. Vyniká také výkonem při záznamu videa díky mechanismu, který potlačuje změnu úhlu záběru při změně zaostření (tzv. focus breathing), což je fatální problém výměnných objektivů určených primárně pro fotografii, ale používaných pro záznam videa. Spolu s mikrokrokovým ovládáním clony pro plynulou změnu expozice zajišťuje objektiv LUMIX S 50 mm F1.8 profesionální kvalitu videozáznam.

Panasonic má nový objektiv pro řadu fotoaparátů LUMIX S

Díky svým kompaktním rozměrům a váhou jen přibližně 300 g se objektiv LUMIX S 50 mm F1.8 skvěle hodí na jakékoli natáčení. Robustní konstrukce odolná proti prachu/stříkající vodě vydrží použití v náročných podmínkách i při teplotě 10 stupňů Celsia pod nulou, což zajišťuje vysokou mobilitu.

Panasonic má nový objektiv pro řadu fotoaparátů LUMIX S

Připravujeme další objektivy F1.8 pro řadu S

Ve vývoji je nový 24mm a 35mm objektiv s velkou světelností F1,8, který dále rozšíří řadu objektivů pro řadu LUMIX S. Aliance Panasonic a bajonetového systému L-Mount plánuje nadále rozšiřovat portfolio objektivů L-Mount pro potřeby svých zákazníků.

Objektiv LUMIX S-S50 je zařazen do programu LUMIX PRO. Program LUMIX PRO je navržen tak, aby podpořil uživatele fotoaparátů LUMIX ve chvílích, kdy to nejvíce potřebují, a nabízí řadu výhod, které jsou členům k dispozici nejen v jejich domovských zemích, ale také v zemích, které navštěvují za profesionálním účelem. Navštivte www.lumix-pro.com, kde najdete podmínky a podrobnosti o způsobilých úrovních, zemích a produktech.


Už máte červencové vydání časopisu FOTOVIDEO?

Tento rok je pro nás velmi důležitý, nejen tou celoroční oslavou našeho čtvrtstoletí, ale i tím, že se snad jeho podstatná část odvine v normálních časech, a tak i časopisecká distribuce se po dvou letech ještě o něco zlepší. Tím chceme současně moc poděkovat všem, kteří si nás nově předplatili (a těm, co si předplatné obnovili určitě a ze srdce také!), díky nimž nám počet předplatitelů zase o dost stoupl.

Pětadvacáté léto s časopisem FotoVideo

Má to logiku, zvykáme si všichni na doručování všeho až domů, a tak proč ne také pravidelné dodávky časopis FotoVideo, když ho dostanu až domů, o den dříve, levněji a bez poštovného, navíc s vybraným dárkem zdarma při objednání (mimochodem, podívejte se na náš web do sekce předplatného, máme nové, letní dárky v limitovaných edicích a také nové, paměťové karty).

Využíváte QR kódy na přehrávání videí a webových stránek? Najdete je v tomto vydání skoro v každém článku! A když už tedy jsme u tohoto vydání: Je v něm hodně praktických článků. Je léto, jste určitě mnohem častěji venku, a tak jsme vám do tohoto červencového vydání připravili velký mix fotografické praxe a technických informací tak, abyste se třeba i poučili a inspirovali. Současně přinášíme docela zajímavé informace ze světa foto a video i díky, že jsme v řadě zajímavých akcí a událostí mediálními partnery. Ostatně, když jsme už u toho: pořádáte nějaké větší fotografické setkání, soutěž, výstavu, prezentaci? Pokud ano a je to vaše akce nevonící příliš komerční náplní, určitě nám o ní včas napište. Rádi o ní v některém z našich médií napíšeme. On ten náš web a časopis mají přeci jenom poměrně velký dosah. Stačí se jen podívat například na ty tři desítky tisíc fotografů registrovaných do soutěže Fotograf roku.

Fotograf roku má aktuální téma: Řada, řady

Řada čísel, stromů, lidí, věcí, zvířat… posloupnosti, události, exponenciální… Kde všude dokážete najít řadu? Doma, v zaměstnání, před obchodem, v obilí, na letišti, před kinem? Řada znamená určité uspořádání a někdy i nutnost… Foťte a vkládejte své příspěvky na toto téma do soutěže Fotograf roku průběžně a kdykoli a nejpozději do 31. 7. 2021 na http://fotografroku.ifotovideo.cz

Óda na domácí spotřebiče, Pavel Hujíček

Vybírejte z červencového FotoVideo například:

Pětadvacáté léto s časopisem FotoVideo

ROZHOVOR: EVA KUČMÁŠOVÁ

Vnímám studenty jako budoucnost fotografie…

ROZHOVOR: EVA KUČMÁŠOVÁ

SOUTĚŽ: EISA MAESTRO 2021

Tak kdopak asi zvítězil v národním kole?

SOUTĚŽ: EISA MAESTRO 2021

DOBRODRUŽSTVÍ AŽ NEUVĚŘITELNÉ

Extrémní fotograf v Irsku

DOBRODRUŽSTVÍ AŽ NEUVĚŘITELNÉ

FOTOUDÁLOST: VÁCLAV ŠILHA

Jak se fotí kroje na Chodsku?

FOTOUDÁLOST: VÁCLAV ŠILHA

PRAXE: FOTOŠKODA WEEK JE ZA NÁMI

A dál na plný plyn s programem a workshopy

PRAXE: FOTOŠKODA WEEK JE ZA NÁMI

TECHNIKA: OCUTNÁVKA NOVÉHO ULTRATELEZOOMU

TAMRON 150-500 mm F / 5-6,7 Di III VC VXD

TECHNIKA: OCUTNÁVKA NOVÉHO ULTRATELEZOOMU

… a další a další praktické, inspirativní i technické články

POZOR, POZOR, přidali jsme nové dárky! Chcete paměťovou kartu LEXAR, módní tašku či parfém? Vyberte si! Je to stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

K celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo prostě dárky odjakživa patří. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARME k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

Pětadvacáté léto s časopisem FotoVideo

 

Právě vychází
fv03-24-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.