Panasonic – dvě nové řady prémiových 4K displejů s širokými možnostmi využití

Publikováno: 14. listopadu 2020 | autor Redakce
Panasonic – dvě nové řady prémiových 4K displejů s širokými možnostmi využití

Řada SQE1 zahrnuje špičkové profesionální displeje určené pro nepřetržitý provoz ve firemních a veřejných prostorách, kde mohou sloužit jako zdroj informací. Řada CQE1 je ideální pro nákladově efektivní použití v učebnách a jako informační tabule v oblasti maloobchodu a hotelnictví.

Společnost Panasonic představila dvě nové řady 4K UHD LCD displejů. Řada SQE1 je univerzální řada pokročilých profesionálních displejů určených pro nepřetržitý provoz ve veřejných prostorech, kde slouží jako informační zdroj. Dobře se hodí také pro účely firemních prezentací nebo obchodních jednání. Řada CQE1 představuje displeje s výjimečnou kvalitou obrazu 4K určenou pro firemní použití, konference nebo učebny a pro odvětví maloobchodu a hotelnictví.

Panasonic – dvě nové řady prémiových 4K displejů s širokými možnostmi využití

Řada SQE1: Vytvořená pro spolehlivý provoz 24/7

Řada SQE1, která rozšiřuje současnou řadu SQ1, je špičkovou kolekcí jasných a odolných 4K UHD LCD displejů s přidanou funkcí Wi-Fi a řadou dalších užitečných funkcí. Řada SQE1 nabízí výběr ze sedmi různých velikostí LCD panelů, od 98 palců do 43 palců a jasem 500 cd/m2 pro pohodlné sledování v rozlehlých vnitřních prostorech. Režim zobrazení na výšku umožňuje flexibilní a přehledné zobrazení informací v maloobchodech nebo veřejných prostorech. IPS panel zaručuje široký pozorovací úhel, tedy dobrou viditelnost obsahu i z pohledu zboku.

Řada SQE1 je navržena pro nepřetržitý provoz ve veřejném prostředí, jako je maloobchod a komerční provoz. Tyto spolehlivé displeje najdou využití i v dopravě, tedy na nádražích, letištích a dalších dopravních uzlech. Díky možnosti připojení a zobrazení obsahu je ideální pro moderní konferenční místnosti, učebny a prezentace.

Navržena pro snadnou spolupráci

Tato řada má řadu možností zobrazení a připojení, aby bylo možné rychle a pohodlně sdílet obsah pomocí řady perspektivních metod. Společnost Panasonic byla první, kdo do svých LCD displejů s vysokým rozlišením 4K začlenil funkce Intel® Smart Display Module (SDM). Řada SQE1 nabízí slot Intel® SDM, který do jejího elegantního designu přináší inteligenci a interoperabilitu. Lze jej využít pro řadu různých obchodních funkcí. Patří mezi ně využití obrazovky jako vestavěného počítače pro digitální informační tabule nebo jako koncového panelu pro vysílání a události.

panasonic-–-dve-nove-rady-premiovych-4k-displeju-s-sirokymi-moznostmi-vyuziti-1.jpg

Řadu SQE1 a předchozí řadu SQ1 lze použít s přijímačem (Intel® SDM) navrženým pro použití s ​novým bezdrátovým prezentačním systémem Panasonic s názvem PressIT. Systém PressIT bude k dispozici od listopadu 2020 a umožňuje připojení k obrazovce pouhým stisknutím tlačítka na ovladači. Aniž by bylo zapotřebí instalovat software, ovladač nebo síťové připojení, umožní PressIT přenášet obrazové a zvukové signály z počítačů PC, iOS/Android zařízení a dalších mobilních zařízení.

Pokud je upřednostňováno řešení 4K bez kabelu a jakéhokoli hardwaru na konferenčním stole, lze slot SDM použít také k úplné integraci řešení bezdrátové prezentace WolfVisions Cynap Pure BYOD do displejů SQE1. Tento flexibilní systém je kompatibilní se všemi operačními systémy podporujícími protokoly zrcadlení obrazovky AirPlay®, Miracast™ a Chromecast™ a poskytuje mnoho možností konfigurace a vzdálené správy.

Další možnosti zobrazení a připojení

Požadovaný obsah lze zobrazit také přímo z obrazovky, bez nutnosti připojení set-top boxu. Umožňuje to webový prohlížeč Android HTML5 nebo funkce přehrávače médií USB, která podporuje signály 4K/60p. Pomocí Wireless Display je také možné streamovat video, prezentace a fotografie přímo z počítače se systémem Windows s bezdrátovou komunikací one-to-one.

Při připojování externích zařízení je řada vybavena konektory HDMI, DisplayPort (vstup/výstup), který může být zapojen do řetězce pro současné zobrazení obrazu 4K a konektorem USB typu C pro připojení mobilních zařízení. Ty jsou k dispozici vedle standardních sériových, USB, LAN, VGA/PC a audio terminálů a vestavěných reproduktorů.

Řada CQE1 pro promítání v maloobchodech, při jednáních a v učebnách

Řada CQE1 je ideální pro nákladově efektivní použití na jednáních nebo v učebnách, pro zobrazování atraktivních obrazů a jako informační tabule v sektoru maloobchodu a hotelnictví, a je všestrannou profesionální řadou 4K UHD LCD obrazovek. Řada je k dispozici v sedmi modelech, od 98 palců do 43 palců, poskytuje kvalitu obrazu 4K a vynikající zážitek ze sledování z jakékoli pozice v místnosti díky IPS displeji a jasu 400 cd/m2 (98palcový model má hodnotu jasu 500 cd/m2). Tato řada se hodí pro každodenní použití a může se pochlubit nepřetržitým provozem 16 hodin denně, který poskytuje spolehlivost i vynikající poměr ceny a výkonu. Největší model s úhlopříčkou 98 palců je určen pro provozní použití 24/7.

Tato řada disponuje mnoha možnostmi připojení, díky čemuž je univerzální a má širokou škálu využití. Umožňuje zobrazení obsahu přímo z obrazovky pomocí prohlížeče HTML5 nebo pomocí funkce přehrávače médií USB s podporou signálů 4K/60p. Video, prezentace a fotografie lze sdílet přímo z počítače se systémem Windows pomocí aplikace Wireless Display.

Řada CQE1 je také kompatibilní se systémem PressIT, když je připojena k verzi set-top-boxu nového bezdrátového prezentačního systému Panasonic.

Alternativně lze k připojení externích zařízení k obrazovkám použít různé terminály. Mezi ně patří 4 HDMI terminály, podporující HDMI CEC, které umožňují společné ovládání obrazovky a připojených zařízení; USB typu C pro připojení mobilních zařízení, stejně jako sériových, USB, LAN, PC a audio terminálů a vestavěných reproduktorů.

Obě nové řady obrazovek od společnosti Panasonic budou k dispozici od listopadu 2020 (v závislosti na velikosti displeje).

 

 

 


Už máte listopadové číslo časopisu FOTOVIDEO?

Z tohoto vydání jsme vám namátkou vybrali:

DIVOKÁ PŘÍRODA: ROSTISLAV STACH

Je složité fotit jeleny v říji? Přečtěte si náš rozhovor s mistrem wildlife.

DIVOKÁ PŘÍRODA: ROSTISLAV STACH

ROZHOVOR: ELIŠKA SKY

„Jako art director stojím za tvořením konceptu a nápadu,“ říká výborná fotografka.

ROZHOVOR: ELIŠKA SKY

ROZHOVOR: MIA KŘIŽKOVÁ

„Člověk má pocit, že pořád musí někam dostat…“ a ono to jde, když se chce!

ROZHOVOR: MIA KŘIŽKOVÁ

ÚVAHA: UMĚLECKÉ FOTOGRAFIE JE PŘÍLIŠ?

Zkuste si zapolemizovat s Františkem Dostálem!

NÁŠ SERIÁL: JEDENÁCTÝ DÍL S CENTREM FOTOŠKODA

Tradice fotografických služeb v centru Prahy je dlouhá a jejich kvalita je známá.

NÁŠ SERIÁL: JEDENÁCTÝ DÍL S CENTREM FOTOŠKODA

RECENZE KNIHY: JAN ŠMÍD PHOTOGRAPHY

Tuto publikaci si moc přejeme jako dárek pro vás k předplatnému…

RECENZE KNIHY: JAN ŠMÍD PHOTOGRAPHY

RECENZE KNIHY: PRAKTICKÝ RÁDCE PRODUKTOVÉHO FOTOGRAFA

Šimon Pikous se svým týmem sestavil fotografickou kuchařku, o kterou je obrovský zájem.

RECENZE KNIHY: PRAKTICKÝ RÁDCE FOTOGRAFA

PRAXE: PŘIPRAVÍME SI VLASTNÍ KALENDÁŘ?

Testovali jsme ideální dárky od CEWE. Můžete si vybrat a zkusit i adventní!

PRAXE: PŘIPRAVÍME SI VLASTNÍ KALENDÁŘ?

FOTOGRAF ROKU: JEDENÁCTÉ TÉMA NA VÝBORNOU

Řeky a potoky, moře a jezera opravdu umíte! Je to zážitek sledovat vaše fotografie.

FOTOGRAF ROKU: JEDENÁCTÉ TÉMA NA VÝBORNOU

… a další a další!

Výhodné je si nechat posílat FotoVideo až domů!

Vyberte si z nových i klasických dárků k celoročnímu předplatnému FotoVideo. Je čas si udělat radost (a také vašim blízkým?) pod stromeček! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás na zimní měsíce a vyzkoušejte si zda po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/jedinecna-nabidka-predplatneho-casopisu-fotovideo_10642.html

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte s námi!

Barevné úsměvy listopadového FotoVideo

Právě vychází
fv06-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.