Panasonic a nová řada jednočipových laserových 4K projektorů.

Publikováno: 3. června 2021 | autor Redakce
Panasonic a nová řada jednočipových laserových 4K projektorů.

Ideální řešení pro muzea, galerie či jakékoliv výstavní prostory. Řada Panasonic PT-RDQ10 se výborně hodí pro zábavní centra, pronájmové firmy a obecně všechny, kteří chtějí zaujmout diváky detailním obrazem ve 4K rozlišení a živou, ale zároveň přirozenou reprodukcí barev. Řada obsahuje tři různé modely projektorů se svítivostí od 8 000 do 10 000 lumenů.

Panasonic na veletrhu ISE představila novou řadu jednočipových laserových DLP projektorů se 4K rozlišením, které umožňují přiblížení a zprostředkovávají strhující divácký zážitek. Jsou ideální pro muzea, galerie a výstavní prostory. Řada Panasonic PT-RDQ10 se výborně hodí pro zábavní centra, pronájmové firmy a obecně všechny, kteří chtějí zaujmout diváky detailním obrazem ve 4K rozlišení a živou, ale zároveň přirozenou reprodukcí barev. Řada obsahuje tři různé modely projektorů se svítivostí od 8 000 do 10 000 lumenů. Volitelný objektiv pro ultra krátkou projekční vzdálenost ET-DLE020 s nulovým odsazením dodává projektoru univerzálnost, protože umožňuje promítat velkoplošné obrazy bez stínů i v těch nejstísněnějších prostorách.

Panasonic a nová řada jednočipových laserových 4K projektorů.

Řada PT-RDQ10 dosahuje 4K rozlišení (3840 x 2160) pomocí technologie Smooth Pixel Drive, což je jedinečná technologie posunu pixelů v jedné ose, která zajišťuje ostrý, plynulý a detailní obraz. Aktualizovaná funkce Rich Colour Enhancer zlepšuje reprodukci barev a zajišťuje živější barvy, čímž umožňuje věrné zobrazení i těch nejdetailnějších vizualizací, jako jsou například umělecká díla. Zdokonalené úpravy černého okraje pro zakřivené povrchy dále zlepšují rovnoměrnost jasu pro plynulé prolínání okrajů tmavých scén.

Panasonic a nová řada jednočipových laserových 4K projektorů.

Množství funkcí usnadňuje instalaci a zkracuje čas a úsilí, které jsou k ní zapotřebí. Kromě terminálů DIGITAL LINK založených na rozhraní HDMI® a HDBaseT™ lze projektory vybavit volitelnými kartami rozhraní SLOT NX, například 12G-SDI nebo DisplayPort™, aby vyhovovaly stávajícím infrastrukturám. Předem aktivované funkce Geometry Manager Pro umožňují využívat pokročilé geometrické funkce i automatickou kalibraci a nastavení více obrazů společně, čímž se zjednoduší i ty nejsložitější procesy nastavení prolínání okrajů a mapování projekce. Aplikace Remote Preview Lite umožňuje kontrolovat obsah na dálku prostřednictvím počítače, zatímco aplikace Smart Projector Control s funkcí NFC podporuje úpravy nastavení bez nutnosti zapnutí projektoru.

Panasonic a nová řada jednočipových laserových 4K projektorů.

Řada PT-RDQ10 si navzdory rozšířeným funkcím a 4K rozlišení zachovává stejné kompaktní rozměry jako ostatní jednočipové DLP™ projektory společnosti Panasonic, ale ve zcela novém designu. Hermeticky uzavřený optický blok napomáhá bezúdržbovému provozu po dobu 20 000 hodin. Redundance laseru pak zvyšuje spolehlivost v případě, že je třeba zajistit nepřetržitý provoz.

Společnost Panasonic uvede projektory řady PT-RDQ10 na trh v říjnu 2021.


Už máte červnové vydání časopisu FOTOVIDEO?

A co v něm najdete? Například:

Je už téměř léto, a tak jsme i s tímto vydáním hodně mezi květinami a ženami. Zasloužili se o to významní autoři jako Jan Stria, Nikola Elefant, Radek Kalhous, Filip Hrebenda, František Dostál, ale také Vít Hassan a známý street fotograf Kevin V Ton. Děkujeme jim a dalším za skvělou spolupráci při přípravě a těšíme se, že se vám naše společná práce bude líbit.

FV 06 21 obsah

Nechybí dvě nové rubriky a v trochu nezvyklém úvodníku se šéfredaktor rozplývá i tuhne Nad dopisy čtenářů….

Mimochodem! Vidíme, že si všímáte našich QR kódů, které výrazně rozšiřují zážitky s naším časopisem a píšete si o další videa tak, abyste si je mohli snímat čtečkou na vašem chytrém telefonu. Budou určitě!

Fotograf roku má aktuální téma: Příroda ve městě

Projděme se po městě a zachyťme otisky a krásu matičky přírody. Parky mají svá kouzelná zákoutí, strom na náměstí majestátně odolává sevření urbanistiky. Alej v ulici poskytuje milosrdný stín a příroda se dere do města sama o sobě i bez lidského přičinění. Foťte a vkládejte své příspěvky na toto téma do soutěže Fotograf roku průběžně a kdykoli a nejpozději do 27. 6. 2021 na http://fotografroku.ifotovideo.cz

FOTOGRAF ROKU: ŽIVOT SE ZVÍŘATY

Speciální téma Fotografa roku: Makro – vyhraj objektiv Laowa

Aktuálně je v nabídce na našem trhu již 7 různých makroobjektivů Laowa. I proto se tato významná značka stala partnerem speciální kategorie, do níž můžete vkládat své makrofotografie. Makro je nádherný fotografický žánr plný úžasných překvapení. Čím překvapí naši soutěžící? Vítěz: získá možnost nákupu makroobjektivu Laowa a příslušenství dle vlastního výběru v celkové hodnotě 17 000 Kč. Vkládejte své snímky zde: http://fotografroku.ifotovideo.cz/galerie.php?theme=266

Je toho hodně, co vám v tomto vydání nabízíme, vybírejte například:

ROZHOVOR: NIKOLA ELEFANT

K módní fotografii jsem se dostala později

ROZHOVOR: NIKOLA ELEFANT

ROZHOVOR: VÍT HASSAN

Novinář a fotograf demonstrací na volné noze…

vit-hassan-02.jpg

RECENZE KNIHY: FRANTIŠEK DOSTÁL

Nádraží Braník aneb vlak do stanice touha

RECENZE KNIHY: FRANTIŠEK DOSTÁL

PRAXE: FILIP HREBENDA TAKÉ NA ISLANDU

Co si vzít s sebou a jak fotit v této žhavé destinaci?

PRAXE: FILIP HREBENDA TAKÉ NA ISLANDU

PRAXE: ANALOGOVÁ ŠKOLA INVESTIČNÍ?

Vyberete si specialitu nebo investiční kousek?

PRAXE: ANALOGOVÁ ŠKOLA INVESTIČNÍ?

PRAXE: JAN STRIA MAKRO FOTIL A TESTOVAL

Jak to jde s Canonem 100 mm f/2.8L RF nebo EF?

PRAXE: JAN STRIA MAKRO FOTIL A TESTOVAL

TECHNIKA: LAOWA ARGUS 33 mm f/0,95 CF APO

Jaká je tato překvapivá a vysoce světelná novinka?

TECHNIKA: LAOWA ARGUS 33 mm f/0,95 CF APO

FOTOGRAF ROKU: ŽIVOT SE ZVÍŘATY

Toto téma ihned po otevření nalákalo hodně kreativních a zkušených autorů. Jak jste dopadli vy?

POZOR, máme nový dárek plný poezie k vašemu předplatnému, vyberte si ho! Už jste si objednali vaše FotoVideo až domů! Je to stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

K celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo prostě dárky odjakživa patří. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARME k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

Zvolte si půvaby červnového FotoVideo

Právě vychází
fv03-24-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.