OM System rozšiřuje nabídku o dva nové profi objektivy

Publikováno: 15. února 2022 | autor Redakce
e-m5-mark-iii-ez-m1240ii-pro-mf-black--product-010-master.jpg

OM System představil druhou generaci klasického standardního zoom objektivu a celosvětově nejmenší a nejlehčí profesionální zoomový teleobjektiv.

M.Zuiko Digital ED 12-40mm F2.8 PRO II (35mm ekv: 24-80mm) je vysoce výkonný, standardní objektiv se zoomem se světelností F2,8 v celém rozsahu zoomu od širokoúhlého ekvivalentu 24mm až po základní teleohnisko 80mm. Toto je nástupce oblíbeného klasického Micro 4/3 objektivu M.Zuiko Digital ED 12-40mm F2.8 PRO se standardním zoomem (uvedeného 29. listopadu 2013) a nabízí vylepšenou kvalitu obrazu a vyšší odolnost vůči povětrnostním vlivům.

M.Zuiko Digital ED 40-150mm F4.0 PRO (ekvivalent 35mm: 80-300mm) je kompaktní, lehký teleobjektiv se zoomem, který pokrývá široký rozsah ohniskových vzdáleností od 80mm až po 300mm ekvivalent. Tento vysoce výkonný objektiv M.Zuiko PRO je nejkompaktnějším a nejlehčím modelem na světě s fixní světelností F4,0.

Pokročilá odolnost podle standardu IP53 – prachotěsný, voděvzdorný a mrazuvzdorný do -10°C

Oba objektivy obstály v testech IPX3 a vyšší odolnosti proti stříkající vodě, což daleko překračuje konvenční hodnocení IPX1, stejně jako testy odolnosti proti prachu. Oba se vyznačují odolností proti prachu a stříkající vodě standardu IP53. Mohou také fungovat v prostředí s nízkou teplotou až do -10 °C. Spojení těchto objektivů s prachotěsným, voděvzdorným a mrazuvzdorným fotoaparátem umožňuje fotografování v náročných prostředích, jako je déšť, sníh a dokonce i prašná prostředí, s klidem v duši.

Fluorová ochranná vrstva

Kromě schopnosti odpuzovat vodu, olej a prach je fluorová vrstva na přední části čočky také účinná při čištění povrchu. Oba objektivy lze v případě ušpinění snadno vyčistit ofukovacím balónkem nebo hadříkem, což uživatelům umožňuje okamžitě pokračovat ve fotografování.

M.Zuiko Digital ED 12-40mm F2.8 PRO II

Vylepšená vysoká kvalita obrazu a kompaktní, lehký design ve standardním objektivu se zoomem s pevnou maximální světelností F2,8.

Objektiv je tvořen 14 členy v 9 skupinách, uspořádaných tak, aby dosáhl excelentní rozlišovací schopnosti ve všech ohniscích. Tento model využívá optickou konstrukci se 14 členy v 9 skupinách (1 čočka EDA, 2 asférické čočky, 1 čočka DSA, 2 čočky ED, 1 čočka HD, 2 čočky HR) se 4 asférickými čočkami včetně čočky DSA efektivně umístěné pro dosažení kompaktní, lehké konstrukce a vynikajícího zobrazovacího výkonu typického pro objektivy M.Zuiko PRO.

ez-m1240ii-pro-af--product-090.jpg

Účinná kompenzace aberací, ke kterým dochází při zoomování, má za následek vysoké rozlišení od středu k okrajům obrazu v celém rozsahu zoomu, od širokoúhlých 24mm (35mm ekv.), až po základní teleohnisko ekvivalentní 80mm. Tento výkonný objektiv plně využívá vysokého rozlišení fotoaparátu při zapnuté funkce High Res Shot.

Čistší a ostřejší záběry

Nejnovější výrobní technologie potlačují povrchový rozptyl světla na asférických čočkách. To výrazně snižuje odlesky ve srovnání s konvenčními produkty a vede k jasnějšímu zobrazení. Optimální nanesení povrchových vrstev, včetně povlaku ZERO (Zuiko Extra-low Reflection Optical), zlepšuje kvalitu záběrů při focení v protisvětle.

ez-m1240ii-pro-mf--product-010-master.jpg

Fotografování detailů s maximálním zvětšením obrazu 0.6x

Nejkratší zaostřovací vzdálenost objektivu je 20cm v celém rozsahu zoomu. Na širokoúhlém konci si uživatelé mohou užít makro fotografování s využitím perspektivy a dlouhém ohnisku pak maximální zvětšení obrazu 0,6x, které konkuruje polo-makro objektivům. Objektiv je schopen různých stylů makro snímání a podporuje funkci Focus Stacking, která je užitečná při zvětšení hloubky ostrosti při focení drobných subjektů.

MSC mechanismus pro rychlé a tiché zaostřování

Kompaktní, lehká zaostřovací jednotka sestávající ze dvou slepených čoček je poháněna lineárním motorem pohánějícím mechanismus MSC (Movie and Still Compatible), jehož výsledkem je vysokorychlostní a tiché AF. Tento design usnadňuje pořizování statických snímků i videí. Objektiv je ve spojení s fotoaparátem OM SYSTEM OM-1 schopen sekvenčního snímání rychlostí přibližně 50 sn./s.

om-1-ez-m1240ii-pro-w-mf--producttop-001.jpg

Pohodlné ovládání a rychlé přepínání

Přitažením zaostřovacího kroužku směrem k sobě okamžitě přepnete na manuální ostření pomocí mechanismu Manual Focus Clutch a pomocí tlačítka L-Fn (funkční tlačítko na objektivu) můžete vybrané funkce ovládat jedním prstem. Tyto funkce umožňují uživatelům rychle měnit nastavení podle potřeby, aby mohli bez prodlení pokračovat ve fotografování.

Cena a dostupnost

  • MOC: 25 990 Kč s DPH
  • Dostupnost: Začátek března 2022

M.Zuiko Digital ED 40-150mm F4.0 PRO

Excelentní rozlišovací schopnosti ve všech ohniskových vzdálenostech od 80mm po 300mmObjektiv využívá stejnou základní stavbu, jako M.Zuiko Digital ED 40-150mm F2.8 PRO, který je dobře známý pro své vysoké rozlišení a zahrnuje optický design s 15 členy v 9 skupinách (2 ED čočky, 1 Super ED čočka, 1 HR čočka a 2 asférické čočky). Efektivní rozložení speciálních čoček pomáhá důkladně potlačit chromatickou aberaci, která má tendenci se u teleobjektivů vyskytovat.

e-m5-mark-iii-ez-m4015-f4-pro-silver-black--producttop-001-master.jpg

Poskytuje snímky s vysokým rozlišením po celé ploše záběru i ve všech ohniscích a přitom si zachovává své velmi kompaktní rozměry a nízkou váhu. Optické členy jsou potaženy ochrannou vrstvou ZERO (Zuiko Extra-low Reflection Optical), která důkladně eliminuje duchy a odlesky pro jasný obraz i v obtížných podmínkách, jako je fotografování scén v protisvětle. Tento výkonný objektiv plně využívá vysokého rozlišení fotoaparátu při zapnuté funkce High Res Shot.

Nejmenší a nejlehčí profesionální tele zoom objektiv na světě je díky svému stahovacímu zoom systému extrémně skladný a kompaktní

Stahovací mechanismus z něj dělá nejkompaktnější a nejlehčí zoomový teleobjektiv na světě s pevnou clonou. Při ekvivalentním ohnisku 300mm měří jen 99,4 mm na délku (při použití je dlouhý 124 mm) a váží přibližně 382g. Objektiv byl navržen tak, aby se snadno ovládal a transportoval a je vybaven mechanismem, který ho umožňuje „složit“ pouhým otočením prstence zoomu.

e-m5-mark-iii-ez-m4015-f4-pro-silver-black--producttop-002-master.jpg

Využívá také vnitřní systém zoomu, který udržuje stejnou délku objektivu po celé ohniskové vzdálenosti a potlačuje změny těžiště při zoomování. Použití kompaktních a lehkých členů v přední části objektivu drasticky snižuje pocit těžkosti, což je u teleobjektivů zcela běžné. Focení s tímto objektivem je tak snazší a lépe vyvážené.

Nejkratší zaostřovací vzdálenost 70 cm (při všech ohniskových vzdálenostech) a makro funkce s maximálním zvětšením obrazu 0,41x

Tento model nabízí nejkratší zaostřovací vzdálenost 70 cm v celém rozsahu ohnisek, stejně jako M.Zuiko Digital ED 40-150mm F2.8 PRO. Na konci teleobjektivu je možné fotografování zblízka až do maximálního zvětšení obrazu 0,41x. Navzdory tomu, že jde o teleobjektiv se zoomem, má tento objektiv také vynikající výkon při fotografování zblízka pro širokou škálu aplikací.

ez-m4015-f4-pro--technology-001.jpg

Podporován je také Focus Stacking, který zachytí více snímků v různých rovinách zaostření a poté snímek automaticky složí. Po spárování s kompatibilním fotoaparátem vám tento režim umožní pořizovat makro fotografie, které jsou zcela zaostřené zepředu dozadu.

Cena a dostupnost

  • MOC: 23 490 Kč s DPH
  • Dostupnost: Začátek března 2022
Za 1 den
vyjde nové číslo FotoVideo.
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.