Objektiv s ohromujícím výkonem pro milovníky krajiny NiSi 15mm F4

Publikováno: 15. ledna 2021 | autor Redakce
Objektiv s ohromujícím výkonem pro milovníky krajiny NiSi 15mm F4

Nový objektiv s ohromujícím výkonem pro milovníky krajiny.

Objektiv s ohromujícím výkonem pro milovníky krajiny NiSi 15mm F4

Výrobce NiSi je mezi fotografy krajiny a architektury dobře známou značkou. NiSi je v současnosti známá jako přední značka vyrábějící filtry nejvyšší kvality, které uspokojí nároky fotografů z celého světa.Společnost nyní rozšiřuje svou řadu. Přišel čas představit nový úchvatný produkt – 15mm širokoúhlý objektiv se světelností f/4 a použitím s full frame snímači.

objektiv-s-ohromujicim-vykonem-pro-milovniky-krajiny-nisi-15mm-f4-1.jpg

Manuální ultra širokoúhlý objektiv je k dispozici ve 4 různých bajonetech: Sony E, Canon RF, Nikon Z a Fujifilm X.

Lehký a kompaktní design s hmotností 470 gramů se perfektně hodí pro bezzrcadlové fotoaparáty. Snadno si ho vezmete s sebou kamkoli. Díky jedinečnému ultra širokému efektu ho oceníte především při fotografování přírody, noční oblohy, při tvorbě street fotografií, akčních fotografií nebo kreativních portrétů.

objektiv-s-ohromujicim-vykonem-pro-milovniky-krajiny-nisi-15mm-f4-2.jpg

Objektiv má úžasné 112° zorné pole, které je širší než běžná zorná pole pro ohniskovou vzdálenost 15 mm. Ve skutečnosti odpovídá ohniskové vzdálenosti 14,5 mm.

Tělo s celokovovou konstrukcí zajišťuje objektivu odolnost a bezpečnost dokonce i v náročném prostředí. Ostřící prstenec má kuličkové ložisko, které umožňuje plynulou manipulaci a zajišťuje pohodlné a přesné nastavení.

Jak přední, tak zadní část je vybavena matnou povrchovou úpravou, která zabraňuje odrazům a odleskům.

V přední části se nachází 72mm závit, který podporuje standardní 72mm cirkulární filtry a samozřejmě také oblíbené systémy držáků 100m filtrů NiSi. Můžete tak fotografovat a zároveň experimentovat a snadno používat různé filtry.

Optická konstrukce se skládá z 12 členů v 10 skupinách a zahrnuje jeden oboustranný asférický člen a dva členy s extra nízkým rozptylem světla pro zajištění nejlepšího optického výkonu. Díky optické konstrukci jsou chromatická aberace, zkreslení a vinětace objektivu minimální.

Objektiv využívá technologii antireflexní vrstvy, aby docházelo k lepší propustnosti světla a minimalizovali se odlesky a rušivé světlo.

Díky 10 rovným lamelám clony dokáže objektiv vytvořit efekt zářící hvězdy v celém rozsahu světelností od f/4 až po f/22, při kterém díky optické konstrukci objektivu nedochází k žádným odrazům. To potvrzuje fakt, že na vytvoření efektu zářící hvězdy není potřeba malá clona.

Minimální zaostřovací vzdálenost je 0,2 m, takže přiblížené objekty vystupující do popředí působí úchvatně.

Cena a dostupnost

Nový objektiv bude dostupný v lednu 2021, doporučená maloobchodní cena je 12.990,- Kč / 499 €

K získání dalších informací napište na e-mailovou adresu matej.sumka@focusnordic.cz

Hlavní vlastnosti:

  • K dispozici ve 4 bajonetech: Sony E / Canon RF / Nikon Z / Fujifilm X
  • Skvělý optický výkon
  • 10 rovných lamel clony objektivu dokáže vytvořit efekt zářící hvězdy v celém rozsahu světelností od f/4 po f/22
  • Optická konstrukce se skládá z 12 členů v 10 skupinách a zahrnuje jeden oboustranný asférický člen a dva členy s extra nízkým rozptylem světla
  • Minimální zaostřovací vzdálenost 0,2 m
  • 72mm přední závit pro standardní filtry


Už máte lednové vydání časopisu FOTOVIDEO?

fotovideo-01-2021.jpg

S kým se v lednovém FotoVideo setkáte?

Hned v úvodu s Jiřím Křenkem, jediným Čechem, který má akreditaci na fotografování závodů Formule 1. Jeho zážitky jsou až neuvěřitelné a fotografie úžasné. Hned v závěsu za ním je na dalších stránkách neuvěřitelná žena, oficiální fotografka Českého olympijského týmu, právě čerstvě oceněná Bára Reichová. Jeden fotografický zážitek tedy střídá další. Abychom nebyli jen v pohybu, dali jsme slovo i mistrům krajinářům. Co vám říkají jména Martin Rak a Martin Šaroch. Každý z nich své krajiny pojímá a snímá jinak a současně oba milují krásu a nedotknutelnost přírodu. Jejich snímky jsou dokonalými a propracovanými obrazy. A tak bychom mohli pokračovat s líčením originality Dana Vojtěcha, vzpomínkami Františka Dostála nebo dokumenty Lucie Mojžíšové. Naše nabídka je i v roce 2021 široká a bude taková stále. Jsme rádi, že jste s námi.

Vybírejte z lednového vydání časopisu FotoVideo v novém kabátě:

ROZHOVOR: JIŘÍ KŘENEK

Pouze dvacet fotografů z celého světa na trati Formule 1

jiri-krenek.jpg

INTERVIEW: BARBORA REICHOVÁ

Projekt Nezlomní olympionici vznikl v lockdownu a je dokonalý

barbora-reichova.jpg

ROZHOVOR: MARTIN RAK

Nejraději mám krajiny na sever od Prahy, říká mistr

martin-rak.jpg

ROZHOVOR: MAREK ŠAROCH

Dá se říct, že přes den létám s dronem jen výjimečně…

marek-saroch.jpg

PRAXE: DAN VOJTĚCH

Virtuální skatepark v Maxspace

dan-vojtech.jpg

FOTOGRAF ROKU: VYHRAJTE TÝDEN S VOLVO

Výjimečná soutěžní kategorie zahájena

vyfot-volvo.jpg

FOTOGRAF ROKU: PRVNÍ TÉMA NOVÉHO ROČNÍKU VYHODNOCENO

Téma Pohled z okna přitáhlo téměř 1500 fotografií! Jak jste dopadli vy a jak vaši fotografičtí přátelé? Pořadí najdete jen v tištěném vydání FotoVideo.

fotograf-roku.jpg

… a samozřejmě dalších minimálně dvacet zajímavých článků!

Výhodné je si nechat posílat FotoVideo až domů!

A zase máme pro vás další dárky k celoročnímu předplatnému FotoVideo. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na celý rok 2021! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás na zimní měsíce a vyzkoušejte si, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného klesá jeho cena….

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze s námi!

Za branou čtvrtstoletí – lednové FOTOVIDEO

Právě vychází
fv06-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.