Objektiv PC NIKKOR 19 mm f/4E ED s mechanismem naklápění a vysouvání

Publikováno: 19. října 2016 | autor Redakce
PC_19_4E

Společnost Nikon staví všestrannost tvorby kompozice obrazu na novou úroveň s prvním objektivem formátu FX vybaveným korekcí perspektivy (PC) a dvěma otočnými mechanismy PC. Objektiv PC NIKKOR 19 mm f/4E ED je ideální pro fotografii architektury, tvůrčí a krajinářskou fotografii, a je vytvořen pro fotografy mající výrazný smysl pro prostor.

Díky svému obrazovému úhlu a unikátnímu mechanismu s naklápěním, vysouváním a dvojím otáčením umožňuje tento objektiv s manuálním zaostřováním fotografům pořizovat snímky z perfektního výchozího bodu. Naklápění a vysouvání lze využívat samostatně i v kombinaci a v zásadě tak provádět nastavení na úrovni velkoformátového kardanového fotoaparátu. Fotografové získávají výraznou kontrolu nad obrazovou rovinou objektivu a mohou snadno využívat vysouvání objektivu pro získání snímků bez sbíhavých linií. Nebo mohou využít naklápění objektivu pro získání snímků krajin ostrých od popředí až do pozadí bez nutnosti zaclonění, které je jinak nutné u běžných objektivů. Obrazový úhel objektivu s ohniskovou vzdáleností 19 mm je ideální pro velké stavby a prostory a jedinečná optická konstrukce zaručuje minimalizaci zkreslení běžného u širokoúhlých objektivů, a to i na krajích obrazového pole.

Dirk Jasper, Product Marketing Manager u společnosti Nikon Europe, říká: „Tento objektiv formátu FX je dlouho očekávaným přírůstkem do řady objektivů Nikon NIKKOR s korekcí perspektivy. Objektiv byl zkonstruován na základě požadavků profesionálních fotografů pracujících s objektivy typu PC a nabízí výkonnou kombinaci obrazového úhlu a nekompromisní kvality obrazu až do krajů obrazového pole.“

Souhrn klíčových vlastností

Ohnisková vzdálenost 19 mm s extrémně širokým obrazovým úhlem

Obrazový úhel objektivu s ohniskovou vzdáleností 19 mm znamená, že fotografové mohou zachytit skutečné proporce scény nebo zahrnout větší část stavby a méně popředí.

Vysoká přesnost: legendární kvality optiky NIKKOR

Dva asférické optické členy výrazně potlačují komu a další typy obrazových vad. Tři optické členy ze skel s extrémně nízkým rozptylem světla minimalizují barevnou vadu polohy. Antireflexní vrstvy Nikon Nano Crystal Coat prakticky eliminují výskyt reflexů a závoje v obrazovém poli, a to i při práci v protisvětle.

Dvojí mechanismus otáčení PC: záruka fotografování z perfektního výchozího bodu

Naklápění a vysouvání objektivu lze využívat samostatně nebo v kombinaci. Mechanismus naklápění lze nezávisle otáčet v úhlu až 90 ° v obou směrech a celý objektiv lze rovněž otáčet okolo optické osy v úhlu až 90 °.

Bezproblémový provoz: vynikající provedení, výjimečná ergonomie

Odolný mechanismus vysouvání umožňuje hladký, bezproblémový provoz. Objektiv má kompaktní rozměry a váží přibližně 885 g. Navíc je vybaven fluorovou vrstvou Nikon, která účinně odpuzuje vodu, prach a nečistoty, aniž by negativně ovlivňovala kvalitu obrazu.

Více informací najdete zde.

Právě vychází
fv02-24-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.