Nový televizor Sony Z9K 8K Mini LED již brzy v prodeji

Publikováno: 26. července 2022 | autor Redakce
85-z9k-titan-sil-titan-sil-edge2edge-btyi.jpg

Společnost Sony informuje o dostupnosti televizorů BRAVIA XR MASTER Series Z9K 8K Mini LED v Evropě – ve vybraných zemích se již přijímají předobjednávky.

Jedinečná technologie XR Backlight Master Drive, poháněná procesorem Cognitive Processor XR™, přesně řídí naši nejnovější generaci podsvícení Mini LED televizoru Z9K a zajišťuje neuvěřitelný jas. Vychutnejte si nebývalý dynamický rozsah s neuvěřitelně jasnými světlými partiemi a hlubokými odstíny černé, stejně jako nádherně přirozené střední tóny téměř bez odlesků nebo světelných závojů kolem světlých míst.

85-z9k-titan-sil-titan-sil-edge2edge-ccw.jpg

S funkcí XR 8K Upscaling si užijete zábavu v kvalitě blízké 8K bez ohledu na obsah nebo zdroj. Kognitivní procesor XR™ od společnosti Sony využívá obrovské množství dat a inteligentně obnovuje ztracené textury a detaily pro obraz jako v reálném světě.

Tyto nové inovace nám pomáhají přinášet nejlepší a nejúchvatnější zážitky ze sledování, které věrně reprodukují skutečný záměr tvůrce. Při sledování filmů si diváci mohou vychutnat náš vylepšený systém Acoustic Multi-Audio™, který přesně sladí polohu zvuku s děním na obrazovce a zajistí skutečně pohlcující audiovizuální zážitek. Model Z9K také nabízí nové funkce, které individualizují a zdokonalují domácí zábavu.

85-z9k-titan-sil-titan-sil-edge2edge-cw.jpg

Netflix Adaptive Calibrated Modeautomaticky upravuje zpracování obrazu v závislosti na okolních světelných podmínkách, takže budou oblíbené pořady a filmy vypadat přesně podle záměru jejich tvůrců, a to za jakýchkoli podmínek. Nový režim Sony BRAVIA CORE Calibrated Mode navíc automaticky upraví kvalitu obrazu na obrazovce tak, aby lépe odpovídala původní vizi tvůrce videa. Televizory navíc nesou označení ‚Ideální pro PlayStation 5‘, které signalizuje, že disponují také dvěma exkluzivními funkcemi pro PS5 – Automatické mapování tónů HDR a Automatický režim obrazu žánrů.

Společnost Sony letos také představuje nově vyvinutou originální kameru BRAVIA CAM, které rozpozná, kde uživatelé sedí, a podle toho optimalizuje obraz i zvuk. Umožňuje ovládání gesty, videochat a nabídne mnoho dalších nových zábavných zážitků, které čekají na to, až je objevíte.

85-z9k-titan-sil-titan-sil-edge2edge-st.jpg

S rostoucí poptávkou po ještě větších televizních obrazovkách se pojí také riziko větší spotřeby energie. Společnost Sony se však zavázala, že bude usilovat o udržitelnost, a to od fáze vývoje až po zážitek ze sledování. Cílem globálního ekologického plánu společnosti Sony nazvaného „Road to Zero“ je dosáhnout udržitelné společnosti tím, že do roku 2050 dosáhne nulové ekologické stopy v celém životním cyklu svých výrobků a obchodních aktivit.

85-z9k-titan-sil-titan-sil-edge2edge-camera-zoom-up.jpg

Nejdůležitější vlastnosti Z9K 8K Mini LED TV série BRAVIA XR MASTER

Cognitive Processor XR™: Posuňte zobrazení a zvuk na vyšší úroveň díky technologii Cognitive Processor XR. Náš revoluční procesor v televizorech Sony BRAVIA XR reprodukuje obsah tak, jak ho vidí a slyší lidé, a poskytuje tak neuvěřitelně realistický zážitek. Obraz je křížově analyzován a vyčištěn, zejména v oblasti ohniska, aby měl skutečnou hloubku, mimořádný kontrast a nádherně živé barvy.

Acoustic Multi-Audio využívá čtyři výškové reproduktory integrované v rámu televizoru rozmístěné v horní části televizoru a po jeho stranách, které posilují zdroje směrového zvuku a zajišťují, aby byl obraz a zvuk v dokonalé harmonii pro dokonalý zážitek jako v kině.

85-z9k-titan-sil-titan-sil-edge2edge-bz.jpg

360 Spatial Sound Personalizer: V kombinaci s televizory BRAVIA XR nabízí tato technologie dokonale optimalizovaný prostorový zvuk pro nákrční reproduktory, jako je SRS-NS7 od společnosti Sony, a vybraná sluchátka Sony – to vše s minimální nutností konfigurace. Specializované aplikace dokonce přizpůsobují filmové zvukové pole analýzou individuálního tvaru uší uživatelů.

Dokonalejší zážitek díky audio produktům Sony: Nové televizory BRAVIA XR od společnosti Sony se skvěle hodí k řadě zvukových produktů Sony, jako je systém domácího kina HT-A9 nebo sound bary HT-A7000.

85-z9k-titan-sil-titan-sil-edge2edge-btyi.jpg

360 Spatial Sound Mapping, nová hranice technologie prostorového zvuku, je nejnovějším doplňkem modelů HT-A7000 a HTA5000. Kalibrací zvuku podle zvolené místnosti pro sledování vytváří tato technologie několik optimálně rozmístěných virtuálních reproduktorů pro širší a pohlcující filmové zvukové pole.

Pomocí funkce Acoustic Center Sync převezme televizor BRAVIA XR roli středového kanálu spolu se systémem domácího kina nebo sound barem jako součást sestavy 360 Spatial Sound Mapping. To umožňuje, aby zvuk dokonale odpovídal dění na obrazovce.

BRAVIA CAM: Tato nová průkopnická technologie zajistí díky optimalizaci kvality obrazu a zvuku, aby uživatelé měli vždy to nejlepší místo pro pozorování. BRAVIA CAM nabízí také ovládání gesty, videochat a mnoho dalších nových zábavných zážitků.

85-z9k-titan-sil-titan-sil-edge2edge-btya1.jpg

Ambient Optimization Pro: Uživatelé mohou připojit svůj televizor BRAVIA XR s kamerou BRAVIA CAM a užívat si televizi jako nikdy předtím. BRAVIA CAM rozpozná, kde se uživatelé v místnosti nacházejí a jak daleko jsou od televizoru, a poté upraví nastavení zvuku a obrazu tak, aby bylo vše ideální.

Google TV: Nabízí více než 700 000 filmů, pořadů, živých televizních vysílání a dalších položek z aplikací a předplatného a plynule je organizuje. Zajímavý program najděte snadno pomocí personalizovaných doporučení a přidejte si pořady a filmy do jednoho seznamu sledování, abyste měli přehled o tom, co chcete sledovat. Uživatelé mohou do svého seznamu sledovaných pořadů přidávat i z telefonu nebo notebooku pomocí vyhledávání Google.

Prémiový dálkový ovladač: Náš nový prémiový hliníkový dálkový ovladač se snadno používá, je přehledný, má zjednodušená tlačítka a podsvícení, takže uživatelé vše dobře vidí i ve tmě. Už nikdy neztratíte dálkový ovladač za polštáři pohovky; díky funkci Finder stačí, aby uživatelé řekli televizi, aby našla dálkové ovládání a ovladač zazvoní.

BRAVIA CORE: Aplikace BRAVIA CORE je předinstalovaná filmová služba, která nabízí až 10 filmů, jež lze zhlédnout, a až 24 měsíců neomezeného streamování při zakoupení televizoru BRAVIA XR. Díky technologiím BRAVIA XR, Pure Stream a IMAX Enhanced má obsah úžasný obraz a špičkovou kvalitou zvuku.

Díky režimu BRAVIA CORE Calibrated Mode se filmy automaticky přizpůsobí optimálnímu nastavení obrazu a vytvoří tak skutečně výjimečný zážitek z domácího sledování filmů. Postupem času bude aplikace obohacena o nové funkce. BRAVIA CORE bude v roce 2022 k dispozici ve více než 75 zemích.

Netflix Adaptive Calibrated Mode: Nový režim zobrazení, který využívá snímač okolního světla Sony BRAVIA XR a zajišťuje zachování tvůrčího záměru za všech světelných podmínek. Úzká spolupráce společnosti Sony se společností Netflix znamená, že si diváci mohou vychutnat obsah Netflixu s přesnými barvami, přesným kontrastem a věrným pohybem, ať už si obsah užívají v tmavém nebo dobře osvětleném prostředí.

Perfect for PlayStation 5: Spojte televizor BRAVIA XR s konzolí PlayStation 5 a vychutnejte si fantastické herní zážitky. Pouze televizory BRAVIA XR automaticky upravují a optimalizují obraz tak, aby byl optimálně nastaven pro použití s konzolí PlayStation 5, ať už ji používáte k hraní her nebo sledování filmů.

Díky pohlcujícímu obrazu a zvuku budou mít uživatelé pocit, že jsou přímo uprostřed děje. A díky rozlišení 4K se 120 snímky za sekundu, které je specifikováno rozhraním HDMI 2.1, poskytují naše televizory plynulý a čistý pohyb pro hraní s rychlou odezvou.

Právě vychází
fv03-24-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.