Nový systémový fotoaparát Canon EOS M100

Publikováno: 29. srpna 2017 | autor Redakce
Canon EOS M100

Společnost Canon představila svůj nejnovější přírůstek do rodiny systémových kompaktů – EOS M100. Toto malé a stylové zařízení představuje příslib obrazové kvality.

Díky svému kompaktnímu a stylovému tělu je Canon EOS M100 přímo předurčený ke každodennímu používání a umožňuje spontánně zaznamenat jak běžné každodenní okamžiky, tak i ty nejdůležitější životní události. Nechybí ani široká škála kreativních filtrů a bezdrátová konektivita, tedy vlastnosti, které umožňují pořídit naprosto úžasné snímky a začít je sdílet na sociálních sítích během pouhých několika sekund.

Volný průchod kreativním nápadům

Canon EOS M100 je fotoaparát, který uživatelům pomůže s realizací jejich tvůrčích vizí i se zdokonalením fotografických dovedností. Pořizování snímků s tímto modelem je velmi snadné, EOS M100 se totiž může pochlubit intuitivním dotykovým ovládáním i kreativními filtry a přechod od chytrého telefonu k fotoaparátu je tedy naprosto bezproblémový. A díky nápovědám zobrazovaným na displeji uživatelé rychle pochopí i chování jednotlivých nastavení. Canon EOS M100 tak nabízí vše potřebné pro tvorbu profesionálních fotografií, ať již jde o snímky s nádherně rozostřeným pozadím nebo o záběry s důrazem na detail.

Nejnovější systémový fotoaparát značky Canon je skvělým nástrojem i pro tvorbu video blogů a pro pořizování selfie snímků – díky výklopnému displeji a režimu selfie se tento typ záběrů povede hned napoprvé. Nechybí ani režim Smooth Skin, který pořídí snímky v pěti různých úrovních a zajití tak přirozenější podání odstínu pleti. Výsledné fotografie jsou díky tomuto režimu vždy perfektní, ať již jde o selfie snímky nebo záběry přátel.

Vysoká kvalita v malém těle

Nový model má sice vzhled a hmotnost kompaktu, nicméně ve skutečnosti nabízí výhody nejnovějších technologií, které mívají k dispozici až majitelé špičkových profesionálních fotoaparátů. Canon EOS M100 je připravený k použití prakticky ihned po zapnutí a uživatelé tak mají jistotu, že nepropásnou žádný důležitý okamžik. A že nebudou muset dělat kompromisy související s obrazovou kvalitou. Bez ohledu na to, zda panují špatné světelné podmínky nebo je jasný slunečný den, jsou výsledkem stisknutí spouště velmi ostré a živé fotografie, které překonávají vše, s čím se dosud běžní uživatelé setkali. Dosažení technické dokonalosti snímků již nikdy nebude představovat vážnou výzvu, a to ani dokonce v případě videí.

Snadné používání

Díky jednoduchým pokynům zobrazovaným na displeji je zvládnutí jednotlivých režimů focení i široké škály nastavení velmi snadné a uživatelé si tak bezproblémově osvojí techniky, které jim umožní pořídit opravdu živé snímky.  Používání fotoaparátu významně zjednodušuje i dotykový displej, pomocí něhož je ovládání EOS M100 stejně jednoduché, jako by šlo o chytrý telefon – uživatelé mohou například snadno listovat jednotlivými snímky nebo je zvětšovat a zmenšovat roztažením či stažením prstů.

Výsledný styl dle osobního vkusu

Canon EOS M100 je k dispozici v černé, bílé a šedé variantě a v případě obalu na tělo si mohou uživatelé vybírat hned z devíti barev, od elegantní černé až po zářivě tyrkysovou. Výsledná kombinace tak bude odpovídat individuálnímu vkusu každého majitele a oprávněně si zaslouží pozornost okolí. Uživatelé určitě ocení i pohodlné nošení a bezpečnější použití během focení – stačí připojit popruh a pověsit fotoaparát na rameno nebo na krk. Stejně jako u obalu i v případě popruhu si mohou uživatelé vybírat z více variant a výsledné designové pojetí mají zcela ve svých rukou.

Neustále ve spojení

S novým fotoaparátem je naprosto bezproblémové i nahrávání snímků na Facebook nebo do služby Instragram – součástí EOS M100 je totiž i Wi-Fi konektivita a podpora technologie Bluetooth. Po připojení mohou uživatelé pomocí aplikace Canon Camera Connect stahovat snímky přímo do chytrého zařízení s operačním systémem iOS nebo Android[1], aniž by museli vzít fotoaparát do ruky. Díky praktickému propojení pomocí Wi-Fi mohou uživatelé v případě potřeby všechny své fotografie i filmy snadno zálohovat do cloudu – již nikdy se tak nebudou muset obávat, že o své nejvzácnější vzpomínky navždy přijdou.

Široká kompatibilita splní všechny požadavky

Uživatelé EOS M100 mohou v každé situaci použít objektiv, který bude přesně odpovídat jejich konkrétním tvůrčím záměrům a autorským ambicím. Ať již má jít o focení krajiny nebo třeba o portrétní fotografii. Stejně jako samotný fotoaparát jsou malé a lehké i jednotlivé objektivy sytému EOS M a nepředstavují tedy pro fotografická dobrodružství žádnou brzdu. Díky speciálnímu upevňovacímu adaptéru lze použít i jakýkoli další objektiv ze systémů EF a EF-S[2] – uživatelé tak mají na výběr z ještě širší nabídky a v návaznosti na zdokonalování svého fotografického umu mohou snadno vyměnit stávající objektiv za lepší.

Canon EOS M100 je moderní a kvalitní fotoaparát, který umožňuje zaznamenávat svět novými úžasnými způsoby. Díky kreativním filtrům i vysoké obrazové kvalitě získává běžné focení zcela nový rozměr a výsledkem je, že každý snímek bude stát za zveřejnění – například na Instagramu. Model EOS M100 zachytí všechny životní události v podobě nádherných fotografií, na které budou uživatelé náležitě pyšní a budou je ochotně sdílet s rodinou i svými přáteli. Díky kompaktnímu a lehkému tělu je tento systémový fotoaparát naprosto perfektním nástrojem pro vytváření hmatatelných vzpomínek, ke všem zážitkům a za každé situace.

Více informací najdete zde.[1] Pouze s operačním systémem iOS 8.4 (nebo novějším) a Android 5.0 (nebo novějším)

[2] Objektivy ani upevňovací adaptér nejsou součástí dodávky a je nutné je zakoupit samostatně.

Právě vychází
V září FotoVideo září
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.