Nový projektor Canon XEED WUX500ST

Publikováno: 6. června 2017 | autor Redakce
Canon XEED WUX500ST_02

Společnost Canon přestavila kompaktní, efektivní a univerzální projektor XEED WUX500ST. Novinka se může pochlubit barevným světelným tokem 5 000 lumenů, vestavěným rozhraním dle standardu HDBaseT i svislým posunem objektivu o 75 procent – XEED WUX500ST je projektorem s mimořádně krátkou projekční vzdáleností vhodným pro pevné instalace.

Jemný, okouzlující a velmi přesný obraz

Díky barevnému světelnému toku 5 000 lumenů a nativnímu kontrastnímu poměru 2 000:1 nabízí XEED WUX500ST opravdu působivý výkon. Nový projektor disponuje nativním rozlišením WUXGA (1 920 x 1 200) i podporou rozlišení Full HD a jemné linie tak může vykreslit s impozantní přesností v celé ploše obrazu. Model XEED WUX500ST využívá pátou generaci špičkového optického systému AISYS (Aspectual Illumination System) vyvinutého společností Canon a pomocí pokročilé technologie pro rozdělování světleného paprsku může nabídnout projekci s živým podáním barev.

Canon XEED WUX500ST je k dispozici i ve variantě pro pracovníky ve zdravotnictví, která obsahuje speciální režim DICOM Simulation určený k zobrazení monochromatických digitálních rentgenových snímků, skenů vytvořených pomocí počítačové tomografie a záběrů pořízených prostřednictvím magnetické rezonance – to vše se skvělým odstupňováním odstínů šedé[1].

Nejširší výběr instalačních možností na dnešním trhu

Působivá kombinace vlastnosti dělá z XEED WUX500ST ideální projektor pro širokou škálu oblastí včetně vysokoškolských prostředí, muzejních expozici, galerií, simulací a výcviku nebo zobrazování digitálních reklam. Díky špičkové posunu objektivu – až 75 procent svisle a 10 procent vodorovně – nabízí nový projektor vynikající instalační flexibilitu. Canon XEED WUX500ST navíc umožňuje promítnout obraz s úhlopříčkou 254 centimetrů (100 palců) ze vzdálenosti 1,2 metrů a přináší tak obrovskou míru pohodlí. Bez ohledu na umístění vůči promítací ploše bude nový projektor dostatečně výkonný i v těch nejnáročnějších prostředích.

Canon XEED WUX500ST je jedním z nejkompaktnějších projektorů s krátkou projekční vzdáleností na současném trhu a perfektně se tak hodí i do těch nejtěsnějších prostor. Nový projektor je vybavený řadou pokročilých funkcí včetně možnosti vícenásobné projekce bez nutnosti připojení k osobnímu počítači – stačí k jednomu projektoru připojit USB zařízení a promítnout spojený obraz pomocí až devíti projektorů zapojených do lokální sítě. K dispozici je i individuální korekce lichoběžníkového zkreslení okrajových částí jednotlivých obrazů.

Vynikající konektivita a energetická účinnost

Díky široké škále vstupů je připojení projektoru XEED WUX500ST velmi snadné a bezproblémové. K dispozici je vestavěné rozhraní dle standardu HDBaseT, které prostřednictvím kabelu kategorie Cat6 umožňuje ovládání a přenos zvuku i obrazu ve vysoké kvalitě až do vzdálenosti 100 metrů. Nechybí Wi-Fi konektivita podporující bezdrátové prezentování z osobního počítače ani inovativní software pro projekci prostřednictvím počítačové sítě (Networked Multi-Projection, NMPJ) až na 10 připojených zařízení současně.

Model XEED WUX500ST se může pochlubit neuvěřitelně vysokou energetickou účinností a nízkými celkovými náklady na vlastnictví. Nový projektor využívá technologii AISYS, kterou společnost Canon vyvinula s cílem zajistit maximální výkon ze skromně napájeného zdroje světla – ten spotřebovává pouhých 395 wattů. Nejlepší účinnost v této třídě projektorů podporuje i specializované tlačítko ECO umožňující přímo ovlivnit reálnou spotřebu. Provozní náklady jsou ještě nižší i díky lampě s životností 5 000 hodin[2]. Pohodlí a klid uživatelů zvyšuje také tříletá záruka na výměnu lampy a služba zapůjčení náhradního přístroje již během následujícího dne od vznesení požadavku na opravu[3].

Více informací najdete zde.

Klíčové vlastnosti projektoru XEED WUX500ST:

  • Světelný tok – 5 000 lumenů
  • Rozlišení – 1 920 x 1 200
  • Nativní kontrastní poměr – 2 000:1
  • Rozhraní HDBaseT, HDMI, DVI a Wi-Fi
  • Velikost obrazu – 0,762 až 7,62 metrů (30 až 300 palců)
  • Hmotnost – 6,3 kilogramů
  • Výkon vestavěného reproduktoru – 5 wattů
  • Životnost lampy – 5 000 hodin


[1] Projektor XEED WUX500ST není určený pro diagnostické účely.

[2] Udává počet hodin provozu, po kterých jas lampy poklesne na polovinu a je proto vhodné ji vyměnit za novou.

[3] Následující den znamená, že tam, kde je to možné, zapůjčí servis náhradní přístroj následující den po vznesení požadavku na opravu. Vznese-li zákazník tento požadavek po 12:00 nebo během víkendu či svátku, obdrží náhradní zařízení během dvou dnů. Službu zápůjčky vymezují úplná pravidla a ujednání a je dostupná jen v některých oblastech.

Právě vychází
fv03-24-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.