Nový Olympus PEN E-PL9 /Fotoaparát, který probudí vaše pravé já

Publikováno: 8. února 2018 | autor Redakce
Olympus PEN E-PL9

Nový Olympus PEN E-PL9 se chlubí úžasným designem a vynikající kvalitou konstrukce. Představuje obrovský skok v kvalitě a kreativních možnostech, které jsou obvykle dostupné v mnohem větších fotoaparátech. Nový režim Advanced Photo, dostupný prostřednictvím dotykové obrazovky, velice usnadňuje přechod z mobilního telefonu k fotoaparátu.

Navzdory svým útlým rozměrům skýtá nový fotoaparát široký prostor pro pestrou škálu fotografických vyjádření, podpořenou více než 20 objektivy M.Zuiko. Za všechny jmenujme vynikající portrétní objektiv M.Zuiko Digital 45mm F1.8, se kterým pořídíte nádherné portréty s vyváženou perspektivou a plynule rozostřeným pozadím.

Filmoví fanoušci mohou nyní využít výhod ostrého 4K videa s interní stabilizací obrazu, zatímco nový vestavěný blesk zaručuje uživatelům E-PL9 vždy dostatek světla. Každý, kdo se nemůže dočkat, až bude moci sdílet svá díla online, může využít výhod nové kombinované Bluetooth a Wi-Fi konektivity s chytrými telefony.

Olympus PEN E-PL9 se objeví na pultech obchodů v polovině března v bílé, černé, nebo hnědé barvě jako samostatné tělo, nebo v sadě se základním objektivem.

Vše je o výrazu

Nárůst kreativních možností, které fotoaparát přináší, bývá příliš často spojován s velikou složitostí menu. Olympus PEN E-PL9 se snaží překonat tyto bariéry a umožňuje vám zahájit vaši cestu za fotografickým experimentováním postupně, výběrem kreativních programů na dotykové obrazovce. Později pak můžete přejít k tradičnějším způsobům nastavení.

Vyberte režim iAUTO, který umožní fotoaparátu identifikovat mnoho fotografických situací, od tváří po skupinové fotografie – a dokonce i detekovat pohyb – a v mžiku pro vás vybrat to nejlepší nastavení. Pokud cítíte potřebu nastavení upravit, žádný strach. Dotykové ovládání s posuvníky vám umožní upravit mimo jiné jas, barvy nebo kontrast. Vyklopte displej proti sobě pro vysoce kvalitní selfie snímky a dotykem vyberte funkci e-Portrait, která vyhladí pleťové tóny přímo ve fotoaparátu. To vše přichází ve velmi malém a lehkém těle, ve kterém se snoubí tradice s moderním světem fotografie.

Umění nejen pro umění

Olympus byl v minulosti průkopníkem uměleckých filtrů a dotyková obrazovka přináší nové možnosti, jak v živém náhledu porovnat jejich efekt jednodušeji, než kdy dříve.

Vedle Bleach Bypass je novým přírůstkem na seznamu 16 uměleckých filtrů také Instant Film – nostalgická vzpomínka na přehnané barvy raných instantních fotoaparátů. Při použití za denního světla je efekt mírný. Použijte jej ale s bleskem při nočním fotografování osob a potenciálně nudný záběr se zcela změní: tmavší oblasti se posunou k zeleným odstínům a pleť získá nádech teplé záře. Vznikne tak moderní snímek s dotykem nostalgie.

Na stejném principu zpřístupnil Olympus prostřednictvím dotykové obrazovky také scénické režimy. Jednoduše poklepejte na obrázek, který nejblíže odpovídá vaší představě o výsledném snímku, a fotoaparát vybere příslušná nastavení. Inovativní přístup k jednoduššímu kreativnímu ovládání v novém režimu AP (Advanced Photo). Olympus je také průkopníkem technik jako Live Composite. Ty bývají často ukryty hluboko ve struktuře menu a zůstávají tak majitelům fotoaparátu zcela skryty. Chcete pořídit snímek přítele vytvářejícího světelnou malbu před noční osvětlenou budovou? To, co bývalo téměř nemožné, je nyní hračkou: klepněte na ikonu v AP režimu, postavte E-PL9 na pevný povrch či stativ a můžete začít. Objevte radost z vícenásobné expozice, HDR, panoramatického režimu a dokonce i bracketingu zaostření – neocenitelné techniky při záběrech z blízka.

Proces učení

Prostřednictvím bezplatné aplikace OI.Share pro bezdrátový přenos snímků z fotoaparátů do telefonu máte také přístup k nové sadě jednoduchých video-průvodců „Jak na to”, kde naleznete užitečné tipy pro ovládání E-PL9.

Kvalita díky technologii

Další průkopnickou inovací Olympusu je stabilizace obrazu (IS) zabudovaná v těle fotoaparátu. Tento systém, redukující rozmazání obrazu při nedostatečném osvětlení, se snoubí s rychlým obrazovým procesorem TruePic VIII, převzatým z vlajkové lodi mezi fotoaparáty Olympus - modelu OM-D E-M1 Mark II. To umožňuje fotoaparátu použít kratší expoziční časy, což ještě více zvyšuje šance na dokonale ostrý záběr v náročných podmínkách. Uživatelé fotoaparátů mají již dlouho možnost vybrat objekt, na který chtějí zaostřit, ale dotknutí se objektu přímo na obrazovce je mnohem intuitivnější. Vyberte mezi zaostřením dotykem a vyfotografováním dotykem. Funkce je velmi přínosná zejména při záběrech z blízka, kdy možnost vyklopení obrazovky a klepnutí přesně na požadované místo zvyšuje míru úspěšnosti záběru. Se současnými 121 AF body, pokrývajícími většinu obrazové plochy, mohou uživatelé zaostřit na kterékoli místo obrazu.

Ceny Olympus PEN E - PL9

Olympus PEN E - PL9

tělo

černé

14 999Kč

Olympus PEN E - PL9

tělo

hnědé

14 999Kč

Olympus PEN E - PL9

tělo

bílé

14 999Kč

Olympus PEN E - PL9

kit

tělo černé + Pancake objektiv ED 14 -42EZ

černý, 18 999Kč

Olympus PEN E - PL9

kit

tělo hnědé + Pancake objektiv ED 14 -42EZ

stříbrný, 18 999Kč

Olympus PEN E - PL9

kit

tělo bílé + Pancake objektiv ED 14 -42EZ

stříbrný, 18 999Kč

 

Více informací naleznete zde.

Za 1 den
vyjde nové číslo FotoVideo.
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.