Nový objektiv pro úžasné portréty – Samyang AF 75mm f/1.8 FE

Publikováno: 24. dubna 2020 | autor Redakce
Nový objektiv pro úžasné portréty – Samyang AF 75mm f/1.8 FE

Samyang rozšiřuje řadu objektivů Tiny – malý, ale výkonný – o nový objektiv. Nový objektiv navržený pro pořizování úžasných portrétů, Samyang AF 75mm f/1.8 FE.

Řada „malý, ale výkonný“ spatřila světlo světa v roce 2017 v reakci na poptávku po lehčích objektivech pro bezzrcadlovky s prvotřídním optickým výkonem. AF 75 mm f/1.8 FE je pátým přírůstkem v této oblíbené sérii navržené pro bezzrcadlovky Sony a určené pro fotografy zaměřené na portréty a životní styl.

Svými rozměry, délkou 6,9 cm a hmotností pouhých 230 g, naplňuje AF 75 mm f/1.8 FE minimalistické požadavky pro životní styl. Přidáme-li k tomu vysokou světelnost, máme dokonalý objektiv pro pořizování svatebních fotografií a portrétů v terénu.  Objektiv je navržen pro snímače full frame a dobře funguje i s APS-C.Samyang AF 75mm f1.8 FE

Díky vynikající optické konstrukci Samyang dokazuje, že jemného a krásného bokehu lze dosáhnout nejen pomocí clony, ale také díky jedinečnému provedení optiky. S celkem 10 členy v 9 skupinách a využitím 5 speciálních členů (3 s extra nízkým rozptylem a 2 s vysokým indexem lomu světla) poskytuje tento objektiv neuvěřitelně ostrý obraz s minimálním zkreslením a nízkou barevnou vadou. Clonu tvoří 9 lamel a společně s optickým designem přináší nádherný a kruhový bokeh.

Objektiv pomocí nového lineárního krokového motoru (STM) poskytuje rychlý a stabilní autofokus. Motor je rychlý, tichý a přesný. Je výborně přizpůsoben fotografům a kameramanům, kteří požadují rychlé a spolehlivé automatické zaostření. Je ideální pro zachycení nečekaných situací s rychlým spádem, například během svateb nebo při fotografování dětí.

Novým prvkem tohoto objektivu je uživatelský přepínač. Uživatel pak stisknutím tohoto tlačítka nastaví zaostřovací kroužek clony. Tento uživatelský přepínač je také možné změnit podle volby zákazníka pomocí firmwaru (nutná dokovací stanice pro objektivy Samyang).Samyang AF 75mm f1.8 FE

Cena a dostupnost: MOC: 10 790 Kč / 389 €.

Kód produktu: 113896 / EAN 8809298886318.

Objektiv bude dostupný v květnu 2020.

Hlavní vlastnosti: lehký a kompaktní, navržen pro snímače full frame a dobře funguje s APS-C, ideální pro svatby a portréty, clonu tvoří 9 lamel a poskytuje krásný a jemný bokeh, vhodný pro foto i video, bajonet: Sony FE (full frame ale funguje dobře i s APS-c), světelnost: F1.8 ~ 22, minimální zaostřovací vzdálenost: 69 cm, konstrukce objektivu: 10 členů v 9 skupinách (3x extra rozptyl, 2x vysoký index lomu), průměr filtru: 58 mm, průměr: 65 mm, délka: 69 mm, hmotnost: 273g, hmotnost bez krytek a clony: 230g.

 

 

Už máte dubnové FOTOVIDEO? Podívejte se, co vše si můžete přečíst v tištěném (nebo také elektronickém) dubnovém vydání FotoVideo.

Pohodové dubnové FOTOVIDEO pro vás…

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji, a ještě k tomu jen za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! PŘEDPLATNÉ I S DÁRKY vybírejte: ZDE.

Časopis FotoVideo

Právě vychází
fv05-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.