Nový objektiv M.Zuiko Digital ED 90mm F3.5 Macro IS PRO

Publikováno: 21. února 2023 | autor Redakce
9035-90mm-om1+90macro+mc14-studio.jpg

Společnost OM Digital Solutions s potěšením představuje nový objektiv M. Zuiko Digital ED 90mm F3.5 Macro IS PRO. Jedná se o unikátní makro objektiv vhodný pro zkušené profesionály i ostatní milovníky makrofotografie. Pod značkou OM SYSTEM se tak zrodil nejlepší objektiv ve své třídě.

Nový makro objektiv M.Zuiko Digital ED 90mm F3.5 Macro IS PRO, standardu Micro Four Thirds, nabízí až dvojnásobné zvětšení, což je větší zvětšení než u jakéhokoli jiného objektivu, který jsme kdy vyrobili. Nový makro objektiv umožňuje dokonce použití telekonvertoru MC-20 (prodává se samostatně), se kterým je možné docílit až 4×zvětšení (ekvivalent 8x na 35mm).

9035-90mm-90macro-blk-rightside-mf.jpg

Objektiv M.Zuiko Digital ED 90mm F3.5 Macro IS PRO je vybaven vlastním stabilizátorem obrazu. V kombinaci se stabilizovaným tělem fotoaparátu a funkcí SYNC IS, kdy stabilizace v objektivu a stabilizace v těle spolu komunikují, lze docílit výkonu až 7EV.

Nový makro objektiv je zároveň i ideální teleobjektiv pro bezstarostné fotografování v exteriéru, od přírody přes krajinu až po makro. Je vysoce odolný proti povětrnostním vlivům podle standardu IP53, je odolný proti prachu a stříkající vodě a mrazuvzdorný do −10 °C. Váží jen 453 gramů a nabízí kompaktní, lehkou a všestrannou konstrukci pro bezstarostné fotografování v jakémkoli prostředí.

9035-90mm-90macro-blk-leftside-mf.jpg

FUNKCE A TECHNOLOGIE OBJEKTIVU M.ZUIKO DIGITAL ED 90mm F3.5 MACRO IS PRO

Maximální zvětšení obrazu 2×, 4× ve spojení s volitelným telekonvertorem MC-20 2x, poskytuje flexibilitu i pro ta nejextrémnější makro dobrodružství

M.Zuiko Digital ED 90mm F3.5 Macro IS PRO je lehký, vysoce výkonný makro objektiv, nabízející maximální zvětšení obrazu 2×. Lze na něj nasadit také volitelný telekonvertor MC-20 2x, který zvyšuje maximální zvětšení obrazu na 4× a umožňuje fotografovat velmi zblízka (také lze použít s telekonvertorem MC-14). Detailní záběry květin, ale i téměř mikroskopických objektů, jako jsou šupiny na motýlích křídlech, jsou reprodukovány s úžasnými detaily.

9035-90mm-90macro-blk-wpright2-mf.jpg

Objektiv ED 90mm F3.5 Macro IS PRO lze kromě makro fotografie použít také jako standardní teleobjektiv s pevným ohniskem 90mm, který dokáže zachytit vzdálené objekty s úžasně čistým obrazem. Bezproblémově zvládá přechod z makra na telefoto, což uživateli umožňuje všestranné fotografování po celý den, aniž by se musel starat o výměnu objektivů.

Aby byl zajištěn stabilní výkon s kvalitní kresbou všech detailů, je objektiv sestaven z 18 optických členů poskládaných ve 13 skupinách. Systém je složen mimo jiné ze dvou čoček Super ED, čtyř čoček ED, jedné čočky Super HR a jedné HR čočky. To objektivu umožňuje potlačit chromatickou aberaci, která se často vyskytuje při fotografování zblízka, a nabízí vysoce kvalitní, dobře zaostřené, snímky hlavního subjektu.

Objektiv je vybaven povrchovou úpravou ZERO (Zuiko Extra-low Reflection Optical), která eliminuje duchy a odlesky a zajišťuje jasný obrazový výkon i v obtížných podmínkách, například v protisvětle. Tím jsou také účinně potlačeny světlé skvrny („spot flaring“), které jsou u makroobjektivů běžným jevem.

Rychlé a přesné automatické zaostřování v celém rozsahu, dokonce i při fotografování super makra

Objektiv ED 90mm F3.5 Macro IS PRO popírá tradiční představy o tom, že fotografování s velmi velkým zvětšením pomocí makro objektivu vyžaduje ruční zaostřování. Tento objektiv umožňuje používat automatické zaostřování v celém rozsahu od fotografování na blízko až po nekonečno s maximálním zvětšením 2× nebo 4× s nasazeným telekonvertorem. Systém plovoucích zaostřovacích členů ve dvou skupinách, zaručuje vysokorychlostní automatické zaostřování a poskytuje vysoce kvalitní snímky.

9035-90mm-90macro-1-studio.jpg

Automatické ostření je k dispozici i při fotografování v super makro režimu. Ve spojení s funkcí fokus BKT nebo skládaného makra, lze snadno pořizovat snímky s větší hloubkou ostrosti při současném zachování měkkého pozadí snímku a to i při fotografování z ruky.

Vestavěný optický stabilizátor synchronizovaný s 5osým stabilizátorem v těle s korekcí až 7EV

Mechanismus stabilizace obrazu v objektivu a v těle fotoaparátu společně umožňují dosáhnout pětiosé synchronizované stabilizace obrazu, která poskytuje výkon až 7EV. Objektiv ED 90mm F3.5 Macro IS PRO je navíc vybaven čidlem akcelerace, které přesně detekuje pohybovou neostrost pro korekci posunu, což má významný vliv na fotografování v režimu makro. V mnoha situacích není potřeba ani stativ. Synchronizovaný stabilizátor umožňuje udržet mnohem delší expoziční časy, než které jsou při makrofotografii běžné.

9035-90mm-90macro-zoom-studio.jpg

Odolnost proti stříkající vodě a prachu s krytím IP53 s fluorovou povrchovou úpravou pro bezkonkurenční výkon za každého počasí

Stejně jako vlajkový model fotoaparátu OM-1 od společnosti OM SYSTEM, i objektiv ED 90mm F3.5 Macro IS PRO nabízí vynikající odolnost proti stříkající vodě a prachu s krytím IP53 a mrazuvzdornost do −10 °C, takže uživatelé mohou pokračovat ve svých dobrodružstvích bez obav o své vybavení i v těch nejdrsnějších venkovních podmínkách.

Na přední čočce je použita hladká fluorová vrstva odolná proti poškrábání a znečištění, která zároveň umožňuje snadné odstranění prachu a nečistot pomocí foukacího balonku nebo hadříku. Spojte objektiv M.Zuiko Digital ED 90mm F3.5 Macro IS PRO s tělem OM SYSTEM odolným proti povětrnostním vlivům (prodává se samostatně) a získejte nejlepší systém pro venkovní makrofotografii, jaký byl kdy vyroben.

CENA A DOSTUPNOST

Objektiv M.Zuiko Digital ED 90mm F3.5 Macro IS PRO se dostane na pulty prodejen a na eshop již začátkem března 2023. Maloobchodní cena je 36.999 Kč s DPH.

Právě vychází
fv03-24-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.