Nový objektiv M.Zuiko Digital ED 20mm 1:1.4 PRO

Publikováno: 7. listopadu 2021 | autor Redakce
Nový objektiv M.Zuiko Digital ED 20mm 1:1.4 PRO

Malý, lehký objektiv s vysokým rozlišením a velmi příjemným plynulým bokehem. OM Digital Solutions GmbH představuje objektiv M.Zuiko Digital ED 20 mm F1.4 PRO (35mm ekvivalent: 40 mm). Tento objektiv postavený na standardu Micro Four Thirds poskytuje nejen jedinečný bokeh, ale i vynikající rozlišení a výkon, kterým je řada objektivů M.Zuiko PRO známá.

Začátek prodeje je naplánován na konec listopadu 2021. Tento kompaktní, lehký a vysoce výkonný objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností využívá přirozenou perspektivu ekv. 40mm zorného úhlu pro všestranné fotografování, od krajiny až po portréty a momentky. Tento objektiv je prvním výrobkem nesoucím značku „OM SYSTEM“.

Nový objektiv M.Zuiko Digital ED 20mm 1:1.4 PRO

Kompaktní a lehký objektiv řady PRO s velmi jemným a plynulým bokehem

Vynikající rozlišení typické pro objektivy M.Zuiko PRO: Objektiv je složen z 11 členů poskládaných v 10 skupinách. Obsahuje Super ED, ED, Super HR a asférické optické členy efektivně uspořádané pro co nejostřejší zobrazení od středu až po okraje záběru. Tento objektiv s vysokým rozlišením maximálně využívá výkon fotoaparátu, včetně vysoké kvality obrazu získané při fotografování v režimu High Res Shot. I zde je použita povrchová úprava ZERO spolu s optimálním potlačením vnitřních odrazů v tubusu objektivu, aby se zamezilo vzniku duchů a odlesků.

Nový objektiv M.Zuiko Digital ED 20mm 1:1.4 PRO

„Feathered bokeh“: S využitím know-how získaného při vývoji řady M.Zuiko PRO F1.2, která přináší dokonalé efekty rozostření, jsme implementovali prolnutý, jinak řečeno plynulý bokeh, který velmi plynule a jemně rozostřuje okraje přechodů. Použití nástroje pro měření aberace k měření bokehu na úrovni aberace a zajištění optimální kontroly nad sférickou aberací umožňuje objektivu poskytnout vynikající rozlišení a nádherný bokeh.

Nový objektiv M.Zuiko Digital ED 20mm 1:1.4 PRO

Kompaktní, lehký design s prvotřídní světelností F1.4: Objektiv zůstává kompaktní a lehký s hmotností 247 gramů a s maximální světelností F1.4. Ve spojení s fotoaparátem Olympus OM-D E-M5 Mark III je systém snadno přenosný a váží jen 661 gramů**.

Nový objektiv M.Zuiko Digital ED 20mm 1:1.4 PRO

Pohodlné a spolehlivé fotografování za všech okolností

Vysoce spolehlivá konstrukce odolná proti prachu, stříkající vodě a mrazu (-10 °C): Tento objektiv je celoplošně utěsněn a nabízí výkon odpovídající krytí IPX1. Vyznačuje se také prachotěsnou a mrazuvzdornou konstrukcí do -10 °C a ve spojení s prachotěsným, voděvzdorným a mrazuvzdorným tělem fotoaparátu umožňuje fotografování v náročných prostředích, jako je tropický liják nebo ve sněhové bouři. Fluoridová vrstva na přední čočce usnadňuje stékání kapiček z jejího povrchu a umožňuje rychlé a pohodlné čištění.

Nový objektiv M.Zuiko Digital ED 20mm 1:1.4 PRO

 

Vysokorychlostní, vysoce přesné AF zaostřování: Vynikající optický design a technologie zpracování objektivu umožnila výrobu lehčí zaostřovací čočky, což poskytuje rychlejší a přesnější AF. Díky tomu se mohou uživatelé spolehnout na vysoce přesné a rychlé zaostřování.

Nový objektiv M.Zuiko Digital ED 20mm 1:1.4 PRO

Univerzální ohnisko pro jakýkoli typ scény

Focení z blízka s maximálním využitím malé hloubky ostrosti: Tento objektiv je navržen pro úžasný výkon i při fotografování zblízka. Nejkratší zaostřovací vzdálenost je 25 cm a maximální zvětšení obrazu 0,22x*. Jemný a plynulý bokeh je tak ideální i pro kreativní makro fotografování.

Nový objektiv M.Zuiko Digital ED 20mm 1:1.4 PRO

Přirozený úhel záběru spolu s malou hloubkou ostrosti: Úhel pohledu ekvivalentní 40 mm je o něco širší než u standardních 50 mm objektivů a poskytuje přirozený pocit perspektivy. Tento jedinečný úhel pohledu je ideální pro širokou škálu scén, jako jsou krajiny, portréty a momentky.


Už máte listpadové vydání časopisu FOTOVDEO?

Fotografický akt patří mezi ty nejkrásnější a nejstarší fotografické disciplíny. Vychází samozřejmě ze vzorů děl slavných malířů a sochařů a dokázal přivést pohled na krásu lidského těla k určité dokonalosti. Není to disciplína jednoduchá, patří k mistrovským, a ne každému se jeho pokusy jí zvládnout daří. O to více jsme rádi, že vám tuto krásu můžeme v našem listopadovém vydání nabídnout.

Něžná krása listopadového FotoVideo

Máme radost z výborného návratu Adolfa Ziky, který aktuálně opět drží svůj foťák hodně intenzivně v rukou a tvoří a raduje se z každé nové fotky. Jeho úspěchy na poli dokumentárního filmu jsou sice vynikající, ale jeho nové fotky nám přesto hodně chyběly. Stihne to všechno najednou? Jaké jsou jeho plány? O tom se dočtete v docela velkém rozhovoru, který jsme dokončili těsně před uzávěrkou.

Jérôme Sessini – mimořádný člověk a vynikající fotograf. Povedlo se nám ho na chvíli zastavit a získat od něj několik odpovědí na naše otázky, a hlavně ty jeho fotky! Podívejte se, jak fotí člen proslulé agentury Magnum Photos a to hned v úvodu listopadového vydání.

Nechat se školit perfektním Liborem Vaicenbacherem, navíc až v jihoamerickém Ekvádoru, musí být neskutečným zážitkem. Přečtěte si a můžete se třeba i kochat: „Tlumené barvy a umírněný design vysokohorských druhů ptáků už brzy měla vystřídat záplava barev a tvarů na úpatí vulkánu Sumaco…“ je to vážně zážitek.

A co takhle tradiční kalendář Jiřího Ksandra, opět plný citlivé nahoty a excelentně laděné barevnosti? Všimli jste si, že v tomto vydání střídáme nádheru lidského těla s dokonalými záběry přírody? To potvrzuje další článek, který si dovolíme doporučit vaší pozornosti: Jak na ledňáčky s Davidem Zemanem. Neposedný a nádherně barevný ledňáček je častým a náročným objektem zájmu mnoha fotografů, a tak jim třeba Davidovy zkušenosti přijdou vhod.

Časopis FOTOVIDEO 2021 11

Nezapomeňte si občas prohlédnout některé z videí, která vám v našich článcích nabízíme formou QR kódu. Dozvíte se ještě více…

A máme tu druhé téma 22. ročníku soutěže Fotograf roku

Jdeme do ulic má uzávěrku 28. 11. 2021

Street photography (česky pouliční fotografie) je dokumentární disciplína, užívající techniky přímé fotografie, tedy co nejvíce realismu bez jakékoliv manipulace nebo technického zkreslení. Soustředí se na konkrétní okamžiky (nejen v ulicích), které kolem nás plynou, a ty se snaží fotograf v nezměněné formě zachytit a zaznamenat.

Více na: http://fotografroku.ifotovideo.cz

Časopis FOTOVIDEO 2021 11 obsah

Z listopadového vydání časopisu FotoVideo vám například vybíráme:

INTERVIEW: Jérôme SESSINI

„Nemám rád rigidní kategorie“, říká člen Magnum Photos

INTERVIEW: Jérôme SESSINI

ROZHOVOR: ADOLF ZIKA

„Všechno je jinak, ale tenkrát v Mánesu jsem to myslel vážně!“

ROZHOVOR: ADOLF ZIKA

DIVOKÁ PŘÍRODA: ŠKOLNÍ VÝLET Do EKVÁDORU

Zdejší příroda splňuje tři základní ,nej‘

DIVOKÁ PŘÍRODA: ŠKOLNÍ VÝLET DO EKVÁDORU

PRAXE: NAŠE FOTOPORADNA

Proč si neusnadnit práci s prioritami?

PRAXE: NAŠE FOTOPORADNA

TECHNIKA: NENÍ FILTR JAKO FILTR

Nová značka H&Y mění hru na našem trhu

TECHNIKA: NENÍ FILTR JAKO FILTR

FOTOGRAF ROKU: KOMU PATŘÍ VÍTĚZSTVÍ V 11. KOLE?

O překvapení nebývá v naší soutěži nouze

FOTOGRAF ROKU: KOMU PATŘÍ VÍTĚZSTVÍ V 11. KOLE?

… a další a další důležité, inspirativní i praktické články

Je čas na nové předplatné! Vyberete si některou ze čtyřčlenných sad brašniček Lowepro, paměťovou kartu LEXAR, módní tašku či parfém, předplatné ZONER? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou v omezených počtech! Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Vybírejte si na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte. Takové je naše předplatné!

Něžná krása listopadového FotoVideo

 

 

Právě vychází
fv07-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.