Nový objektiv FUJINON XF18mm F1.4R LM WR

Publikováno: 15. dubna 2021 | autor Redakce
Nový objektiv FUJINON XF18mm F1.4R LM WR

Tento objektiv je již 39. objektivem exkluzivně vytvořeným společností FUJIFILM pro bezzrcadlový systém s bajonetem X (X-series). Jedná se o objektiv, jehož přepočtená ohnisková vzdálenost (35mm ekvivalent) je 27 mm.

Nový objektiv XF18mmF1.4 měří 7.56cm na výšku a jeho váha je pouhých 370 g. Závit pro použití filtrů má průměr 62mm a minimální zaostřovací vzdálenost je 20cm. Tyto parametry dělají z tohoto objektivu ideální nástroj pro široké uplatnění, a to od fotografování krajin, měst až k portrétům a svatbám. Vysoká světelnost (F1.4) poskytuje vysokou flexibilitu i při nedostatku světla a plně otevřená clona produkuje velmi jemný bokeh mimo rovinu zaostření.

Nový objektiv FUJINON XF18mm F1.4R LM WR

V souladu s filozofií řady X, tedy vytváření lehkých a kompaktních přístrojů pro zachytávání obrazu v nejvyšší kvalitě, poskytuje XF18mmF1.4 neuvěřitelnou optickou kvalitu, bez toho, aby byl tento objektiv velký nebo těžký. V porovnání s jinými objektivy s podobným úhlem záběru a světelností se XF18mmF1.4, díky svým silným stránkám, stává jasnou volbou pro mnoho profesionálů na další roky.

Nový objektiv FUJINON XF18mm F1.4R LM WR

Vlastnosti produktu

Výjimečná optická kvalita od F1.4

V optické soustavě XF18mmF1.4 nalezneme tři asférické členy a jeden ED člen. Celý objektiv je sestaven z 15 členů v 9 skupinách s cílem minimalizovat chromatickou a komickou aberaci. Výsledkem je reprodukce nejjemnějších detailů obrazu a vysoká ostrost.

Ostřící skupina o šesti členech se při ostření pohybuje společně. Tento přístup redukuje fluktuace aberace, která může způsobit ostření. Výsledkem je konzistentně vysoká ostrost snímku v jakékoliv pozici ostřící skupiny (není tedy rozdíl v ostrosti objektivu při ostření na 20 cm a na nekonečno).

Nový objektiv FUJINON XF18mm F1.4R LM WR

Design a všestrannost

Objektiv XF18mmF1.4 odpovídá úhlem záběru objektivu s ohniskovou vzdáleností 27 mm (přepočteno na 35mm ekvivalent) a dokáže zaostřit na předmět vzdálený pouhých 11 cm od předního členu objektivu. Tato vlastnost rozšiřuje jeho možné použití a činí z něj každodenní univerzální objektiv využitelný v mnoha žánrech.

Rychlé, přesné a téměř neslyšitelné automatické ostření

XF18mmF1.4 je objektivem s vnitřním systémem automatického ostření (AF), který je poháněn výkonným lineárním motorem, díky kterému je ostření rychlé, přesné a téměř neslyšitelné. Z polohy nejkratší zaostřovací vzdálenosti (MOD) 20 cm do polohy nekonečno se ostřící skupina 6 členů pohybuje 2.5 mm. Díky tomu je možné dosáhnout zaostření za 0.04s*

Nemusí-li objektiv zaostřovat z pozice MOD až k nekonečnu, tak je schopen dosahovat rychlosti zaostření až 0.25s.

Při manuálním ostření je možné zaostřit zcela přesně díky speciálně navržené odezvě ostřícího kroužku. Manuální ostření je precizní s vynikající odezvou.

*Při použití FUJIFILM X-T4 se zapnutým vysokým výkonem a aktivní fázovou detekcí

Kompaktní, lehký a odolný vůči vlhkosti a prachu

XF18mmF1.4 je vybaven závitem pro filtr s průměrem 62 mm a celková délka objektivu je 7.56mm, váha je pouhých 370 g. Tyto rozměry z něj dělají lehký a velmi skladný objektiv. Tělo objektivu je vytvořeno z kovu, ale designováno tak, aby byl i tak ve výsledku lehký. Použití kovového těla se FUJIFILM vyhnul kompromisům nebo snížené odolnosti.

Objektiv je odolný vůči vlhkosti a prachu. Toto utěsnění je definováno na osmi místech na těle objektivu a bezpečné použití je možné do -10°C.

XF18mmF1.4 je vybaven aretací clonového kroužku na pozici A, která brání jeho nechtěnému otočení.

Příslušenství k objektivu

LH-XF18 sluneční clona pro XF18mmF1.4 LM WR – obdélníková sluneční clona vyrobená z hliníku, která pomáhá proti vzniku flare efektů a duchů, které mohou vzniknout, když silné zdroje světla narazí na přední člen objektivu.

Na Českém trhu bude dostupný na začátku června 2021.

Už máte dubnové FOTOVIDEO?

Vzniklo vydání, které opět myslí na všechny své čtenáře a příznivce, a přitom je opět tak trochu mimořádné. Narodilo se totiž v době focení a natáčení nepříznivé, s upřímnou nadějí, že si už ten duben venku i v interiérech užijeme? Je to tak? Splnila se naše redakční očekávání a vaše upřímné přání? To jsme v době jeho přípravy nemohli vědět.

Spousta videa v časopise FotoVideo

Velké téma, které hýbe naším virtuálním a digitálním světem. Zájem o video roste přímo exponenciálně a my to jasně vidíme na množství stažených QR kódů, které přidáváme do jednotlivých článků. Opravdu vás nesledujeme, ale autoři a zpovídaní fotografové sami píší, že na svých webových či YouTube stránkách zaznamenali výrazný nárůst většinou hned po zveřejnění v našem časopise. Také máte ve svém chytrém telefonu nahranou čtečku QR kódů? Je to snadné, těch aplikací je několik a nezaberou v telefonu téměř žádné místo. Jen si jí kliknutím otevřete a rámeček lehce přiblížíte ke QR kódu v časopise a video či webové stránky se vám hlásí a automaticky běží. Žádné další složité operace a vy máte dvojí zážitek – z četby i doplňujícího videa. Foto a video prostě patří k sobě!

A velké fotografické lahůdky

Vyberte si z naší široké nabídky, která vznikla opět a jenom na základě vašich potřeb. Jak už jsme se zmínili, pracujeme v týmu a díky tomu dokážeme reagovat na velké množství naprosto aktuálních podnětů. Na tomto vydání se podílela opět řada významných osobností, kterým jsme za skvělou spolupráci velmi. Nebudeme tentokrát vyjmenovávat tu řadu skvělých jmen, seznámíte se s nimi postupně při listování dubnovým FotoVideem, které vám nabízí vše, co máte rádi (snad?) a hlavně přeje pohodu (a to nejen s ním), zdraví a snad už konečně i to kvalitní, upřímné a Dobré světlo!

Vyberte si z dubnového FotoVideo třeba následující:

OSOBNOST: JAROSLAV KUČERA

Dívky a paní z nedávné historie? Určitě vás budou zajímat!

OSOBNOST: JAROSLAV KUČERA

RECENZE: ČESKÁ FOTOGRAFIE V DATECH 1839-2019

Vladimír Birgus a Pavel Scheufler uvádějí novou knihu, která patří do vaší knihovny.

RECENZE: ČESKÁ FOTOGRAFIE V DATECH 1839-2019

OSOBNOST: GARIK AVANESIAN

Velké lidské příběhy v dosud nezveřejněných fotografiích velkého fotografa.

OSOBNOST: GARIK AVANESIAN

PRAXE: ZVĚTŠENÁ VIDEOPORADNA

Jakou techniku zvolit pro natáčení videa? Poradí vám dva odborníci.

PRAXE: ZVĚTŠENÁ VIDEOPORADNA

TECHNIKA: TISKNEME SI FOTOGRAFIE SAMI

Velký průvodce výběrem tiskárny a fotopapíru – 1. díl

TECHNIKA: TISKNEME SI FOTOGRAFIE SAMI

FOTOGRAF ROKU: VYHODNOCENÉ TÉMA „DOMÁCÍ KVĚTINY“

Výsledky možná překvapí, ale jsou nádherné. Květiny se vám povedly!

FOTOGRAF ROKU: VYHODNOCENÉ TÉMA „DOMÁCÍ KVĚTINY“

… a samozřejmě další spoustu zajímavých článků!

POZOR! Už jste si objednali vaše FotoVideo až domů! Je to stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Navíc k vaší objednávce máme pro vás další dárky ZDARMA. K celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo prostě dárky odjakživa patří. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARME k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si na našem webu:

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

Užijte si dubnové FotoVideo

 

Právě vychází
fv02-24-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.