Nový NIKKOR Z 135MM f/1.8 S PLENA – Objektiv s perfektní reprodukcí neostrých míst

Publikováno: 9. října 2023 | autor Redakce
z8-z135-1.8-front34l-0.jpg

Společnost Nikon posouvá excelentní optiku řady S do nových výšin s objektivem NIKKOR Z 135 mm f/1.8 S Plena. Tento vysoce kvalitní střední teleobjektiv s obrazovým polem formátu FX poskytuje nejdokonalejší možnou reprodukci neostrých míst obrazu (bokeh).

Od ryze tvůrčí fotografie až po portréty, módu, přírodu a další žánry mohou pořizovat nároční fotografové snímky s působivou hloubkou a uměleckými kvalitami.

Stěžejní charakteristickou vlastností objektivu Plena je jeho celkově perfektní optický výkon. Bajonet Nikon Z s velkým průměrem otevřel nové možnosti v oblasti konstrukce objektivů a objektiv Plena je všechny využívá k tomu, aby poskytoval kruhovou reprodukci neostrých bodových jasů až do rohů obrazového pole. V kombinaci s kompresí perspektivy díky ohniskové vzdálenosti 135 mm je separace objektu od pozadí vskutku působivá. I při fotografování s plně otevřenou clonou proti komplexnímu pozadí nebo zblízka lze izolovat ty nejjemnější detaily s brilantní ostrostí na pozadí éterické reprodukce neostrých míst obrazu (bokeh).

z135-1.8-angle3-0.jpg

Objektiv Plena poskytuje nejvyšší komplexní obrazový výkon ze všech objektivů řady S, stejně jako úroveň periferního jasu překonávající všechny ostatní objektivy řady S se světelností f/1,8. V kombinaci s 11lamelovou kruhovou clonou a složitou optickou konstrukcí jsou pečlivě korigovány všechny vady zobrazení: rovněž není třeba clonit pro odstranění vinětace. I při fotografování s plně otevřenou clonou jsou bodové zdroje světla, jako jsou hvězdy a pouliční osvětlení, reprodukovány kruhově, ostře a čistě, a reprodukce neostrých bodových jasů v protisvětle je prostá sagitální komy a závoje.

Navíc je zde rychlé a přesné automatické zaostřování objektivu Plena, které nabízí s tímto objektivem s pevnou ohniskovou vzdáleností řady S uměleckých kvalit výjimečně plynulou práci. Zaostření je rychlé při libovolné zaostřitelné vzdálenosti i při použití plně otevřené clony, kdy je hloubka ostrosti nejmenší. S hmotností necelý kilogram a přizpůsobitelnými ovládacími prvky je objektiv Plena krásně zvládnutelný rovněž při fotografování z ruky nebo při použití v kamerovém rámu.

z8-z135-1.8-front34l-0.jpg

Dirk Jasper, Product Manager u společnosti Nikon Europe, říká: „Inženýři společnosti Nikon v případě objektivu Plena překonali sami sebe. Fotografové, kteří chtějí dosáhnout zcela dokonalé reprodukce neostrých míst obrazu, mají nyní k dispozici perfektní objektiv. Po objektivu Noct jde o teprve druhý objektiv v historii firmy Nikon, který má své zvláštní jméno, což ukazuje na to, o jak speciální objektiv se jedná. Jméno objektivu vychází z latinského slova „plenus“, které znamená „kompletní“ nebo „úplný“, a je tak perfektní v případě objektivu s tak výjimečnou reprodukcí neostrých míst, jako je tento.“

Právě vychází
fv07-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.